Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KASKADY HV 140 kV,130kV kondensatory diody transformatory

szyroki 26 Cze 2009 12:36 2649 0
 • #1 26 Cze 2009 12:36
  szyroki
  Poziom 10  

  Witam. Mam do sprzedania kilka kaskad wysokiego napięcia i elementy elektroniczne, z których są one zbudowane. Jeżeli cena nie jest satysfakcjonująca, proszę zajrzeć na allegro, użytkownik pawel_szyroki, w miarę regularnie jakieś elementy HV są do kupienia, zainteresowanych kupnem od zaraz, proszę o kontakt.

  Kaskada nie jest zabawką tylko profesjonalna kaskada stosowana w urządzeniach Rentgenowskich i przy optymalnym wysterowaniu osiąga napięcie 140.000 V przy prądzie około 10 mA.

  Na płycie kaskady znajdują się dwa transformatory, których częstotliwość rezonansowa wynosi około 36 kHz i właśnie z taka częstotliwością należy taktować kaskadę przy pomocy generatora przebiegu prostokątnego np. zbudowanego na układach LM555, SG3525 lub podobne. Transformatory te posiadają skręcany (nieklejony) rdzeń ferrytowy, uzwojenie pierwotne stanowi taśma miedziana, przez którą w czasie pracy kaskady płynie spory prąd. Stosunek oporności uzwojeń transformatora to 0,1: 84 Ω i tak w czasie pracy kaskady na uzwojeniu wtórnym uzyskujemy około 10.000 do 12.500 V. Poprzez opornik 2,2 kΩ prąd płynie na pierwszy z 6 stopni kaskady i w optymalnych warunkach osiągamy maksymalne napięcie +/- 70.000 V mierzone względem masy. Części, z których składa się kaskada to kondensatory 1nF/15 kV, diody wysokiego napięcia i oporniki (3 sztuki) 160 MΩ ograniczające w pewnym stopniu napięcie max., zabezpieczając kaskadę przed uszkodzeniem i stanowią dzielnik napięcia byśmy podłączając miernik do wyjścia "U ist"; mogli w przybliżeniu mierzyć napięcie wyjściowe kaskady.

  KASKADY HV 140 kV,130kV kondensatory diody transformatory

  KASKADY HV 140 kV,130kV kondensatory diody transformatory

  Na bazie kaskady można:
  - zbudować laser Azotowy
  - stosować kaskadę w lakiernictwie
  - eksperymentować
  - mieć ekonomiczna alternatywę do generatora Tesla
  - itp.

  cena: 110 zl+ koszt przesyłki

  -------------------------------------------------------------------

  Kondensatory 1nF/15 kV, diody HV i transformatory

  cena: do uzgodnienia

  Pozdrawiam i zapraszam

  Nie raportować/ uwzględniono uwagi!
  [_P_]

  Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).