Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

E34 brzęczyk włączonych świateł

Kilker 25 Jun 2009 19:28 9046 18
    Kilker
    Level 11  
    Witam
    Często zostawiam w aucie po zgaszeniu silnika włączone światła. Widziałem może lepiej będzie jak napisze, że słyszałem jak w innych samochodach jest taki przypominacz brzęczyk co brzęczy jak nie zgasimy świateł w aucie.
    Wiem, że zaraz dostanę że na allegro można kupić gotowy zestaw za parę groszy ;] ale ja nie chcę kombinować.
    Posiadam BMW 520i e34 z silnikiem m20b20
    Pytałem mechaników co zajmują się naprawą wyłącznie marki bmw, że ten brzęczyk jest w zegarach ale pytanie gdzie??

rozebrałem zegary jak widać i nie znalazłem nic co mogłoby wydawać jakiś dzwięk.
    Czy czegoś brakuje??
    Elektron 125
    Level 18  
    Kolego możesz zrobić bardzo prosto samemu taką funkcje. W sklepie elektronicznym dostaniesz brzęczek za grosze i po prostu lutujesz jeden kabelek brzęczka do załącznika masy w drzwiach a drugą np. pod postojówki i kiedy otworzysz drzwi brzęczek będzie brzęczał.
    adamjur1
    Level 41  
    Potwierdzam stanowisko kolegi Elektrona;
    a autor pisze
    Quote:
    Wiem, że zaraz dostanę że na allegro można kupić gotowy zestaw za parę groszy ;] ale ja nie chcę kombinować.

A z wyjęciem tego licznika nie było kombinacji ???
    Pozdr.J.
    Kilker
    Level 11  
    Wyjaśnię słowo kombinacji.
    Nie chcę dodatkowych nie oryginalnych urządzeń.
    Owszem było trochę kombinacji z wyjęciem licznika ale chciałbym aby było jak w oryginale.
    Kilker
    Level 11  
    z tego co oglądałem to wygląda jak jakiś przełącznik elektromagnetyczny
    kurde nie wiem jak wytłumaczyć nawet (dawno się skończyło edukację :/)
    czy to możliwe, że to może być brzęczyk??
    Gmedza
    Level 15  
    W Twoich zegarach nie ma brzęczyka, bo jakby był to by brzęczał.... Brzęczyk najczęściej (starsze BMW) to taka aluminiowa puszka w okolicy pedałów. Idź na złom i zapytaj - zapłacisz 10 -20 za oryginał. A potem zapytaj jak to podłączyc.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Puszka montowana w gnieździe w górnej osłonie nad pedałami.
    Kilker
    Level 11  
    Puszkę tzw. gong mam pod pedałami i są tam 2 gniazda jedno jest jak się nie mylę na komputer a drugie mam wolne

jeżeli to nie ta puszka to nie mam już pojęcia czego i gdzie szukać.
    Pawel wawa
    to ta puszka.
    Kilker
    Level 11  
    Jeżeli to ta puszka to dlaczego nie działa??
    Czy to wina braku tej wtyczki jednej??
    Bo "gong" brzęczyk sprawny jest dzwoni co godzinę i jak niska temperatura poniżej 3 stopni
    marcin_wr
    Level 21  
    Brzęczyk od świateł w e34 znajduje się w zegarach.Jest to ten element co wygląda jak przekaźnik.Wiem na 100% ponieważ trochę go odginałem żeby minimalnie go wyciszyć ponieważ drażniła mnie jego głośność;)
    Pawel wawa
    Jasne, Marcin ma rację, chyba jakieś zaćmienie miałem też sprawdziłem u siebie.WIELKIE PRZEPRASZAM za wprowadzenie w błąd, a do puszki masz mieć tylko jedną wiązkę.
    Kilker
    Level 11  
    To już wiem gdzie jest brzęczyk
    Pozostaje teraz pytanie jak go sprawdzić czy działa??
    Bo nic mi nie brzęczy jak mam włączone światła w samochodzie :/
    A rozbierając licznik nie zauważyłem, żadnych przepaleń na ścieżkach i uszkodzeń mechanicznych.
    Pawel wawa
    powpinaj kostki do licznika, włącz światła i otwórz dzwi, zobacz palcami czy są jakieś drgania na tym brzęczyku albo lepiej sprawdzisz go multimetrem, czy dostaje zasilanie. Zasilanie to przechodzi przez jego własne styki powodując oscylację, cewka ma zasilanie, przyciąga kotwicę - rozwiera styki traci zasilanie puszcza kotwicę ponownie zamykając obwód.
    Kilker
    Level 11  
    dzięki za info postaram się to sprawdzić jak najszybciej i dać odpowiedź czy "żyje" czy niestety nie

więc byłem i sprawdziłem
    jeżeli chodzi o sam element jest sprawny ale to jest to tykające coś jak włączam kierunki albo awaryjne
    przy włączonych światłach niestety nic się nie dzieje :/ ani drgnie :/
    Elektron 125
    Level 18  
    Kolego poco utrudniasz sobie życie zrób tak jak Ci wyżej napisałem i po kłopocie.
    Kilker
    Level 11  
    Elektron 125
    Owszem mogę tak zrobić ale po to są montowane oryginalne podzespoły aby działały.
    zlatybazant
    Level 10  
    Witam.
    Podepnę się pod temat.

U mnie w ten gong idą 2 wiązki i jak mam włączone światła a otworze drzwi to ten gong daje sygnał ale tylko raz nie jak np. w innych autach ciągły dźwięk.

i teraz pytanie;
    Czy to tak ma być czy coś nie tak???