Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a6 kontrolka temperatury

25 Cze 2009 22:14 6087 6
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich forumowiczów mam problem z moim samochodem a jest to audi a6 c4 2.5 tdi silnik rzędowy AEL rok 1997 . Gdy dzisiaj jechałem samochodem zaświeciła mi się kontrolka temperatury i nie wiem co zrobić ponieważ zegar nie pokazuje temperatury kontrolka miga myślałem że to termostat więc go wymieniłem ale dalej to samo nie nie wiem co robić jeszcze dodam że gdy silnik jest nagrzany to zbiornik wyruwnawczy jest chłodny . i gdy silnik ciepły czy zimny cały czas miga . Proszę o pomoc co robić gdzie jechać z taką usterką Pomocy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Jak kontrolka miga, to raczej nie jest to problem z czujnikiem temperatury, tylko z sensorem poziomu płynu w zbiorniczku wyrównawczym
  • Poziom 16  
    dobrze sprawdzę to a jeszcze w którym miejscu jest czujnik temperatury i czujnik oleju
  • Poziom 10  
    u mnie jest podobnie jak i u lukasz396 , czasem mruga ta kontrolka , odłączałem czujnik poziomu płynu w zbiorniczku wyrównawczym i nic, jest tak samo. Czasem przestaje mrugać jak płyn chłodniczy osiągnie 90' a olej 60'
  • Poziom 16  
    ja odłączyłem od Bloku i jest porządku ;)
  • Moderator - Sieci, Internet
    Heh, wspaniałe rozwiązanie, gratuluję! Odłącz jeszcze kontrolkę oleju i płynu hamulcowego... Jeśli już tak żałujesz na multimetr, żeby sprawdzić czy z czujnikiem jest wszystko w porządku, to pożycz go od kogoś...