Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputerowy termometr DS1820!

gulson 25 Jan 2012 15:58 383620 685
    labo
    Level 13  
    Mam pytanie odno郾ie Lampomittari. 安ietny program, ale... jak przenie嗆 ustawienia programu na inny komputer? Nadpisanie katalogu TSa z ProgramFiles nic nie daje. Jaki export i import rejestru, czy co?

Niestety nie wygoogla貫m jak przenosi ustawienia.
  • Computer ControlsComputer Controls
    ziempiotr
    Level 17  
    Witam czy mog zastosowa zamiast diody BAT85 diod 1N5819? (1A40V)
    Viszna
    Level 12  
    Witam!
    Szanowni Koledzy i Kole瘸nki szukam programu do obs逝gi DS'a kt鏎y dzia豉 pod CMD czyli z tzw. linii komend, czy kto z Was si z takim spotka?
    Najlepiej jak przy uruchamianiu by si podawa這 parametry w stylu:
    program.exe [nr portu COM] [ID czujnika]
    a w odpowiedzi otrzymywa這 by si wynik pomiaru -te oczywi軼ie w okienku CMD

Potrzebny mi jest taki gdy chcia豚ym go wywo造wa z mojej aplikacji.

Ew. je瞠li Kto by豚y w stanie co takiego napisa to prosz o info na priv z propozycj ceny jak bym musia zap豉ci.

Program MUSI dzia豉 pod Windows XP.

P.S.
    Nie chc korzysta z program闚, kt鏎e zrzucaj wynik do pliku tekstowego, gdy komp, na kt鏎ym b璠zie to wszystko uruchomione zamiast dysku b璠zie mia kart CF i trzeba zminimalizowa do minimum operacje zapisu/odczytu karty ze wzgl璠u na pr璠ko嗆 dzia豉nia oraz trwa這嗆 karty.

pozdrawiam
    Piotr
  • Computer ControlsComputer Controls
    sslusarczyk
    Level 1  
    Mam problem z czujnikami DS18B20, znacie programu kt鏎y obs逝guje DDE i kt鏎y obs逝guje minimum 3 czujniki dallasa ? Jest program minitermo ale jest przeznaczony tylko dla jednego czujnika.
    grzybek71
    Level 12  
    Witam.
    Zaczynam zabaw z ds18b20, jak na razie jeden czujnik ds pod陰czony pod com, wszystko dzia豉 豉dnie przez jak捷 godzin po tym czasie odczyt 0.0657..C, po restarcie com odczyt wraca do normy.

OS Win 7 32, Win XP
    Program DS1820 ze strony meteo.2o.pl
    kliksiu
    Level 1  
    Panowie i Panie je郵i jaka tu si znajduje :)

Mam pro軸 i nie zamierzam owija w bawe軟.
    Zajmuj si zupe軟ie inn bran膨 i elektronika to dla mnie czarna magia.

Do kontrolowania temperatury w pomieszczeniu fermentacyjnym (browarnictwo na skal laboratoryjn) Potrzebuj termometru z mo磧iwo軼i archiwizacji.

Czy kto z was zechcia by podj望 si wykonania takowego po kosztach dla mnie ?
    Oferty prosz na pw :) - oczywi軼ie nie za darmo :)
    Ch皻nie odwdzi璚z si te dobrym piwkiem jak ju powstanie :))

Pozdrawiam Jarek
    grzybek71
    Level 12  
    W temacie masz schemat bardzo prostego termometru z archiwizacj danych kwestia softu, ja korzystam z gotowego softu maxitermo, dzia豉, jest intuicyjny, ma mo磧iwo嗆 zapisu temperatur z prawie nie ograniczonej ilo軼i czujnik闚 ds 18b20 (testy na 60 czujnik闚 i 40 m przewodu ) do pliku txt z cz瘰totliwo軼i co 10 min.
    Wykres historii temperatur itp.
    Samodzielne wykonanie takiego termometru to groszowe sprawy, gotowy uk豉d widzia貫m na allegro za jakie 40 pln http://allegro.pl/adapter-com-cyfrowy-termometr-ds18b20-i3507345997.html bez czujnik闚, czujniki dost瘼ne po 3-5 pln http://allegro.pl/art-ds18b20-to92-ds-termometr-cyfrowy-ds18b20-i3458362227.html.
    Szukaj pod ds 18b20
    intel1000
    Level 12  
    kliksiu - sterownik do warzenia Boleckiego ma opcje podpi璚ia do pcta i rysowania wykres闚 temperatur.
    stach2005
    Level 12  
    Mam pytanie do obeznanych w temacie,chodzi mi o to czy jest jaki czujnik kt鏎ym mo積a zmierzy temperatur w granicach do +300 stopni Celcjusza i by dzia豉 z opisanym w tym temacie interfejsem.

Jestem na etapie budowy i monta簑 tego interfejsu z zastosowaniem pomiaru temperatury w obiegu centralnego ogrzewania i pomiaru temperatury spalin w czopuchu pieca.
    Problem wi捫e si z pomiarem spalin bo tu mo瞠 by temperatura do 300stopni a nawet wi璚ej.
    stach2005
    Level 12  
    Zrobi貫m w sumie dwa interfejsy obydwa dzia豉j ale czujka wskazuje minimaln temperatur 24 stopnie Celcjusza,w ni窺zej temperaturze np. jak j wystawi za okno wy鈍ietla B/D i to bez wzgl璠u jakiego programu u篡wam.
    Co mo瞠 by tego przyczyn???

Edit. Drugi czujnik zaczyna pokazywa temperatur dopiero od 36.5 oC.
    pietrek345
    Level 15  
    witam wszystkich :)
    stach2005 wrote:
    Zrobi貫m w sumie dwa interfejsy obydwa dzia豉j ale czujka wskazuje minimaln temperatur 24 stopnie Celcjusza,w ni窺zej temperaturze np. jak j wystawi za okno wy鈍ietla B/D i to bez wzgl璠u jakiego programu u篡wam.
    Co mo瞠 by tego przyczyn???

Edit. Drugi czujnik zaczyna pokazywa temperatur dopiero od 36.5 oC.
    jak masz ustawione pr璠ko軼i? 750ms i transmisja relaxed?

Ja mam inne pytanie, pr鏏owa kto odpali wizualizacj w L鄝p闣ittari?
    Chodzi o co takiego jak jest na stronie producenta, tylko 瞠 grafika w豉sna.
    Komputerowy termometr DS1820!

Fajnie by to wygl康a這, piec, wymiennik, grzejniki, ale jak to nanie嗆 na grafik?
    bobi70
    Level 14  
    Witam.
    Mam do koleg闚 pytanie, jako laik elektroniczny.
    Wykorzystuj w swojej pracy Program Lampomitari i LogTemp do pomiaru temperatury. Magistrala 1-Wire 2 przewodowa. Adapter... jaki tam kupiony kiedy na A*...... .
    Jeden z czujnik闚 Dallasa zacz掖 fixowa. Pokazywa temperatur 1500st.
    Kupi貫m zestaw 10 czujek. Z elementem DS1820.
    I tu zonk....
    Lampomittari nie widzi ani jednego z nowych czujnik闚.
    LogTemp pokazuje - b陰d odczytu i podaje kod czujki. Wi璚 jakby j wykrywa.

Czujniki pod陰czone do Raspberry jako 3 oddzielne przewody - dzia豉j bez problemu.
    Gdzie mo瞠 by problem. Jak mu zaradzi?
    bobi70
    Level 14  
    oczywi軼ie niczego nie jestem pewien.
    kupi貫m je jako 18b20. tak samo jak wszystkie poprzednie jak s康z.
    wymiana czujek lub rozbudowa to nie pierwszy raz. zawsze wszystko gra這.
    fakt u篡貫m symbolu DS1820. ale my郵 o 18B20
    markovip
    Level 34  
    Do pod陰czenia tylu czujnik闚 potrzebne s 3 przewody. Mi przy dw鏂h przewodach Lampomitari czasami wariowa z 5cioma czujnikami.
    bobi70
    Level 14  
    markovip wrote:
    Do pod陰czenia tylu czujnik闚 potrzebne s 3 przewody. Mi przy dw鏂h przewodach Lampomitari czasami wariowa z 5cioma czujnikami.

Ja nie mam TYLU. 10 kupi貫m na zapas lub rozwojowo. Realnie wykorzystuj 4 czujki na ok 100m kabla. Jedna z 4 czujek zwariowa豉 - zosta豉 wymieniona na now. Ale nowa po prostu nie dzia豉 w tym uk豉dzie.
    Podstawi貫m identyczn ale z dawnego zakupu - wszystko jest OK.
    artega7
    Level 8  
    M鏬豚y kto wrzuci na forum program do mierzenia temperatury - Lampomittari. Przeszuka貫m Internet i nie mog go nigdzie znale潭.
    bobi70
    Level 14  
    Witam.
    Poszukam. Powinienem mie p造tk + PL
    artega7
    Level 8  
    bobi70 wrote:
    Witam.
    Poszukam. Powinienem mie p造tk + PL

By豚ym bardzo wdzi璚zny :)
    bobi70
    Level 14  
    Niestety. M鎩 CD jest w tzw dobrym miejscu.
    Ale znalaz貫m w sieci. Nawet na elektrodzie.
    Nie wiem co jest w zawarto軼i.
    Je郵i brak PL to na pewno jestem w stanie wys豉.
    Link
    artega7
    Level 8  
    bobi70 wrote:
    Niestety. M鎩 CD jest w tzw dobrym miejscu.
    Ale znalaz貫m w sieci. Nawet na elektrodzie.
    Nie wiem co jest w zawarto軼i.
    Je郵i brak PL to na pewno jestem w stanie wys豉.
    Link

Program dzia豉, ale nie ma wersji PL.
    Dzi瘯i za pomoc, przeszuka貫m Internet, ale wszystkie linki do programu by造 nieaktywne.

Mam jeszcze problem z samym uk豉dem. Zmontowa貫m go wed逝g standardowego schematu i podpi掖em do komputera przy pomocy przej軼i闚ki USB - RS232, ale na termometr jest podawane za niskie napi璚ie, tylko 2,5V. Na wyj軼iu z przej軼i闚ki jest 5,6V. Nie wiem jakim cudem, ale raz pokaza這 mi si na czujniku napi璚ie 6V.
    Nie mam poj璚ia gdzie jest problem. Sprawdzi貫m wszystko dok豉dnie.
    bobi70
    Level 14  
    PL pode郵 ci.
    Napisz na priv do mnie.

Czego tu nie rozumiem.
    Na wyj軼iu z przej軼i闚ki masz prawie 6V, na czujnik podawane jest 2,5. ???

Je郵i to rozumie dos這wnie, to masz gigantyczny spadek napi璚ia na przewodzie?
    Jaka jest d逝go嗆?
    Jednak u mnie na 4-5 czujkach przy paso篡tniczym zasilaniu z RS232 i d逝go軼i 1Wire ok 100m wszystko hasa OK.

Je郵i d逝go嗆 przewodu jest za du瘸, przew鏚 s豉bej jako軼i, co mo瞠 mie wp造w na jako嗆 magistrali, warto zastanowi si nad adapterem 3 przewodowym z dodatkowym zasilaniem magistrali
    artega7
    Level 8  
    Napi璚ie 2,5V mam na wyj軼iu z mojego zrobionego uk豉du, nie przy samym czujniku. Wi璚 problem jest z moim zrobionym uk豉dem.
    Wszystkie 陰czenia sprawdzi貫m, kierunek diod r闚nie i nie wiem co jest nie tak.
    Moje elementy:
    Ddioda Zenera na napi璚ie 3,9V, 0,5W
    dioda Zenera na napi璚ie 6,2V, 0,5W
    dioda Schottky, BAT85; 0,2A
    rezytor 1,5kΩ 0,5W;