Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klopoty z elektryka, Mazda 626 '01

rozo 25 Cze 2009 22:10 1907 3
  • #1 25 Cze 2009 22:10
    rozo
    Poziom 10  

Mam dosc dziwny problem z elektryka w aucie. W niedziele bawilem sie z wysuwana antena, przez ktora przeciekala woda do srodka. Musialem rozlaczyc kostke od anteny, byla tak zmasakrowana, ze przy rozlaczaniu zlaczyly sie 2 kabelki i zrobilo sie spiecie na ulamek sekundy.
    W poniedzialek auto zimne nie chcialo zapalic od razu, tylko po kilku przekreceniach walu, dotychczas tego problemu nie bylo.
    Radioodtwarzacz nie dzialal, tylko przyjmowal i wyjmowal plyty, we wtorek nie dzialalo juz nic, tylko pierwszym przekreceniu kluczyka zapala sie wyswietlacz, ale tylko na 0.5 sekundy, gasnie i koniec.
    Licznik co chwile sie kasuje (oczywiscie ten do 1000 km), a czasami po przekreceniu kluczyka z ON na 0 gasnie i zostaja na wyswietlaczu na jakies smieci, ktore gasna po ok 2 sekundach.
    W kabinie dziala tylko swiatlo od schowka, sprawdzilem 3 zarowki na suficie, wsyzstkie ok.
    Swiatla postojowe, drogowe i minjania ok, nie dzialaja za to tylne przy hamowaniu.
    Kierunkowskazy lewe ok, prawy tylni nie dziala, reszta prawych miga z czestotliwoscia 2 razy wieksza, niz normalnie!
    Od wczoraj auto pali bez problemu, reszta problemow pozostaje.
    Sprawdzilem klemy, sa ok, bezpieczniki w kabinie, sa ok.
    Ktos mi moze powiedziec co sie dzieje, albo co moge jeszcze sprawdzic?

0 3
  • #2 25 Cze 2009 23:19
    viptradeac
    Poziom 19  

Odlacz radio to po pierwsze sprawdz jaki jest pobur pradu na zamknietym autku czy czasami nie ma zwarcia gdzies??

0
  • #3 26 Cze 2009 07:20
    rozo
    Poziom 10  

Radio odlaczylem nic sie nie zmienilo, pobor sprawdze dzisiaj.

0
  • #4 02 Mar 2010 15:00
    Aras74
    Poziom 11  

ja mam 626 i brak migaczy. Prąd z przełącznika wychodzi do przerywacza który tyka szybciej niż powinien a kierunków brak.Czym steruje ten przerywacz bo na żarówki prąd od razu na pewno nie idzie. z przerywacza wychodzi przerywany impuls masy.

0