Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja kolumn Diora Zgb-80-8-908 WEGA.

26 Cze 2009 12:46 3067 12
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich.
    Problem jak w temacie. Wpadły mi w ręce kolumny Diora Zgb-80-8-908 WEGA. Konstrukcja dość nietypowa. Składa się z 2x GDN-13-50-1 i GDWK 8-11/120/8, z czego jeden GDN zamknięty w obudowie z BR, a ten na froncie w komorze zamkniętej (konstrukcja przypomina TANGO 150). Problem w tym, że dwa GDN'y się rozsypały. Zawieszenia do wymiany oraz jedna membrana.
    I teraz pytanie. Jaki jest koszt regeneracji w/w głośników, czy jest to opłacalne, czy lepiej kupić nowe (gdzie i za ile). Ewentualnie może ktoś na forum posiada takie na sprzedaż.

P.s. Może ktoś posiada jakiekolwiek info o tych kolumnach?

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Głośniki GDN 13/50/1 niedawno nabyłem na allegro ( 2 sztuki ,).
    Widziałem również później oferty kilka razy takich że głośników aczkolwiek nie zawsze w dobrym stanie. Ale sądzę że przy odrobinie cierpliwości można znaleźć w znakomitym stanie .

Dodano po 2 [godziny] 29 [minuty]:

Proponuje zerknąc na tą stronkę:

http://www.naglosnienia.com/cgibin/shop?info=2314&sid=51bd4338

Niby jest w ofercie.[url=http://www.naglosnienia.com/cgibin/shop?info=2314&sid=51bd4338
  • Poziom 9  
    Dzięki za link. Wczoraj namierzyłem gościa, który może mi je zregenerować za 40zł sztuka. Chyba sie na to zdecyduje.
    A jeszcze jedno pytanie Może ma ktoś jakieś materiały dotyczące tych kolumn? Google wyjątkowo nie jest pomocne... :/ Napisałem do Diory ale jeszcze nie było odzewu. Może ktoś z Was pomoże.. będę wdzięczny.
  • Poziom 36  
    lepiej napisz do tonsila, w końcu to oni są producentem tych głośników.

40 zł za sztukę? za dużo, za tyle pewnie uda ci się znaleźć nówki. Tym gorzej, jeśli ktoś zamierzałby regenerować na nieoryginalnych częściach.
  • Poziom 9  
    dużo.... ale sam tego nie zrobię a chcę je zachować w oryginale. 4ohm GDN 13-50-1 ciężko znaleźć.

a tonsil to sie już chyba rozpadł. coś mi się o uszy rozbiło.
  • Poziom 36  
    faktycznie, strona protonsil już nie działa.

Czy ten gość chce ci zregenerować na oryginalnych częściach?
    (w sensie zawieszenie - bo membran oryginalnych to raczej nie dostanie?)

bo jeśli zamierza to zrobić na nieoryginalnych, sprawę należy olać.
  • Poziom 26  
    SzokalML napisał:

Czy ten gość chce ci zregenerować na oryginalnych częściach?
    (w sensie zawieszenie - bo membran oryginalnych to raczej nie dostanie?)

Gdzieś na magazynach może jeszcze są. Trzeba spróbować
  • Poziom 9  
    właśnie na oryginalnych. to jakiś gość z krakowa. widziałem i słyszałem już głośniki po jego regeneracji. wyglądają na solidnie zrobione. jak coś to pośrednik (sklep z elektroniką przez który będą wysyłane) nie dostanie kasy. a ja będę szukał nowych. postaram się cyknąć kilka fotek, może ktoś z Was już takie kolumny gdzieś widział.
  • Poziom 14  
    Jak tam z tymi fotkami?
    Interesuje mnie konstrukcja TANGO i podobnych.
  • Poziom 9  
    Na jutro będą ale z tymczasowo włożonymi zamiennikami zamiast GDN 13-50-1 od frontu. :D oryginały sie regenerują. A jak chcesz szybko zobaczyć to na allegro wpisz WEGA i tam są ale też gość juz tam wymienił głośniki. Ja wrzucę foty również od wewnątrz skrzynek.
  • Poziom 9  
    Witam. jak obiecałem, fotki. LINK.
    GDN od frontu na razie zapycha tylko dziurę po oryginale który się regeneruje.
  • Poziom 14  
    Ok. Super.
    Kiedyś słuchałem TANGO 150. Miałem BOLERO 200 i tego typu konstrukcje bardzo mi sie podobają . Chociaż BOLERO trochę z basem dawało ciała, ale TANGO - niepozorna kolumienka potrafiła wciągnąc w słuchanie. poza tym sam chcę wykonać podobną konstrukcję do Tango .
  • Poziom 9  
    Co do Bolero to szczerze się do nich przymierzam. Ale na razie czekam na te GDN'y do WEGI... zapowiada się dość ciekawie. Bo jak delikatnie ich słuchałem na oryginałach (z uszkodzonymi piankami) to powiem że nieźle było.:D