Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z głośnikami w kolumnach !

7minik7 25 Cze 2009 23:02 1304 9
  • #1 25 Cze 2009 23:02
    7minik7
    Poziom 9  

Witam
    Zakupiłem kolumny omnitronic tmx 1530 ...1000 w , mam 4 sztuki , kupilem po cenie bo sprzedajacy nie wiedzial czy ide czy nie...zwrotnice nie popalone , głośniki w stanie bdb , membramy jak nowe tylko podłańczając same glosniki żaden nie daje oznaku zycia .. ::(
    czy jest możliwość naprawy takich głośników tego typu czy nadają sie na śmietnik ? czy to może być cewkami w głośnikach ?
    jak tak to czy drogie są takie cewki bo ja sie na tym nie znam

Pozrdrawiam

Regulamin p.11, 11.1
    (dj-MatyAS)

0 9
  • #2 25 Cze 2009 23:31
    DynamikS
    Poziom 21  

Wyjmij głośnik i podłącz pod miernik sprawdź czy przechodzi jakieś napięcie.Pewnie jest spalony jeżeli nie przechodzi.One mają 500w rms niby a nie 1000w.
    Tak to jest z OMOTRONICami :(
    Ile dałes za nie?

0
  • #3 25 Cze 2009 23:34
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    kupilem po cenie bo sprzedajacy nie wiedzial czy ide czy nie

Nic nie rozumiem z tego zdania.

Tam są jakieś zwrotnice? Czy dwa kondensatory?

Membrany (nie membramy) nie niszczą się przecież, jeśli głośnik jest spalony, także spokojnie mogą dobrze wyglądać a być spalone całkowicie.

W jaki sposób je podłączałeś?

Widać, zrobiłeś interes życia ;) dlaczego nie przetestowałeś wcześniej tych kolumn?

Generalnie nie bardzo opłaca się ten szajs naprawiać,
    bo wcale nie ma żadnych 1000 watt mocy, ani nawet 500 (jak podają). Głośnik niskotonowy wytrzyma jakieś 150-200 max.

koszty naprawy kolumn wyniosą cię dość dużo (zakup nowych głośników), więc wątpię, czy to się opłaca.

0
  • #4 26 Cze 2009 01:11
    Dj Snake
    Poziom 22  

Sprawdź najpierw czy cewka nie spuchła. Wciskaj membranę do środka (tylko z wyczuciem, delikatnie) równomiernie i słuchaj czy nie obciera o coś. Jeśli stawia wyraźny opór, lub słychać wyraźne obcieranie - zrobiłeś interes życia, ile byś nie dał za te kolumny :D Jeśli jest inaczej, sprawdzaj połączenia.

0
  • #5 26 Cze 2009 10:33
    SzokalML
    Poziom 36  

Rozumiem że sprawdzenie każdego głośnika z osobna: masz na myśli to, że wykręciłeś głośnik z kolumny i do niego podłączyłeś kable i żaden z głośników nie daje oznak życia?

A kable, i wzmacniacz są w porządku, bo przy innych głośnikach działają?

Najtańsze przyzwoite głośniki to niestety koszt 200 zł/kolumnę.

za przewinięcie, fachowiec u mnie bierze około 35-40 zł za głośnik. Czyli niskotonowiec, średniotonowiec, a wysoki ton tak czy tak do wymiany. czyli koszt jakiś 120 zł za kolumnę.

Czy średniotonowiec ma zamknięty kosz? albo osobną komorę?

Zrób fotki głośników.

0
  • #6 27 Cze 2009 12:28
    lisek14
    Poziom 12  

Średniotonowy z zamkniętym koszem, wysokotonowy dynamiczny. U mnie pędzone fidek'iem FPA10-A, jak na razie nic złego się z nimi nie dzieje (a wygrały już 6-7 imprez po 5-6 godzin na clipach). Ogólnie szkoda że niska efektywność i trzeba w nie ładować nieco więcej mocy..

edit:

zwrotnica.. biedna. Na niskotonowy cewka, wysokotonowy jedynie kondesator, tak samo w przypadku wysokotonowego.

-1
  • #7 27 Cze 2009 13:04
    Hefajstos
    Poziom 35  

Naprawa (robocizna) wyniesie więcej niż nowe głośniki. Podłącz jakiś sygnał (byle nie za duży - ustaw na innej kolumnie do spokojnego słuchania) i podawaj po kolei na poszczególne przetworniki.

--
    pozdrawiam
    Hefi

0
  • #8 27 Cze 2009 16:49
    SzokalML
    Poziom 36  

No no, dynamiczny wysokotonowiec i średni z zamkniętym koszem ;) Widać wysoki model ;)
    Ale zwrotnica do przewidzenia.

Hefi: nie wiem czy rzeczywiście robocizna wyniesie więcej. Ile liczyłeś za przewinięcie? Faktem jest, że dyskusyjna jest opłacalność renowacji tych nieszczególnych głośników.

0
  • #9 28 Cze 2009 11:38
    lisek14
    Poziom 12  

Po kilkunastu imprezach obudowy zaczną się rozłazić i będzie konieczna wizyta u stolarza. Ogólnie nie warto się z nimi bawić, chyba że zrobić i szybko sprzedać.

0
  • #10 05 Lip 2009 12:10
    Hefajstos
    Poziom 35  

Liczyłem po kilkadziesiąt zł... Z drugiej strony - cewki po przewinięciu mogą być lepsze niż chiński oryginał, więc może warto.

--
    pozdrawiam
    Hefi

0