Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator nawiewu Mercedes W210 (95r 3.0 D)

25 Cze 2009 16:19 7757 20
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z regulatorem obrotów silnika dmuchawy, uległ uszkodzeniu. Samochód tak jak w temacie Mercedes W210 95r. 3.0D climatronic.
    Cena nowego lub nawet używanego jest wysoka i w związku z tym mam pytanie, czy można zastąpić to jakimś układem elektronicznym, który będzie sterowany napięciowo (napięcie regulacyjne z climatronicu od 1V-6V).
    Może ktoś kiedyś robił podobny układ na 12V i prąd rzędu 25A.

Dziękuję za pomoc
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    U mnie jest jeszcze starego typu nr 9 140 010 179.
    Bardzo ciężko dostać, podobno mozna przerobić od w140, koszt 621zł za używany.
    Wydaje mi się że nie jest to tanio.
  • Poziom 11  
    Kolego jak możesz to podaj namiar to chętnie kupię :)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Czyli ten na silniku Bosha kwadratowa kosteczka regulator montowałeś, na razie w aso nie maja ale mi mówili że to koszt ok 800zł ;(
  • Poziom 11  
    Mi chodzi akurat o ten starszy sterownik, ale dzięki kolego, czytałem ten post.]
    Szkoda,że nikt do tej pory nie wymyślił układziku zastępczego, a może wymyślił...

Będę chyba próbował coś wymodzić z regulatorem PWM, tylko nie wiem jak to bedziez tymi 4 przewodami
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Niestety mojego nie da się naprawić ;(
    Jest zalany taką masą, a po otwarciu są tylko napylone elementy. Jeśli kolego masz ten układ zastępczy chętnie go wykorzystam.
    Dzwoniłem dziś do aso powiedzieli, że koszt ponad 3tys., trzeba wymienić razem z dmuchawą bo starego typu już nie ma do dostania, można też zamówić u nich ten od w140, koszt ponad 1400zł ;(
  • Poziom 11  
    elektrit napisał:
    Jest układ zastępczy, opracowalem, ale jak te regulatory tak poszły w dół to nie ma sensu go robić.
    Stary regulator też się da naprawić

Kolego elektrit jak masz ten schemacik to ja bym spróbował, go zmontować
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Jacek79 napisał:
    to to samo http://www.allegro.pl/item649837619_regulator_sterownik_dmuchawy_mercedes_140_nowy.html

nierozumiem dlaczego ludzie kupują samochody na wyrost, zeby sie pokazać , a jak coś sie zepsuje to potem jest problem bo naprawa okazuje sie byc droga i niestac ich na nia

Kolego nie wiem czy ty rozumiesz, ale forum jest po to, żeby sobie pomagać. Jeśli chodzi o ten regulator to nie do końca jest ten. Ja posiadam wyczkę 4-pinową, załączyłem nawet wyżej obrazek. Chyba że ta wersja będzie działała z klimatronikiem.
    Poza tym jeden z kolegów pisał, że wykonał układ zastępczy, ale każdy twierdzi, że mozna dostać go tanio, a tak naprawdę wcale tak nie jest. Mój regulator jest 4-pinowy wersja z klimatronikiem.
  • Poziom 11  
    Dobra dzięki wszystkim za pomoc, prosze jeszcze tylko o odpowiedz który bedzie pasował, wtyczka 4-piny W210 95r. 3.0D, oryginalny jest nie do dostania
  • Poziom 11  
    norbert.s. napisał:
    husio2 napisał:

Kolego nie wiem czy ty rozumiesz, ale forum jest po to, żeby sobie pomagać.

Mistrzu, nie pie.... smętnych farmazonów.
    Jakoś nie zuważyłem, żebyś przez dwa lata bytności na tym forum komuś pomógł.

Kolego, nie każdy jest w stanie pomóc, ja np. najpierw próbuję załatwić coś na własną rękę, ale jeśli już mi się wyczerpią możliwości szukam pomocy na forum.
    Nie każdy ma możliwość śledzenia forum codziennie. Niektórym brakuje czasu. Niestety taka jest prawda.

Dzięki wszystkim za poświęcony czas. Będę próbował coś dopasować.
    Pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

http://www.allegro.pl/item652021882_regulator_sterownik_dmuchawy_mercedes_210_nowy.html

Jednak coś znalazłem, tylko cena trochę mogła by być niższa ;(