Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Matiz] silnik przerywa szarpiąc podczas jazdy

Kri22 25 Jun 2009 10:56 19308 6
    Kri22
    Level 10  
    Witam Wszystkich !! :D

Mam kolejny problem z moim koreańczykiem .
    Polega to na tym że silnik przerywa szarpiąc podczas jazdy.
    Zapala mi się też lampka CHECK potem gasnie
    .

Z góry dzięki za pomoc !!
    Piotre255
    Level 17  
    czujnik polożenia wału > świece> przewody W/N
    a najlepiej to na komputer
    ad vicki
    Level 2  
    Mam podobny problem.
    Też w moim Matizie zapala się check podczas jazdy i gaśnie, mało tego na wolnych obrotach to samo, czyli stoję na światłach nagle szarpnie autem, zapali się kontrolka i z gazu przełączy się na benzynę. Błąd jaki pokazuje na komputerze wskazuje na moduł optyczny, ale elektryk wymienił moduł na nowy i to samo, zapala się check. Na komputerze pokazuje nadal błąd modułu optycznego.
    Nowe przewody, świece, kopułka z palcem rozdzielacza no i moduł, a problem jak był tak jest.
    Gdzie może tkwić problem?
    Proszę o radę.
    steyr
    Level 11  
    sama wymiana modułu nic niedaje,problem powraca,jedyne wyjscie to wymiana kompletnego aparatu na Mando.
    ad vicki
    Level 2  
    Problem z zapalaniem checka minął gdy gazownik odłączył instalacje gazową. Mianowicie odłączył kostki od wtryskiwaczy gazowych i podpiął benzynowe, odłączył połączenie instalacji do cewki zapłonowej i odłączył sterownik. Teraz jak jeżdżę na benzynie wszystko jest OK. Przypomnę że jak instalacja była podpięta to nawet na benzynie zapalała się kontrolka.
    Wygląda na to że od samego początku instalacja jest źle podpięta skoro występuje taki objaw.
    User removed account
    User removed account  
    ponury_brunon
    Level 10  
    Przecież już padła odpowiedź. Czujnik, problem stary jak ten świat. No i oczywiście po tej operacji ustawienie zapłonu, bo wam się chyba o tym zapomniało.