Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Electrolux ere 3000 (lód na tylnej ściance)

korki89 26 Cze 2009 09:46 4961 4
  • #1 26 Cze 2009 09:46
    korki89
    Poziom 12  

Witam zakupiłem w 2001 roku tą oto lodówkę, przez 6 lat wszystko było ok, wszystko pięknie chodził. Niewiadomo skąd i jak na tylnej ściance zaczął gromadzić się lód. Wiem, że na tylnej ściance zawsze był mały szronik ale spływał on do otworu odpływowego. Teraz natomiast gromadzi się ogromna ilość lodu. Rozmrażałem wielokrotnie i po ok. 2 tygodniach lód znów zaczyna się gromadzić. Uszczelki są szczelne i regularnie czyszczone. Czy wiecie jakie mogą być przyczyny takiego zachowania lodówki?

0 4
  • #2 26 Cze 2009 10:01
    685999
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 26 Cze 2009 10:13
    maurycy36
    Poziom 11  

Lód na tylnej ściance najprawdopodobniej zostaje z powodu żle działającego termostatu, to znaczy termostat za wcześnie załącza agregat zanim się roztopi lód z poprzedniego cyklu pracy, i nie zdąży się roztopić i spłynąć tym przewodem na dole tylnej ścianki , myślę że trzeba będzie wymienić termostat . Pozdrawiam.

0
  • #4 26 Cze 2009 12:31
    korki89
    Poziom 12  

Dzwoniłem do serwisu electroluxa i tam mi powiedziano, że zapchał się jakiś filtr i odmrażanie da tylko krótkotrwały efekt a wymiana tego filtra to kosz 250 zł. Oczywiście dziękuję za odpowiedzi je również posprawdzam a narazie rozmrażam lodówę. Pozdrawiam

0
  • #5 07 Sie 2016 17:07
    kazwroc
    Poziom 2  

miałem to samo. Wymiana czujnika temperatury w środku, na dole przy rurkach rozwiązała problem. Błąd rezystancji był bardzo mały , ale to wystarczyło aby się przemrażała. nowy czujnik ( w komplecie są dwa) kosztował 227 zł. Wymieniłem ten jeden , drugi sobie leży na przyszłość. Nawet wtyczki nie zmieniłem , obciąłem przelutowałem i po sprawie

0