Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SP2514N wymiana elektroniki

25 Cze 2009 10:49 1738 5
  • Poziom 10  
    Witam mam dysk samsunga model SP2514N 250 gb leży już jakiś czas nie używany, postanowiłem go zrobić ogólnie to zepsuta jest w nim tylko ta cała elektronika tzn ta płytka, wiecie może czy dostane gdzieś taką, da sie w ogóle coś z tym zrobić bo mam tam dużo rzeczy na tym dysku i szkoda mi go wyrzucać
    Pozdro
  • Specjalista HDD Recovery
    andrise napisał:
    leży już jakiś czas nie używany, postanowiłem go zrobić ogólnie to zepsuta jest w nim tylko ta cała elektronika tzn ta płytka, wiecie może czy dostane gdzieś taką, da sie w ogóle coś z tym zrobić

To jak sobie jakiś czas leży to dane faktycznie bardzo ważne ? - Jakaś gdzieś coś ta płytka to PCB kolego jeśli kolega pisze TAKIM językiem to wątpie czy coś gdzieś kiedyś się da zrobić przez kolegę. Tym bardziej jesli kolega pisze

andrise napisał:
    bo mam tam dużo rzeczy na tym dysku i szkoda mi go wyrzucać Pozdro

Jeśli już coś kolega chce zrobić to najlepiej jeśli kolega poprawi odpowiednio swoje pytanie pisząc dokładnie z sensem opisując zarówno reakcje jak i zachowanie dysku oraz sytuacje w jakiej się on znalazł znajduje.

Wtedy kolega dostanie konkretną odpowiedź.

A tak można powiedzieć : Coś ,gdzieś ,kiedyś ,może się da a może nie z kolegi podejściem do tematu będzie raczej trudno.
  • Poziom 10  
    Nie ma nic na nim aż tak coś ważnego ale po co mam kupywać nowy dysk za 300 zł skoro mogę wymienić samą płytkę ;/, i o to moje pytanie czy dostane gdzieś ową płytkę
  • Specjalista HDD Recovery
    Płytkę można dostać lub płytką. Brak konkretów.
    Płytka - ceramiczna
    Płytka - metalowa
    Płytka - elktroniczna
    Płytka - ....

Napisałem PCB.

Skąd pewność że jest to uszkodzenie elektroniki dysku "PCB" ?
    Skąd pewność czy wymiana elektroniki dysku rozwiąże twój problem ?

1) Kolego bez diagnozy możemy tylko sobie tu pisać i pisać i...
    2) Dalej nie otrzymałem opisu co tak naprawdę się z tym dyskiem dzieje jakie są objawy.
    3) Kolega się pyta gdzie kupić ? a gdzie się handluje ? kolega nie szukał czy nie chce szukać miejsca gdzie się kupuje ?

Chyba ,że kolega pyta o to jaką "płytkę" PCB elektronikę do dysku Samsung SP2514N kupić. Czy tak ? A może kolega po prostu wyobraża sobie że weźmie pierwszą lepsza i podmieni i już ?

Bez podania konkretów nie dostanie kolega odpowiedzi.
    To tyle w temacie czekam na konkrety bo nie ma sensu zaśmiecać forum dyskusją nie wnoszącą nic do tematu.
  • Poziom 10  
    Bardzo Pan miły, ...
    Nie znam się na tym a Pan mi tu wyjeżdża z jakimś PCB, jak chce Pan pomóc to niech pomoże, a jak nie to niech Pan nic nie pisze

Więc nie pamiętam dokładnie historii tego dysku ale pamiętam że spaliło się tzn tak się zaświeciło Samsung SP2514N wymiana elektroniki
    Tam gdzie jest napisane 1.
    Ogólnie to zawsze miałem z nim problemy czasami jak włączałem komputer to on nie chciał zaskakiwać musiałem zawsze kablem od zasilania poruszyć żeby zadziałał, też czasami jak robiłem coś na komputerze to przycinał się czasami i tylko słyszałem jak dysk się wyłącza i włącza
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    andrise napisał:
    Nie znam się na tym a Pan mi tu wyjeżdża z jakimś PCB, jak chce Pan pomóc to niech pomoże, a jak nie to niech Pan nic nie pisze
    Jakieś roszczenia masz?
    Po pierwsze to proszę samemu poszukać na forum wykorzystując lokalną forumową wyszukiwarkę lub globalną np. Google
    Zaopatrzyć się w miernik, lutownicę, wykorzystać znalezioną i przyswojoną wiedzę.
    Temat wielokrotnie omawiany na forum, nawet nie tak dawno tutaj => https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1349018.html