Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis opal 97 jako wzmacniacz? Z radia gra nawet dobrze.

25 Cze 2009 09:23 3294 56
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam nie potrzebne radyjko Curtis opal 97 ! I mam pytanko bo z radia podłączone są 2 głośniki plus sub i nawet ładnie gra ! Chciał bym óżyć tego radyjka jako wzmacniacz chociaż wiem że nie jest jakiś ekstra ale zawsze coś ! Ma wejście na jacka tylko nie ma przełączenia na niego , tzn w pewnym sensie jest ale trzeba wtedy wcisnąć play ale wtedy jakość dźwięku jest znikoma ! Wie ktoś może jak zrobić by np zamiast włączać cd ( nie działa ) włączała się muzyka z jacka ? Proszę nie pisać za niewielka cenę kupisz coś tam !! Jeżeli bym chciał kupić to bym kupił ale jeżeli można coś zrobić z tego co jest to po co wydawać pieniądze !Pozdrawiam z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi !!

• Poziom 38  
    Nie ma wejścia liniowego/aux , ma tylko mikrofonowe i to jakieś mix.
    Bez rozbierania i grzebania się nie da.
  • Poziom 29  
    miaste napisał:
    Wie ktoś może jak zrobić by np zamiast włączać cd ( nie działa ) włączała się muzyka z jacka ?]

Trzeba poszukać,gdzie sygnał z CD jest podłączony do regulatora głośności i equalizera/regulatora barwy tonu.Następnie proponuję odłączyć dojście sygnału z CD i dolutować tam kabelki idące do dodatkowo zamontowanego gniazda np.jack czy jakiegokolwiek innego.
    Czy mógłbyś zamieścić zdjęcia przedstawiające płytki wewnątrz tego sprzętu?
  • Poziom 11  
    No ok jak znajdę większą chwilkę na rozkręcenie całego od razu zrobię i wstawię zdjęcie :D
  • Poziom 38  
    Po pierwsze to spieprzony włącznik funkcji (cd/tape/tuner) - ale w tym wypadku to bez znaczenia, musisz rozkręcić to ustrojstwo i zobaczyć jakie kości tam siedzą - wtedy da się zrobić wzmacniacz, inaczej to zapomnij.

Tam siedzi jakieś TDA2040/50 , TDA7375....
  • Poziom 11  
    W jakim sensie spieprzony !!
  • Poziom 38  
    miaste napisał:
    W jakim sensie spieprzony !!

Nie , nie jest spieprzony , pomyłka - z tym jackiem zakręciłeś.

Rozkręcaj sprzęt, innego wyjścia nie ma :!:
  • Poziom 13  
    Jeśli nie zależy ci na idealnej jakości są takie przejściówki które wyglądają jak kaseta z wystającym kablem z jackiem. Ale tak jak mówię będą straty jakości bo sygnał jest przesyłany magnetycznie.
  • Poziom 38  
    calibraopel napisał:
    Jeśli nie zależy ci na idealnej jakości są takie przejściówki które wyglądają jak kaseta z wystającym kablem z jackiem. Ale tak jak mówię będą straty jakości bo sygnał jest przesyłany magnetycznie.

Daję sobie obie ręce uciąć że rozkręcenie i przylutowanie 3 kabelków zajmie mniej czasu jak kupienie kasety-adaptera. :P

Poza tym w stacjonarnym sprzęcie kaseta wchodzi pionowo a nie poziomo jak w car audio, a kabelek wychodzi bokiem adaptera, jak nie zamkniesz kieszeni w "wieży" to nie wciśniesz play.... i znowu kombinować ?
  • Poziom 11  
    No właśnie jakość dźwięku jest słaba !! bardzo z tej kasety . A to o jakich kabelkach mówicie ?
  • Poziom 38  
    miaste napisał:
    No właśnie jakość dźwięku jest słaba !! bardzo z tej kasety . A to o jakich kabelkach mówicie ?

O kabelkach w środku, rozkręć i szukaj końcówki mocy, będzie za pewne razem z nią kawał blachy tzn radiator ;)
  • Poziom 29  
    Mowa o kabelkach dolutowanych do wejścia-nazwę to tak-potencjometrów od regulacji głośności i reszty;chodzi,by odłączyć CD i w to miejsce podłączyć kabelki,które z drugiej strony prowadziłyby do dodatkowo zamontowanego gniazda.Zamieść zdjęcia ze środka,to będziemy mogli coś więcej doradzić
  • Poziom 11  
    No ok ok tylko go rozkręcę i porobię fotki !!

Dodano po 16 [minuty]:

• Poziom 29  
    Ja myślę tak:odnaleźć przewody idące z CD do regulacji głośności i przerwać to połączenie.Następnie na przewód idący do tej regulacji głośności zamontować np. gniazdo jack.Czy dobrze domniemam,że regulacja głośności i barwy dźwięku/equalizer są na osobnej płytce?
    Czy mógłbyś zamieścić zdjęcie tej części z potencjometrami?
  • Poziom 11  
    No ok ok :D zaraz się pobawię !! Ale jak pamiętam wejście na jacka ma 3 miejsca do lutowania !
  • Poziom 29  
    miaste napisał:
    Ale jak pamiętam wejście na jacka ma 3 miejsca do lutowania !

To by się zgadzało:masa,sygnał kanału lewego oraz sygnał kanału prawego
  • Poziom 11  
    No ok teraz tak od cd idą tak 1 żółty kabelek , czarny i czerwony, i z kostki czarny , i czarny z szarym !

Dodano po 40 [minuty]:

Curtis opal 97 jako wzmacniacz? Z radia gra nawet dobrze. Nr 2 to kabel od cd a 1 to kabel od przycisku od regulacji głośności !!

Dodano po 19 [minuty]:

Curtis opal 97 jako wzmacniacz? Z radia gra nawet dobrze. 1 to zmiana głośności a 2 to kabelki od cd do płytki ze zmianą !!

Dodano po 29 [minuty]:

Curtis opal 97 jako wzmacniacz? Z radia gra nawet dobrze. L to lewy kanał p to prawy kanał u to uziemienie tak ? dobrze myślę ? A to wejście na jacka !!
  • Poziom 29  
    Więc tak:nie wszystko jest dla mnie do końca jasne,więc ustalmy co nie co.
    Czy na trzecim zdjęciu jest kabelek idący od CD do płytki z potencjometrami itd. (ew. czy jest to kabelek przylutowany do płytki z owymi potencjometrami itd. i widać na tym foto koniec,który jest podłączony do segmentu CD)?
    Jeśli tak,to zrób może tak:odepnij ten kabelek i przylutuj kilkudziesięcio centymetrowe przewody pod punkty,gdzie jest przylutowany do płytki.Następnie złóż to urządzenie z wyprowadzonymi tymi przewodami na zewnątrz-przydałyby się w miarę długie,aby było wygodnie i bezpiecznie.Włącz wieżę i dla asekuracji sprawdź miernikiem,czy nie ma na nich napięcia (na wypadek pomyłki).Jeśli nie będzie,wtedy przestaw wieżę na CD,nastaw głośność na 1/3 do gdzieś 1/2 i metalowym małym śrubokrętem-trzymając palcami za jego metalową część-dotykaj styków L i P ze zdjęcia.Jeśli to jest to,wtedy w głośnikach powinieneś usłyszeć buczenie
  • Poziom 11  
    Tak :D jest tak jak napisałeś !!

Dodano po 6 [minuty]:

Tylko nie kminie dokładnie co i jak z tymi kabelkami , na 3 zdjęciu to jest kabelek który odłączyłem od płytki od cd .
  • Poziom 29  
    miaste napisał:

Tylko nie kminie dokładnie co i jak z tymi kabelkami , na 3 zdjęciu to jest kabelek który odłączyłem od płytki od cd .

I dodytakając tym śrubokrętem do tej wtyczki słyszysz buczenie w głośnikach?
  • Poziom 11  
    A możesz podać swoje gg ? bo tak to nie wytłumaczę o co mi chodzi jak możesz :)
  • Poziom 29  
    GG odpada,skoro rozpoczęliśmy na forum,to dokończmy tu.
    1.Czy udało Ci się dojśc do uzyskania efektu buczenia w głośnikach dotykając tym śrubokrętem?
    @.Czy kabelek idący do CD jest przylutowany do płytki potencjometrów,a do płytki od Cd jest podłączany wtyczką widoczną na tym trzecim foto?
  • Poziom 11  
    No ok tzn no nie wiem właśnie włożyłem w tą wtyczkę co jest na 3 zdjęciu z l . p i u przewody i mam sprawdzić czy jest buczenie tak ?
  • Poziom 29  
    Pomińmy w tej chwili pozostałe sprawy i napisz:czy na trzecim zdjęciu jest wtyczka wtykana do płytki CD?
  • Poziom 11  
    tak odczepiona jest od cd
  • Poziom 29  
    Jeżeli z drugiej strony idą te przewody do płytki z regulacją głośności,to wsadź w L i P przewodziki,ustaw głośność na 1/3 do ok. 1/2 i słuchaj,czy w głośnikach pojawia się buczenie przy dotykaniu palcami tych kabelków-tj. każdego z nich osobno,to tak dla asekuracji
  • Poziom 11  
    ale wlaczyc cd ?

Dodano po 1 [minuty]:

No na włączonym radiu jakimś jest takie pikanie jakby !!
  • Poziom 29  
    Tak,wieżę nastaw na CD
  • Poziom 11  
    Tak jest buczenie !!
  • Poziom 29  
    Jeżeli dotykając do-patrząc na to trzecie zdjęcie- L masz buczenie w jednym głośniku,a dotykając do P masz buczenie w drugim,to znalazłeś najważniejszą rzecz.Odetnij w takim razie przewodziki L i P oraz ten pomiędzy nimi-wygląda mi to na przewód masowy.Przylutuj do tych końców gniazdo np. jack-tu będzie Twoje wejście do wzmacniacza i to prawie wszystko.Zastanawia mnie coś jeszcze:co to za przewody będące jeszcze na tej wtyczce?