Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCH Maxx 4, WFC1200 hałasuje podczas odpompowywan

mały a. słodowy 25 Cze 2009 11:42 3894 5
  • #1 25 Cze 2009 11:42
    mały a. słodowy
    Poziom 2  

Pralka w trakcie odpompowywania wody po praniu zaczeła hałasować (miarowy, jednostajny stukot). Przy oczyszczaniu filtra okazało się, że znajdujący się za nim 'wiatraczek', leży luzem w komorze filtra. Znalazłem w jednym z postów poradę, żeby umieścić go na swoim miejscu i rzeczywiście - problem ustał, ale nie na długo, tzn. po 2-3 praniach, 'wiatraczek' znowu spadł.
    Co może być powodem?
    Nie wygląda na ułamany, a raczej na obluzowany zacisk, który go trzyma na wystającej ośce.
    Jak go skutecznie zamocować?
    A jeśli konieczna jest wymiana pompy, to którędy prawidłowo należy się do niej 'dobrać', bo próbowałem z różnych stron, ale z mizernym skutkiem?

Pozdrawiam.:

0 5
  • Pomocny post
    #2 25 Cze 2009 11:49
    ROBSON33
    Moderator AGD

Silnik pompy do wymiany .

1
  • #3 25 Cze 2009 17:26
    mały a. słodowy
    Poziom 2  

O.K. Pozostaje otwarte pytanie: "jak najlepiej dostać się do silnika pompy?"

Po odkręceniu przedniej ścianki jest to chyba możliwe, tylko gumowy kołnierz bębna (uszczelka drzwiczek) ogranicza jakikolwiek większy ruch ta ścianką. Boję się, aby ta 6-7 letnia uszczelka, nie uległa uszkodzeniu (żeby nie popękała). Czy powinienem spróbować dostać się do pompy (silnika) np. od spodu? Czy płytę, która stanowi "dno" pralki można odkręcić i czy konieczne wówczas przechylenie urządzenia o 35-45 st. nie spowoduje jakichś niechcianych następstw? Jeśli by ktoś zechciał odnieść się do tych moich pytań, we w miarę przejrzysty sposób, będę ogromnie wdzięczny.

Wszystkim natomiast "Udanych napraw"!

0
  • #4 25 Cze 2009 17:36
    azu
    Poziom 17  

Połóż ją na czymś na pleckach, odkręć spód, pod dolną maskownicą od strony filtra masz śrubki do odkręcenia i tym samym możesz wyciągnąć cały korpus filtra z silnikiem co ci da możliwość bezproblemowego odkręcenia owego silnika pompki. Uważaj tylko na węże, żeby nie uszkodzić żadnego.

0
  • Pomocny post
    #5 25 Cze 2009 21:02
    Paw_el

Specjalista AGD

mały a. słodowy napisał:
    O.K. Pozostaje otwarte pytanie: "jak najlepiej dostać się do silnika pompy?"

Po odkręceniu przedniej ścianki jest to chyba możliwe, tylko gumowy kołnierz bębna (uszczelka drzwiczek) ogranicza jakikolwiek większy ruch ta ścianką...
    ... Jeśli by ktoś zechciał odnieść się do tych moich pytań, we w miarę przejrzysty sposób, będę ogromnie wdzięczny....

Witam.
    Fartuch zdejmiesz (czyt. "gumowy kołnierz bębna" ) zdejmując pierścień ze sprężynką, który go na tej ściance trzyma, następnie odkręcasz dwie śrubki blokady i do wymiany silniczka.

0
  • #6 29 Cze 2009 21:02
    mały a. słodowy
    Poziom 2  

Witam!

Dopiero dzisiaj udało mi się 'pociągnąć' temat naprawy mojej pralki.
    Skorzystałem z porad użytkowników portalu, które bardzo się przydały (jestem w tym temacie zielony).
    Szczególnie pomocne okazały się krótkie, a rzeczowe rady, jakie zamieścili 'azu' oraz 'Paw_el'. Panowie, serdeczne dzięki!

Praleczka po wymianie silnika pompy (35,- PLN), pracuje, jak przysłowiowy "szwajcarski zegarek". :)

Po raz kolejny okazało się, że nie święci garnki lepią i że na naukę nigdy nie jest za późno. :D

Pozdrawiam i życzę Wszystkim powodzonka!

0