Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odblokować Goclever 5010?

24 Cze 2009 23:07 16536 25
  • Poziom 9  
    Witam
    Proszę o pomoc w odblokowaniu nawigacji Goclever 5010FM BT w celu możliwości skorzystania z AutoMapy.

Pozdrawiam
    Faramon
  • Poziom 23  
    Znalezione na innym forum
    Zmieniamy przez CeRegEdit wpis w polu Launch 50 na \Windows\Explorer.exe
    Wejść na partycję Residentflash2 z poziomu nawigacji nie PC
    uruchom explorera i na pasku zadań wpisz
    \residentflash2 i naciśnij enter
    Zmienić nazwę istniejącego tam YFAP20 na np. O_YFAP20
    Skopiować wypakowany katalog na partycję Residentflah2
    Reset urządzenia... i cieszymy się nowym zmienionym menu z funkcją wyjścia do WinCE

Wszystko poukładane i wpisy do rejestru co i jak-paczka.rar
    Załączniki:
  • Poziom 2  
    otwieram ceregistryeditor i lipa nie mogę odnaleźć launch 50 gdzie to się znajduję, pomocy jestem w tych sprawach trochę do tyłu
  • Poziom 2  
    witam poprostu znajdz plik o nazwie Gpsshell.exe i zmnien nazwe np. na gpsshell1.exe i to wystarczy potem uruchom ponownie nawigacje a jesli chcesz miec spowrotem poprzednie ustawienia to zmien nazwe na stara gpsshell.exe
  • Poziom 10  
    A tak dokładnie to jaki plik trzeba mieć na tej karcie ??
  • Poziom 10  
    Dzięki wielkie za pomoc
  • Poziom 10  
    a czy jest podobny plik na nawigacje 5065 goclever? YFGo2CE.bld ten niestety nie działa
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Mam mały problem :-( zmieniłem nazwę pliku na residentflash2 wg instrukcji i po resecie uruchomił mi się "Hardware Test (Version :3.1)" i nic z tym nie można zrobić na tym się zatrzymuje. Jak mogę wejść teraz na residentflash2 żeby zmienic nazwę pliku
  • Poziom 10  
    miałem to
    naprawa jest bardzo prosta
    na kartę wgraj ten plik YFGo2CE.bld
    jest to spreparowany plik uruchamiający windowsa z karty

po wejściu do windowsa napraw to to zmieniłeś
    Załączniki:
  • Poziom 39  
    Nie musisz pobierać pliku z załącznika i dawać pazernemu na punkty użytkownikowi punktów. Utwórz plik o takiej nazwie i obojętnie jakiej zawartości i go wgraj na kartę. GC 5010 stwierdza tylko obecność pliku na karcie i nie "zagląda" w jego treść.
  • Poziom 38  
    Metoda jest o tyle prosta, co PRYMITYWNA, jak na ktoryms z Asusow.

Pozwala uruchomic wylacznie Explorera.

podejrzewam ze jesli umiesci sie na karcie SD w folderze mobilenavigator plik wykonywalny mobilenavigator.exe, to bedzie mozna samemu zdecydowac, jaka aplikacja ma byc uruchamiana - czyli np. mozna w ten sposob odpalac np. Automape, igo8, albo jakies ladne MENU od razu ,zamiast zaklikiwac sie na smierc w Exploratorze, co w samochodzie jest klopotliwe i czasochlonne.

Jesli uwazasz ze to co napisalem powyżej, POMOGŁO, nie boj sie nacisnac PLUSIKA poniżej :) DZIEKUJĘ :)
  • Poziom 38  
    Dopisek pozniej - poprawka - Mobilenavigator powinien byc na ResidentFlash, nie na SDMMC. Warto tez uzyc Mortscripta i wylaczyc procesy: Shell.exe i YFLoader.exe :) Wtedy tym samym skryptem wlaczyc Explorer lub wygodne MENU na bazie SystemInformation.

Niepodwazalna ZALETA sposobu jest BRAK ryzykownego rycia w rejestrze urzadzenia oraz brak modyfikacji foldera ukrytego - a mimo to mozna miec pelnie mozliwosci :)

ZDECYDOWANIE przestrzegam przed wgrywaniem modyfikowanego firmware krazacego po sieci (taki ladny, czarny Windows..)- nie dosc ze zegnasz sie z BT i FM, to nie mozna uzyc zadnej innej funkcji urzadzenia.. .
  • Poziom 38  
    Czy "oryginalny program ViaGPS" wg Ciebie pozwala uruchomic program nawigacyjny z karty?

W tym modelu nie mozna w setupie ustawic sciezki do programu nawigacyjnego samodzielnie, jest on ustawiony trwale i prowadzi wlasnie do ResidentFlash - wiec wg mnie majprosciej podlozyc sie pod ta wlasnie sciezke :)
  • Poziom 39  
    Czytaj ze zrozumieniem. Najprościej odbywa się za pomocą karty - nie podłączasz nawet sprzętu do komputera i nie tracisz gwarancji na urządzenie - dodatkowo możesz korzystać także z oryginalnej mapy po wyjęciu karty.
  • Poziom 38  
    Wcale tego nie neguje - jednak plik powodujacy pojawienie sie pulpitu Windows i pozbawienie urzadzenia funkcjonalnosci BT i FM to w dzisiejszych czasach metoda zbyt prymitywna jak na profesionalne odblokowanie.
  • Poziom 38  
    Absolutnie nie neguje tego ze mozna - teraz ja zaproponuje czytanie uwazne i ze zrozumieniem koledzie Koala106 :) Napisalem, ze nie mozna tego zrealizowac automatycznie za pomoca prostego pulpitu Windows, uzyskiwanego za pomoca pliku YFGo2CE.bld , jako ze powoduje to ze wspomniane procesy NIE sa automatycznie uruchamiane.

Ja sie ze swej strony podzielilem z Forumowiczami opisem jak wykonac to porzadnie na pamieci Flash - mysle ze nie tylko ja licze tutaj na to, ze kolega Koala106 popisze sie swa wiedza i podzieli z czytelnikami sposobem profesionalnego odblokowania z poziomu karty SD, ktory jak mniemam z wypowiedzi, zna doskonale! ;)
  • Poziom 11  
    a może prosty plik wpisany na kartę pamięci pomoże ? explorer.exe :)
  • Poziom 1  
    Witam
    Najprościej zainstaluj sobie na nowej karcie program nawigacyjny jaki cie interesuje, następnie zmień nazwę katalogu w którym się zainstalował na "MobileNavigator" (oczywiście bez cudzysłowów), oraz plik wykonywalny na tę samą nazwę. W ten sposób nic nie zmieniając w nawigacji będziesz miał swój ulubiony program uruchamiany spod shell'a