Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra G silnik Z16XEP późno włącza wentylator chłodnicy

WITEK1952 25 Jun 2009 19:39 8958 15
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie. Mam problem z służbowym samochodem. Nie włącza się wentylator chłodnicy. Sam wentylator i cały układ jest OK. podłączyłem Techa i i ten widzi temperaturę 107 i 108 stopni. Więc już za wysoką.Jak się zacznie gotować to wentylator załącza ale za późno. Żadnych błędów nie rejestruje. Termostat działa poprawnie. Uszczelka pod głowicą też wygląda na sprawną. Za pomocą Techa można włączyć I i II bieg. Dlaczego tego nie robi sterownik silnika?Czyżby z nim było coś nie tak? Pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    fil2006
    Level 27  
    co masz wlane w układzie chłodzenia?
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie. Teraz dopóki nie opanuję sytuacji jest woda. Na płynie bylo to samo. Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam. Jureczku nie wiem o co chodzi z tymi czterema etapami mocy.
    User removed account
    User removed account  
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam . Jest jeden wentylator. Klimy nie ma.
    User removed account
    User removed account  
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam. Dzięki Jureczku. Jutro jak sie poobrabiam zaleję płyn i spróbuję jeszcze raz. Pozdrawiam.
    ociz
    Moderator of Cars
    Pamiętaj że układ ma być szczelny(korek), jak nie będzie ciśnienia to i temperatura wrzenia będzie niższa.
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam. Ociz dzięki ale o tym pamietałem.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam. Kurczę nie wiem czy to było w tym samochodzie ale zmieniali pompę wody. Jutro sprawdzę.

Dodano po 9 [minuty]:

Przypomniałem sobie, że obieg wody był. Pompa była zmieniana bo zaczynała cieknąć.
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie. Po wymianie czujnika w chłodnicy i zalaniu płynu jest OK. Czujnik miał jakiś sporadyczny błąd, który po skasowaniu nie pojawił się. Nie wiem jaki bo sprawdzał diagnosta.Dzięki za pomoc i życzę miłego weekendu. Temat zamykam.
    fil2006
    Level 27  
    nie czujnik tylko woda kolego ,plyn wrze w temp 125 a woda ok 100 ,sa silniki ktore chodza na temp ok 100 i to normalne ,wode lejcie do czajnikow nie do silnikow
    WITEK1952
    Level 28  
    Witam serdecznie Kolego fil 2006. Jestem elektrykiem ale wody nigdy bym nie wlał. Zrobił to kierowca bo ciekła mu pompa a musiał swoje odjeździc. Nie wiedzieliśmy o tym i stąd cały kłopot. dziekuję za zainteresowanie i pozdrawiam.