Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna Gigabyte EP45-DS3L tykanie

26 Cze 2009 09:14 2739 2
  • Poziom 10  
    Witam. Mam płytkę Gigabyte EP45-DS3L i wszystko fajnie chodzi jak komputer jest włączony nie mam z nią żadnych problemów lecz bo wyłączeniu komputera, zaczyna się tykanie w okolicy takich diod które sygnalizują obciążenie komputera (zasilanie jest jedynie podane na listwę zasilającą komputer) w tym jedna z diód świeci na zielono. Po włączeniu komputera tykanie znika. Nie wiem w czym jest problem...;/ Z płytą główną nie mam żadnych problemów lecz to tykanie wkurza po jakimś czasie hehe;p. Nikt na innych forach nie mógł mi pomóc dlatego pisze tutaj może ktoś będzie wiedział jak rozwiązać ten dość nietypowy problem;/

Jeśli chodzi o diody to chodzi mi dokładnie o phase LED:
    Płyta główna Gigabyte EP45-DS3L tykanie
  • Szafy Rack
  • Poziom 35  
    Na początek spróbuj zmienić kostki pamięci RAM i zobacz czy tykanie zaniknie. Też miałem kiedyś podobną sytuację i okazało się, że to kość Kingstona tykała (aczkolwiek nie mam pojęcia czemu).
  • Szafy Rack
  • Poziom 1  
    To tykanie jest spowodowane najprawdopodobniej początkowym przepuszczaniem prądu przez cewke na MoBo, a ta cewka jest nie daleko tych diod na tej płycie głównej, więc z tąd to tykanie :) nic sie nie zepsuję więc sie o tykanie nie bój, niektóre płyty tak mają a szczególnie Gigabyte :)