Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalWork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 1.9D 1999rok. Auto się strasznie szarpie

24 Cze 2009 23:40 8801 7
  • Poziom 15  
    Witam
    Tak jak w temacie Berlingo się dusi i szarpie. Dodaje gazu a on zaczyna się dusić i szarpać... idzie przy tym jak muł.
    Czy może wie ktoś coś na ten temat?? Bardzo proszę o pomoc.
  • MetalWork
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    DW8? LUCAS ? załóż orginalny filtr paliwa lub sprawdz EGR może sie nie zamyka po dodaniu gazu?
  • Poziom 12  
    Witam,

Tak jak Mirek napisał jeśli DW8 to może być EGR.
    Żeby to sprawdzić, zlokalizuj dwa przewody podćiśnienia idące do układu dolotowego, jeden steruje EGR drugi przepustnicą, zatkaj dla testu oba i zobacz czy objawy ustaną. Jeśli nie, zdejmij rurę dolotową i obejżyj od wewnątrz EGR i przepustnice, EGR powinien być zamknięty a przepustnica otwarta, zdaża się że jest dużo brudu w środku i wystarczy wyczyśćić żeby zawory mogły pracować prawidłowo.

Pozdrawiam,
    Jacek
  • MetalWork
  • Poziom 15  
    jfalkows napisał:
    Witam,

Tak jak Mirek napisał jeśli DW8 to może być EGR.
    Żeby to sprawdzić, zlokalizuj dwa przewody podćiśnienia idące do układu dolotowego, jeden steruje EGR drugi przepustnicą, zatkaj dla testu oba i zobacz czy objawy ustaną. Jeśli nie, zdejmij rurę dolotową i obejżyj od wewnątrz EGR i przepustnice, EGR powinien być zamknięty a przepustnica otwarta, zdaża się że jest dużo brudu w środku i wystarczy wyczyśćić żeby zawory mogły pracować prawidłowo.

Pozdrawiam,
    Jacek

Jacek jak zlokalizować EGR jakieś foto?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    EGR

Oznaczona 1 na zdjęciu jest rura doprowadzająca spaliny a 2 to rura doprowadzająca powietrze, na początek zdejmij 2 i z dobrą latarką zajrzyj do środka, jeśli się przerazisz to dalej demontuj albo daj do mechanika, trzeba będzie wyczyścić i zdiagnozować czy działa prawidłowo.
  • Poziom 1  
    kolego muri3 sprawdz sonde lambda 99%
  • Poziom 2  
    witam, w moim jumpy 2005 1.9D również mam problem z EGR, trochje juz poczytałem na forach, egr przeczyszczony, praktycznie brudu w nim za dużo nie było, przepustnica też sprawna egr szczelny, objawy są nastepujące, na obrotach jałowych egr się otwiera, a po dodaniu gazu i podczas przyśpieszania powinien się chyba zamknąć z tego co udało nam się doczytać na forach a tym czasem egr sie otwiera klapka przepustnicy sie zamyka i silnik zaczyna terkotać- falować, jak sciągne przewód z czujnika podciśnienia tego co idą do niego dwa przewody i zaślepie jeden ten co idzie do egr to przepustnica jest cały czas otwarta i problemów z mocą nie ma, miał z was moze ktos kiedyś podobny przypadek proszę o pomoc,
  • Admin grupy Samochody
    pawel7373 napisał:
    kolego muri3 sprawdz sonde lambda 99%
    A możesz mi powiedzieć gdzie ona się znajduje bo coś nie mogę znaleść :lol: