Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Pixon12 już niebawem!

blondyneczka_83 25 Jun 2009 20:49 2993 8
lampy.pl
  • Samsung Pixon12 już niebawem!

Pozostało już tylko kwestią czasu, aż najnowsze odkrycie firmy Samsung szturmem wtargnie na sklepowe półki – mowa oczywiście o modelu M8910 znanym również, jako Pixon 12. Pierwszym europejskim krajem, który będzie się mógł nacieszyć omawianym urządzeniem będzie słoneczna Hiszpania.

Z niepotwierdzonych źródeł (http://www.gsmarena.com/samsung_m8910_pixon12_gets_an_upcoming_price_tag_of_639_euro-news-989.php) dochodzą pogłoski, iż Pixon 12 będzie kosztować (opcja bez umowy) 639€, co w przeliczeniu na złotówki wyniesie ok. 2,900zł. Niestety cena nie jest niska, aczkolwiek chyba nikt się nie spodziewał, że w tym przypadku będzie tanio.....

Zapoznajmy się z jego specyfikacją techniczną, abyśmy mogli ocenić, czy rzeczywiście model M8910 wart będzie swojej ceny.

•aparat fotograficzny 12Mpix z autofocusem, flashem ksenonowym oraz możliwością ustawienia ostrości poprzez dotknięcie odpowiedniego miejsca na wyświetlaczu
    •czas wykonywania zdjęcia – 2 sekundy
    •możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 720x480 pikseli (30 klatek na sekundę)
    •wyświetlacz Amoled o wielkości 3,1cala (16mln kolorów)
    •GPS
    •WiFi
    •gniazdo microSD
    •obsługa kart pamięci do 16GB
    •obsługa sieci GSM/GPRS/EDGE
    •HSPA 900/2100MHz
    •wbudowana pamięć 150MB

Cool? Ranking DIY
    About Author
    blondyneczka_83
    Level 15  
    blondyneczka_83 wrote 200 posts with rating 20, helped 0 times. Been with us since 2009 year.
  • lampy.pl
    piotrek7700
    Level 16  
    Hmm. . . Żeby był aż taki cudowny jak za takie pieniądze to nie wiem. .. . wg mnie niczym praktycznie nie odbiega od N95. a ten aparat. . . producenci telefonów chyba chcą zrobić wielki kombajn, a jak bym chciał dobre zdjęcia robić to na pewno nie telefonem. wg mnie to płacimy za 12 Mpix i nic wiecej. . . nie lepiej kupić porządny aparat fotograficzny? Stworzony do robienia zdjęć?
    pozdrawiam
  • lampy.pl
    sokoleokoo2
    Level 22  
    Jaki jest sens montowania 12 Mpx w telefonie - czyżby dla hecy? - mój brat ma LG KC550 Z 5 Mpx - zdjęcia wychodzą mało czytelnie i z dużymi zakłóceniami- do SE k750 mu daleko - po za tym 12 Mpx na pewno odbije się negatywnie na reszcie podzespołów.
    skaktus
    Level 37  
    sokoleokoo2 wrote:
    Jaki jest sens montowania 12 Mpx w telefonie - czyżby dla hecy? - mój brat ma LG KC550 Z 5 Mpx - zdjęcia wychodzą mało czytelnie i z dużymi zakłóceniami- do SE k750 mu daleko - po za tym 12 Mpx na pewno odbije się negatywnie na reszcie podzespołów.

Bo LG ma fatalne aparaty, bez względu na to czy 2 mpix czy 10. Sprawdź inne modele SE, Sansunga, tam 8 mpix jest o wiele lepsze niż wspomaniny LG.

A sam telefon nie wart swojej ceny...Poza aparatem nic nie ma nowego, ciekawego
    Citek
    Level 22  
    Po co komu taka rozdzielczość aparatu w telefonie. Już lepiej kupić "prawdziwą" cyfrówkę za 300-400zł z 5MP, która będzie robić o niebo lepsze zdjęcia niż te magiczna liczba 12MP w telefonie. Ogólnie to 2MP w starym SE k750i spokojnie starcza do szybkich zdjęć.
    bolek
    Level 35  
    Miałem Canona A60 z matrycą 2Mpix- żaden telefon mu nie dorównuje. Tylko czekać kiedy wcisną tam cyfrową lustrzanke :)
    O wiele bardziej funkcjonalny był by telefon z alkomatem.

Reszta bebechów tego telefonu też nie powala, że niby co ma ciekawego? jakiś ledowy wyświetlacz i potrafi wykryć karte 16 giga?
    J_Bravo
    Level 27  
    Poza aparatem niema nic nowego ??
    •możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 720x480 pikseli - który telefon to potrafi ??
    •wyświetlacz Amoled o wielkości 3,1cala (16mln kolorów) - widział ktoś AMOLED ??
    • flash xenonowy - ciekawe czy tu chodzi o palnik xenonowy czy o jakąś diodę ;)

Bardzo fajny telefonik .... tylko z ceną nie trafili.... z 3tysie można kupić dobry telefon i lustrzankę .
    revolt
    Level 34  
    Lampy błyskowe to akurat nie nowość w telefonach.
    skaktus
    Level 37  
    bolek wrote:
    Miałem Canona A60 z matrycą 2Mpix- żaden telefon mu nie dorównuje. Tylko czekać kiedy wcisną tam cyfrową lustrzanke :)
    O wiele bardziej funkcjonalny był by telefon z alkomatem.

Reszta bebechów tego telefonu też nie powala, że niby co ma ciekawego? jakiś ledowy wyświetlacz i potrafi wykryć karte 16 giga?

Ostatnio czytałem test aparatów kompaktowych vs C905 w gazecie Komputer Świat. Jak się okazało, mimo braku zoomu telefon potrafił robić...lepsze zdjęcia niż cyfrówki. Niestety dość często zaczyna się to sprawdzać. Był już samsung, z 5 mpx i wygrał test z Canonem Ixus na jakość fotografii. Osobiście z aparatu w tel korzystam b.często, jednak na lepsze okazje biorę standardowy aparat.