Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór tunera do telewizji cyfrowej

dr.elich 25 Cze 2009 21:28 4025 14
  • #1 25 Cze 2009 21:28
    dr.elich
    Poziom 11  

Witam

planuję zainstalowanie telewizji cyfrowej - prawdopodobnie polsatu cyfrowego - dla rodziców i w związku z tym proszę o pomoc w doborze tunera - ważne by obsługiwał HD, ponieważ za jakiś niecały rok zmienią telewizor a więc pewnie i pakiet. Czy w tym wypadku najlepszy będzie polsatowski czy też szukać czegoś innego - używane i allegro mogą być. Ma być względnie tani, niezawodny, nie potrzebne są funkcje typu HDD i inne bajery.

0 14
  • Pomocny post
    #2 25 Cze 2009 21:35
    Doominus
    Poziom 34  

Polsat chodzi tylko na polsatowskich tunerach :P
    No ok jest jeszcze ich moduł , jeśli chcesz koniecznie mieć polsat to szukaj tunerów z wejściem CI.

0
  • Pomocny post
    #3 25 Cze 2009 21:59
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Masz za duże wymagania.
    Co będzie za rok to jeszcze nikt nie wie.
    Co do awaryjności to jeszcze nie spotkałem urządzenia które by się nie padło podczas użytkowania.
    A co do ceny to za darmo tylko analogowe tunery jeszcze ktoś chce oddać.
    Reasumując za marne grosze nic dobrego nie kupisz.
    Żyj teraźniejszością a za rok jak zmienisz TV to i dekoder.

0
  • #4 25 Cze 2009 22:06
    dr.elich
    Poziom 11  

A jaką korzyść da mi to wejście CI?nigdy się z nim nie spotkałem a znalazłem nieprecyzyjne informacje.

A z polsatowskich który polecicie?bo z oferty na ich stronie wynika fakt limitowania modelu wysokością obonamentu więc przy niższym tylko dwa najniższe modele są dostępne. Ale takiego samsunga z HD mogę kupić za 200 pln nówkę na allegro - czy warto?

0
  • #5 25 Cze 2009 22:16
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Poczytaj na forum co zrobili ci co kupili na allegro dekodery polsatu.
    Jeżeli chcesz polsat w HD to tylko samsunga i w dzierżawe NIE kupuj na własność i u DYSTRYBUTOTA a nie allegro!
    Warunek musisz wybrać choć jeden kanał HD.
    CI jest to wejście na moduł dostępu warunkowego w który można włożyć kartę danego operatora.
    Karty polsatu są przypisane do modułów i dekoderów!

0
  • #6 26 Cze 2009 10:19
    lukaszS1986
    Poziom 12  

dzac4 napisał:
    Jeżeli chcesz polsat w HD to tylko samsunga i w dzierżawe NIE kupuj na własność i u DYSTRYBUTOTA a nie allegro!
    CI jest to wejście na moduł dostępu warunkowego w który można włożyć kartę danego operatora.

Witam!
    Zgodze sie ze wszystkim prócz jednego, nie ma takiego warunku teraz że musisz wziąść kanał hd aby wziąść dekoder HD nie chcesz to nie bierzesz, warunek jest jeden chcesz dekoder HD musisz wziąść przynajmniej pakiet familijny Pozdr!

0
  • #7 26 Cze 2009 10:54
    dr.elich
    Poziom 11  

OK, ale z allegro i tunerami szukałem na forum i nie znalazłem jaki jest problem..Jadę się dziś wypytać do punktu sprzedaży i chyba wezmę w dzierżawę tego samsunga bez HD w umowie na rok

0
  • #8 26 Cze 2009 13:14
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 26 Cze 2009 20:23
    piszcza
    Poziom 14  

dzac4 napisał:

Ja kupiłam na Allegro tuner Polsatu -Samsung HD. Bardzo sobie chwalę, bo sporo kanałów chodzi, które są kodowane. Polsat2, Polsat cafe, Discavery HD i inne oraz niekodowane HD z Astry. Oczywiście inne FTA też. Miałam miesiąc promocji na pakiet familijny. W każdej chwili można podpisać umowę na min. pakiet familijny, lub oglądać w prepaidzie. W tej cenie w jakiej można było go kupić na Allegro (nawet po 99zł) z pakietem to naprawdę dobry zakup za dobry tuner.

0
  • #10 26 Cze 2009 22:40
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Każdy dekoder CP jest przypisany do osoby która podpisała umowę, nawet po prawidłowej jej rozwiązaniu. Dekoder jest wtedy FTA i na pewno żadne kanały kodowane nie działają. Kupując na rynku wtórnym takie pudło bez cesji nic nie zdziałamy w CP w przypadku np. blokady dekodera.
    Dla tych co kupili na allegro powodzenia - do pierwszej awarii.

0
  • #11 26 Cze 2009 23:11
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Popieram telesat tak dalej niech kupują na allegro!
    Takie same pieniądze u dystrybutora i bez niespodzianek.

0
  • #12 26 Cze 2009 23:13
    dziungwaj
    Poziom 12  

kazdy dekoder jest sparowany z karta

0
  • Pomocny post
    #13 27 Cze 2009 07:18
    piszcza
    Poziom 14  

telesat1 napisał:
    Każdy dekoder CP jest przypisany do osoby która podpisała umowę, nawet po prawidłowej jej rozwiązaniu. Dekoder jest wtedy FTA i na pewno żadne kanały kodowane nie działają. Kupując na rynku wtórnym takie pudło bez cesji nic nie zdziałamy w CP w przypadku np. blokady dekodera.
    Dla tych co kupili na allegro powodzenia - do pierwszej awarii.

Nie wprowadzaj w błąd. Tunery sprzedawane na Allegro też są nowe, na gwarancji producenta. Nie są zablokowane kanały FTA. Zależy to od oprogramowania, które jest wgrane. Nawet nie trzeba dzwonić do Polsatu, żeby odblokowali FTA, bo one chodzą. Zresztą jak napisałam wyżej, nie tylko one. Oczywiście musi być włożona karta Polsatu.
    Miałam w grudniu aktywowany pakiet familijny i relax mix. Miesiąc świeciły oba pakiety. Teraz sprawdzałam : świeci Polsat2, TV Biznes, Polsat cafe, Polsat play, Discavery HD. Nie jestem pewna, czy TV Biznes nie leci FTA, ale przy kanale kluczyk jest. Polsat nic nie blokuje co leci FTA w przeciwieństwie do enki. Jak Polsat news był jeszcze FTA, a na tunerze telewizji N go nie było.
    Jak kupujesz tuner u dystrybutora i masz na własność, też masz taką samą gwarancję.

0
  • #14 27 Cze 2009 12:18
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Jesacze raz - POWODZENIA.

0
  • #15 27 Cze 2009 12:19
    GKVIDEO
    VIP Zasłużony dla elektroda

Temat zamykam już wiele zostało napisane , a decyzja należy do zakładającego .

0