Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja lutownicza PT 968 - montaż wyłącznika sieciowego

hts 25 Jun 2009 16:23 4578 5
    hts
    Level 15  
    Od dłuższego czasu używam stacji lutowniczej PT 968 takiej jak na zdjęciu poniżej:
    Niestety, ale stacja nie ma wyłącznika, który całkowicie odciął by zasilanie. Po wyłączeniu wszystkich przełączników wyświetlacze oraz niebieskie podświetlanie kulki wciąż się świecą a do tego transformator cicho buczy :x :x
    Myślałem nad domontowaniem jakiegoś wyłącznika, najlepiej wymienić wyłącznik np od kolby i zastąpić go czymś takim:
    Niestety, ale tutaj przydałby się wyłącznik z dwoma oddzielnymi obwodami czyli nie z trzema, ale z sześcioma wyprowadzeniami.
    Stacji jeszcze nie rozkręcałem i nie wiem jak to wszystko w środku jest połączone. Może ktoś z Was próbował rozwiązać ten problem ? Wiercenie w obudowie albo wyłącznik na przewodach na zewnątrz nie wchodzi w grę.
    Kodra
    Level 15  
    Witam. Mam ten sam problem. Już dwa razy wyładowanie uszkodziło mi tą stację. Padł procesor i układ U8. Może ktoś wie jakie jest oznaczenie układu U8 ?? Miałem na podstawienie drugą elektronikę, stąd wiem że U8 pada i jest odpowiedzialny za pracę nadmuchu i regulację. Bez niego też głupieje wskazanie temperatury. Kolega przekazał mi informację że w Ayoue 968 jest podobno LM555CCN. Niby timer NE555, ale stacja nie działa nadal (po założeniu oryginału z zamazanymi oznaczeniami, śmiga idealnie). Proszę jakieś wskazówki.
    hts
    Level 15  
    Rozkręciłem stację. Układ U8 to ADC0832 - A/D konwerter Datasheet a procesor to jakiś AT89CXX, nie pamietam oznaczenia, pod podstawką jest napisane :D , próbowałeś odczytać ten procesor czy jest zabezpieczony ?
    User removed account
    User removed account  
    ossicw
    Level 15  
    Jest to jak wiadomo "China" rozwiazanie,co do opcji naprawy nie jest to uklad skomplikowany,widze tam przynajmniej separacje galwaniczna na opto-triakach*-podpowiem(to jest separacja elektryczna termopary),z mojego doswiadczenia wiem ze to nie procesor ,szukaj w obwodzie transoptora ,lub regulacji pompy. Czesta usterka przerwa w potencjometrze nadmuchu trzeba wymienic !!!!Na mierniku pokazuje wartosc prawidlowa,pod miroskopem uszkodzony!!cHYBA W TYM UKADZIE JEST 100 KILO OHM.

Pozdrawiam!!!

Dodano po 12 [minuty]:

ossicw wrote:
    Jest to jak wiadomo "China" rozwiazanie,co do opcji naprawy nie jest to uklad skomplikowany,widze tam przynajmniej separacje galwaniczna na opto-triakach*-podpowiem(to jest separacja elektryczna termopary),z mojego doswiadczenia wiem ze to nie procesor ,szukaj w obwodzie transoptora ,lub regulacji pompy. Czesta usterka przerwa w potencjometrze nadmuchu trzeba wymienic !!!!Na mierniku pokazuje wartosc prawidlowa,pod miroskopem uszkodzony!!CHYBA W TYM UKADZIE JEST 100 KILO OHM.
    Nie prosciej przezucic sie na MADE IN POLAND???
    http://www.reeco.info.pl/pokaz_info.php?id=16
    Przynajmniej nasze polskie!!!
    Pozdrawiam!!!

Sorry admin ,ale chcialbym pomoc!!!
    k4be
    Level 31  
    ossicw, rób może trochę mniej błędów? :)

Co do 968, to obciąłem wtyczkę i zamontowałem nową, z wbudowanym wyłącznikiem. Wtyczkę z wyłącznikiem można kupić w typowym sklepie elektrycznym czy budowlanym. Gniazdko mam w zasięgu ręki, więc zastosowane rozwiązanie jest bardzo wygodne.