Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seicento 900 problem z uruchomieniem

darekt4 25 Jun 2009 20:26 2822 3
    darekt4
    Level 2  
    Witam

Sytuacja wygląda tak:
    tydzień temu zupełnie niespodziewanie moje autko nie chciało odpalić, po przekręceniu kluczyka przygasały kontrolki a rozrusznik tylko pykał.
    Po zdemontowaniu i sprawdzeniu okazało się że padł elektromagnes rozrusznika, no więc wymieniłem na nowy (przy okazji sprawdziłem też sam rozrusznik) po zamontowaniu do autka musiałem odpalić na pożyczonym prądzie bo mój aku się rozładował ?? (ma ze 2 lata), podładowałem go i palił bez problemu przez następne parę dni, potem znowu to samo więc podładowałem jeszcze raz akumulator i poczyściłem styki.
    Odpalił na dotyk, to samo na drugi dzień rano ale po południu już nie...tyle że teraz jest inaczej, przekręcam kluczyk i rozrusznik zaczyna bardzo powoli obracać stopniowo zwiększając obroty aż do normalnych, ale autko nie odpala. Ponownie przekręcam kluczyk i nie gaśnie kontrolka wtrysku, próbuję jeszcze raz kontrolka wtrysku gaśnie kilka obrotów i autko odpala i tak za każdym razem teraz....... czy ktoś może wie o co chodzi ????
    Michu10
    Level 32  
    Sprawny akumulator to raz , skoro rozrusznik naprawiłeś to połączenia między aku-alternator-rozrusznik
    darekt4
    Level 2  
    Mogłem co prawda o jakimś połączeniu zapomnieć ale starałem się wyczyścić wszystkie....
    miniu1
    Level 23  
    A nie urwał się przewód masowy pomiędzy silnikiem i karoserią?