Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung F480 - niewyrażny dzwięk podczas rozmów.

frok 25 Cze 2009 14:48 4841 6
  • #1 25 Cze 2009 14:48
    frok
    Poziom 9  

Witam!
    Kupiłem niedawno telefon Samsung F480. Ogólnie telefonik jest ok, ale jest jedna poważna wada, Mianowicie chodzi mi o jakosc dźwięku podczas rozmów telefonicznych. Moim zdaniem jest ona bardzo słaba. Często nie słychać rozmówcy, dźwięk jest zniekształcony i pełen zakłuceń. Na pewno nie jest to wina tylko mojego telefonu ponieważ znam innych posiadaczy tego telefonu i również się na to skarżą. Co można zrobić w tym przypadku?
    Czy nowsze softy poprawią jakość podczas rozmów?

Pzodrawiam!

-1 6
  • #2 25 Cze 2009 15:02
    arem
    Poziom 39  

możliwe , ale nie oczekuj za wiele

2
  • #3 25 Cze 2009 17:20
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jezeli telefon nowy to zawsze mozna oddac na gwarancje i dac samsungowi niech sie martwi

Jak jest u ciebie z zasiegiem masz pelen zasieg w swojej sieci czy nie bo jezeli niejest full to moze dlatego sa te znieksztalcenia itp

0
  • #4 01 Lip 2009 16:24
    suchy1113
    Poziom 12  

Witam,rozkręć telefo,zdejmij antene wewnetrzna z całą obudowa i dostań sie do mikrofony. Tam jest naklejona na mikrofon i płytke taśma przewodżąca, zerwij ja i złóż fona.Móże pomoże, powodzenia

0
  • #5 25 Sie 2009 20:30
    frok
    Poziom 9  

Zrobiłem to, ale niestety nie ma zadnej poprawy. Żeby jakość była dobra trzeba znależć odpowiednie ustawienia w Call Config. Niestety jest to bardzo trudne. Nie wiadomo dokładnie które wartości są skopane. Zmieniłem ustawienia zgodnie z radami na smasungi.pl , ale nadal nie jest dobrze. Jest spora poprawa, ale dalej za słabo.

ps.Może na forum jest jakiś specjalista, który wie jakie powinny być ustawienia? Czy ktoś mi pomorze?

Z góry dziękuje!!!

0
  • #6 03 Wrz 2009 21:22
    grubyostrowo
    Poziom 12  

pogrzeb w ustawieniach

Podaję ustawienie RCV Rx Filter, które u mnie się sprawdza, dźwięk jest czysty. Jest to przepisane ustawienie z RCV Tx Filter.
    1.854
    2. -710
    3.592
    4.2104
    5.770
    6.-5236
    7.32766
    Dodatkowo można zrobić głośniej telefon przez edycję RCV Rx Call Vol, u mnie 20.0db i 30.0db to już jest bardzo głośno na rozmowę przez słuchawkę.

Dodano po 4 [minuty]:

Całą zabawę możemy zacząć w 2 sposoby:
    sposób 1
    wpisujemy kod *#0523# i 4 razy #
    ten sposób odradzam, ponieważ na dole ekranu nie pokazuje się nam pole do wpisywania większych wartości niż od 0 - 9, dlatego nasze możliwości w tym przypadku są ograniczone.

2gi sposób który polecam:
    krok 1: zaczynamy od wpisania kodu *#0002*28346#
    pokazał się napis "data loading is completed" na dole klawiatura numeryczna i w tym przypadku jest na samym dole białe pole, które będzie bardzo potrzebne, po dotknięciu umożliwi wpisanie dowolnej wartości liczbowej.
    krok 2: #
    pokazało sie menu:
    [1] Load params Nie mam pojęcia co to
    [2] Dump params Nie mam pojęcia co to
    [3] Call Config to wybieramy dotykając 3
    krok 3:
    pokazało się menu:
    [1] RCV Rx Call Vol tu zmieniamy głośność poszczególnych poziomów głośności
    [2] RCV Rx Dtmf Vol
    [3] RCV Codec Gain
    [4] RCV NS-EC
    [5] RCV Tx AGC
    [6] RCV Rx AGC
    [7] RCV Tx Filter
    [8] RCV Rx Filter to jest filtr głośnika
    Oznaczenie RCV oznacza że chodzi o zwykłą rozmowę to co słyszysz gdy przyłożysz telefon do ucha. Ustawienia MP3, głośno mówiący, dzwonki to już inna bajka.
    krok 4:
    wybieramy 1 , pojawią się kolejno poziomy głośności, menu wygląda tak:
    RCV Call Volume, READ: (w momencie jak naciśniesz cokolwiek Read zmieni się na Write, oznacza to że telefon oczekuje że podasz mu jakąś wartość.
    Jestem po edycji poziomów dźwięku więc u mnie wygląda to tak:
    0.[2] rx:-15.0dB
    1.[4] rx:-12.0dB
    2.[6] rx:0.0dB
    3.[8] rx:50.0dB
    4.[10] rx:100.0dB
    5.[12] rx:200.0dB
    6.[14] rx:325.0dB
    Input Ex:123 -> 12.3dB
    wybierając np poziom 0, dotykamy 0, zauważ napis zmienił się na WRITE, dotykamy puste białe pole na dołu ekranu i wpisujemy dowolną wartość dla tego poziomu np jak u mnie, żeby mieć -15.0db trzeba wpisać -150 i zatwierdzamy. Kolejne poziomy analogicznie, dotykamy 1, WRITE, białe pole -120, mamy -12.0dB, itd, na koniec poziom 6, write, białe pole 3250 i mamy maxymalną wartość 325.0dB, więcej w moim telefonie nie da się wpisać. Jest dość głośno ale np u mojej dziewczyny na Noki mimo wszystko jest głośniej słychać.
    Na tym kończymy edycję poziomów głośności.
    Klikamy WSTECZ
    jesteśmy znowu w menu w którym już byliśmy, jeżeli macie niewyraźny dźwięk można bawić się w edycję wartości filtra, wybierając 8
    [8] RCV Rx Filter
    w tym przypadku jeżeli nie znamy poprawnej konfiguracji to wpisywanie czegokolwiek to loteria, u mnie sprawdza się ustawienie identyczne jak do słuchawek:
    wybieramy 1, WRITE, białe pole na dole ekranu, wpisałem wartość -1, dla 2: -8
    3: -291 4: -92 5: -169 6:-237 7:16120
    działa, dźwięk nie jest tak czysty jak w nokii ale dużo lepszy niż był wcześniej.
    WSTECZ
    widzimy menu: wybieramy pozycję [8] Audio
    menu wygląda tak:
    [1] RCV config to menu już edytowaliśmy, tyczy się normalnych rozmów tel.
    [2] EAR config ustawienia słuchawek, sprawa wygląda identycznie jak wyżej opisałem, to samo menu te same ustawienia
    [3] SPK config identycznie - głośnomówiący
    [4] BTH config bluetooth
    [5] Common config nie wiem jeszcze
    [6] Rebuild default, przywraca poprzednie ustawienia
    [7] SAPA2 config nie wiem jeszcze

może to także być wina operatora np w plusie tak jest.

ale zrób tak i będzie git :D

0
  • #7 14 Kwi 2010 19:32
    ogor11
    Poziom 13  

Witam jeśli mogę to mam prośbę.
    Posiadam też ten telefon i też miałem ten problem zrobiłem według instrukcji i działa lux.
    Ale nie o to mi chodzi, potrzebuje parametry do "SPK config"/AV-QTune(MP3)/SPK MP3 Vol
    Ponieważ brat podglądał jak robiłem i wszystko pomieszał i idzie mi teraz jakoś dziwnie.
    Bede bardzo wdzięczny

0