Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukowanie w VB5

ulyses 20 May 2004 15:09 1139 3
    ulyses
    Level 14  
    poszukuje informacji o drukowaniu raportow z baz danych pisanych w vb5
    mam do napisania program, ktory by pobieral dane z bazy i drukowal wedlug okreslonego wzoru (rozmieszczenie na kartce)

na google mimo ogromu materialow nie znalazlem nic o formatowaniu wydruku z poziomu vb (wszyscy polecaja "przeniesienie" danych do jakiegos edytora textu i z niego drukowac... ale nie powiem co o tym mysle ;) )
    s95
    Level 17  
    Witam
    Hehe .. Mam podobne zdanie do Twojego odnośnie drukowania w VB. :cry:
    wg mnie: powinieneś osadzić kontrolkę sformatowanego arkusza Excela w oknie programu, załadować ją danymi z bazy,
    a następnie wydrukować taki skoroszyt z poziomu Excela, lub wywołać Excela z tym skoroszytem, a w nim uruchomić automatycznie makro, które wydrukuje zadeklarowany skoroszyt, a następnie zamknie Excela.
    W efekcie powinieneś uzyskać drukowanie w tle zadanego skoroszytu.
    Ukłony S95
    ulyses
    Level 14  
    myslalem o tym, ale to robi mnie zaleznym od wytworow micro$oftu (zreszta w vb i tak mam juz tego dosyc....)

poza tym baza danych bedzie zbudowana z wlasnych komponentow i nie usmiecha mi sie wrombywanie do tego jeszcze worda czy exele :(

obawiam sie ze moze mi pozostac tylko drukowanie w trybie ascii, co prawda do prostych raportow to wystarczy, ale jakbym chcial dodac grafike, ramki, i obrocic to na A4 (1A4 = 2A5).. to chyba juz szans nie ma... moze ktos jakas kontroloke posiada, ew. jakies zrodlo modulu....
    hunterhouse
    Level 26  
    wygrzebałe ten temat gdyż mam taki sam problem.
    czy macie jakieś gotowe rozwiazania. dodam że musze drukowąc tekst w tabelce.

w tej chwili mam juz opracowany program któy zapisuje dany plik w postaci kodu html z roższeżeniem .doc
    gdy klikne na ten plik drógim klawiszem i zrobie drukuj to plik ładnie sie drukuje natomiast niewiem jak zmuszić worda do wydruku z poprzez "shell".
    otwożyć idzie ale jaka wydrukować ???

pozdrawiam i czekam na pomysły