Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

blue screen - czesto i nie wiem dlaczego

slash263190 26 Cze 2009 13:41 4144 19
  • #1 26 Cze 2009 13:41
    slash263190
    Poziom 12  

Od jakiegoś czasu mam problemy z kompem :
    - nie uruchamia systemu , tylko daje napiecie ( widze diody na zasilaczu) i od razu sie wylacza( i tak w kolko)
    - jeżeli sie w ogóle urchomi to po chwili wyskakuje bleu screen
    - przeinstalowalem system i oczywiscie wszystkie stery ,ale oczywiscie nic to nie dało
    - szukalem problemu w jakims fizycznym uszkodzeniu kompa , jedyne co znalazlem to kilka rys ( zdarta folia) z kondensatora na karcie graficznej ,ocierala o srube wystajaca troche za bardzo z mobo i stykala sie z nia, srube skrucilem , problem jest nadal

Oto logi z debuggera i hijackthis

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
    Scan saved at 13:28:41, on 2009-06-26
    Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)
    MSIE: Internet Explorer v8.00 (8.00.6001.18702)
    Boot mode: Normal

Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\RTHDCPL.EXE
    C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe
    C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
    C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
    C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe
    C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe
    C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://mail.google.com/mail/?hl=pl&tab=wm#inbox
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
    R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
    R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157
    R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
    O4 - HKLM\..\Run: [RTHDCPL] RTHDCPL.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [Alcmtr] ALCMTR.EXE
    O4 - HKLM\..\Run: [AVP] "C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 7.0\avp.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
    O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
    O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
    O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
    O4 - HKLM\..\RunOnce: [NvRegisterMCTrayNview] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NVMCTRAY.DLL,NvMCRegisterApp C:\WINDOWS\system32\nView.dll
    O4 - HKLM\..\RunOnce: [NvRegisterMCTray] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NVMCTRAY.DLL,NvMCRegisterApp C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll
    O4 - HKLM\..\RunOnce: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup
    O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [Steam] "C:\Program Files\Steam\Steam.exe" -silent
    O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')
    O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')
    O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
    O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
    O4 - Global Startup: DSLMON.lnk = C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe
    O9 - Extra button: Statystyki dla ochrony WWW - {1F460357-8A94-4D71-9CA3-AA4ACF32ED8E} - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 7.0\SCIEPlgn.dll
    O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe
    O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
    O16 - DPF: {1E54D648-B804-468d-BC78-4AFFED8E262F} (System Requirements Lab) - http://www.nvidia.com/content/DriverDownload/srl/3.0.0.4/srl_bin/sysreqlab_nvd.cab
    O16 - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} (MUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsoftupdate/v...ls/en/x86/client/muweb_site.cab?1245945400718
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{E9F8F03C-2994-4B21-9B09-2FB7EC6A8508}: NameServer = 194.204.159.1 217.98.63.164
    O20 - AppInit_DLLs: C:\PROGRA~1\KASPER~1\KASPER~1.0\adialhk.dll
    O23 - Service: Kaspersky Internet Security 7.0 (AVP) - Kaspersky Lab - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 7.0\avp.exe
    O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (nvsvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

--
    End of file - 4447 bytes

Proszę o pomoc ( wysylam pkt.) !

POZDRAWIAM

Moderowany przez jankolo:

Przeniosłem z pogotowia antywirusowego

0 19
  • Pomocny post
    #2 26 Cze 2009 13:53
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Skoro przeinstalowanie systemu nic nie dało, to niepotrzebnie dawałeś logi z hijackthis. Osobiście szukałbym winy po stronie hardware. Także dział nie ten, bo to na pewno nie wirus.

Pierwsze co zrób, to podaj nam pełną konfigurację swojego komputera (podzespoły - producenci, sprzęt, itp.). Później próbuj:

1. Na początek przetestuj dysk jakimś programem np. HDTune - http://www.hdtune.com/
    2. Następnie sprawdź pamięć RAM, np. programem MemTest - http://www.memtest.org/.
    3. Sprawdź zasilacz, np. możesz miernikiem, ale prościej dla Ciebie będzie chyba jak podmienisz na inny.
    4. Wyciągnij na kilkanaście sekund baterię z płyty głównej, co zresetuje BIOS do ustawień domyślnych.

Podziel się wynikami i wymyślimy co dalej.

0
  • Pomocny post
    #3 26 Cze 2009 13:56
    predom
    Poziom 26  

Spróbuj podmienić zasilacz. To one są często przyczyną takiego zachowania. A jeśli masz zasilacz jednej z tych firm: Akyga, Altis, Aspire, Aton, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Deer, Eurocase, Everpower, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, Hec, Impet, i-box, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Megabajt, Mercury, Metropilis, Mustang, Newton Power, Platin Power, Power Color, Powercomp, Power Man, Procomp, Qoltec, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, Tracer, Tronje, Ultra Media, V Power, Xilence, XION, 2N to go wymień na np.Amacrox, Antec, be quiet, Chieftec, Corsair, Enermax, Fortron, Modecom, MC, OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Yesico, CoolerMaster, Enlight, Delta, Astec

0
  • Pomocny post
    #4 26 Cze 2009 14:08
    KSRhaziel
    Poziom 36  

predom napisał:
    Spróbuj podmienić zasilacz. To one są często przyczyną takiego zachowania. A jeśli masz zasilacz jednej z tych firm:Akyga, Altis, Aspire, Aton, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Deer, Eurocase, Everpower, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, Hec, Impet, i-box, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Megabajt, Mercury, Metropilis, Mustang, Newton Power, Platin Power, Power Color, Powercomp, Power Man, Procomp, Qoltec, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, Tracer, Tronje, Ultra Media, V Power, Xilence, XION, 2N to go wymień na np.macrox, Antec, be quiet, Chieftec, Corsair, Enermax, Fortron, Modecom, MC, OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Yesico, CoolerMaster, Enlight, Delta, Astec

Zamiast kopiuj-wklej trzeba było podać linka - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html.

PS
    Wklejając te dobre zasilacze przegapiłeś literkę A przy pierwszym producencie (powinno być Amacrox, a nie macrox).

0
  • #5 27 Cze 2009 08:17
    slash263190
    Poziom 12  

Co Wy na to ?

PS. Wymieniłem grafe , bez zmian.

intel core 2 e7400
    grafa obecnie gigabyte gts250 wczesnie asus en7600gt
    mobo gigabyte ga-ep35c-ds3r
    pamieć - geil 1gb pc2-5300 DDR2-667 (GX22GB5300SDC)
    zasilek TAGAN BZ SERIES 600W

Co do biosu to był on nie tylko resetowany , ale tez aktualizowany , kasowany i nagrywany od nowa ( xpress recovery w mobo giga )

0
  • Pomocny post
    #6 27 Cze 2009 19:50
    kedzior
    Poziom 14  

Kolego, poodłączaj wszystko co nie jest konieczne do startu systemu, tzn karty dźwiękowe, modemy, sieciówki, telewizyjne itp, napędy optyczne i stacje dyskietek i spróbuj uruchomić system. Z mojego doświadczenia wygląda to na zasilacz albo RAM. Co do Tagana to jest super, pod warunkiem że jest to prawdziwy Tagan, bo niestety jest na rynku sporo podróbek. Ale nawet oryginał ma prawo zdychać, więc sprawdź to.

0
  • #7 28 Cze 2009 14:03
    slash263190
    Poziom 12  

Wygląda na to że problem pojawia sie po długiej grze w Empire Total War . Wydaje mi sie że kiedy komp ma juz duzo rzeczy do ogarniecia co do tej gry to niestety strajkuje - zostaje wyrzucony z gry i informowany o powstaniu błedu który uniemożliwia dalszą gre, po zazwyczaj nie dlugiej chwili pojawia bleu screen , ktory mowi mi mniej wiecej tyle : STOP: 0X0000008E a linijke nizej win32k.sys-adress BF806............................
    Grę pare razy przeinstalowałem ale nic to nie dało.
    Natępny zgrzyt pojawia sie po restarcie ( bleu screen tylko informuje mnie ze bedzie zrzut robił ale dalej nic sie nie dzieje) a mianowicie zasilek puszcza tylko na chwile napiecie < lapki zapalaja sie < a potem momentalnie gasna. Tak dzieje sie w kołko .Jedyne co pomaga to Wyjecie kabla na kilka chwi i ponowne uruchomieni. Komp zaczyna wtedy dzialc normalnie( reset biosu na to nie pomaga).

Oco chodzi ? Czy to może byc coś poważnego?

.

0
  • Pomocny post
    #8 28 Cze 2009 14:30
    KSRhaziel
    Poziom 36  

A czy testowałeś pamięć RAM MemTestem?

1
  • #9 28 Cze 2009 16:50
    slash263190
    Poziom 12  

TAK . Zrobiłem testy na kilkaset procent . Ogólnie wszystkie wyszły pozytuwnie i to w różnych konfiguracjach .Tylko że w jednym były problemy. Kiedy jednego geil-a włożyłem w 2 slot ddrów na przez kilka minut sam ciągle sie restetował. Ta pamiec po przełożeniu do innego slotu wrzucilem na memtest , wszystko bylo w porzadku.
    Teraz mam geile na dualu i przez 3 godziny gralem w ostatnią company of heroes i gralo sie całkiem spoko kdyby nie jakis bląd ktory mnie wyrzucil do windowsa.

0
  • Pomocny post
    #10 28 Cze 2009 16:53
    Matuzalem

Poziom 43  

Cytat:
    gralo sie całkiem spoko kdyby nie jakis bląd ktory mnie wyrzucil do windowsa.

W logach - eventvwr.msc - powinien być jakiś wpis, który może pomóc i tę bolączkę zdiagnozować.

0
  • #11 28 Cze 2009 17:02
    slash263190
    Poziom 12  

Tylko jak sie tym "eventvwr.msc " posłużyć ?

0
  • Pomocny post
    #12 28 Cze 2009 17:03
    Matuzalem

Poziom 43  

Wpisz w uruchom i przejrzyj sekcje System oraz Aplikacja - błędy, o ile są, zauważysz od razu, a po dwukliku na takim wpisie będziesz miał więcej informacji.

0
  • #13 28 Cze 2009 17:47
    slash263190
    Poziom 12  

APLIKACJE

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

SYSTEM

Dodano po 19 [minuty]:

W alertach systemu przewijaja sie te zapisy .

Dodano po 2 [minuty]:

Czy to oznacza że mostek południowy jest machniety ( a może w ogóle FSB) ?

0
  • #14 28 Cze 2009 17:50
    Matuzalem

Poziom 43  

Na początek może spróbuj tylko zmienić taśmę sygnałową czytnika - błędy ATAPI mogą być jej wadą spowodowane. Gdyby nic się nie zmieniło to może i sam czytnik by trzeba przeczyścić - z tego samego powodu + części błędów z Aplikacja.
    Reszta to zawieszenia programów, a ich przyczyn może być już na tyle dużo, że nie podejmuję się zgadywać czy to coś poważnego, czy tylko jakiś drobiazg - np. typu w wypadku IE błąd działania któregoś z dodatków.

0
  • #15 28 Cze 2009 18:00
    slash263190
    Poziom 12  

Odpowiedz mi prosze , bo jestem samoukiem i....... , kiedy mówimy o atapi chodzi nam o kntroler cd czy w ogóle napedy , nieważne czy optyczne cz hdd ?

Dodano po 3 [minuty]:

OK już mam (ATAPI (ang. Advanced Technology Attachment Packet Interface) - interfejs systemowy w komputerach klasy PC przeznaczony do komunikacji z urządzeniami pamięci masowych. ATAPI to de facto rozszerzona wersja standardu ATA, wprowadzająca wiele usprawnień pod kątem obsługi wymiennych mediów. Głównie dotyczyło to napędów CD-ROM/DVD, napędów taśmowych, czy też dyskietek o dużych rozmiarach - ZIP, SuperDisk. W wyniku wprowadzonych zmian w standardzie ATA, od tamtej pory przyjął on nazwę ATA/ATAPI - jednak większość osób posługuje się jego starą, krótszą nazwą.)

tylko teraz tak czytam tu ze chodzi tu o połączenia za pomoca taśm , co nie znaczy sata?
    Czyli jezeli wwzystko jest po sata to ...co ?

0
  • Pomocny post
    #16 28 Cze 2009 18:11
    Matuzalem

Poziom 43  

Tylko o optyczne ( przynajmniej w tym wypadku). Taśmy to i IDE (i te 40-żyłowe, i te 80 - z ekranami), i S-ATA oba rodzaje służą komunikacji czytnik/hdd - płyta.

PS.
    Ja o sobie nawet per samouk nie napiszę - laik zwykły ze mnie.

0
  • #17 28 Cze 2009 18:33
    slash263190
    Poziom 12  

Tylko ze w tym naszym calym spiskujest chyba słaba strona , bo przecież ja w czasie tych moich najzajebi....ych "zawieszeni" nie używałem cd. Gry akurat w tych ostatnich przypakach były na twardzielach.

Dodano po 2 [minuty]:

A niekiedy byly problemy nawet kiedy cd nie byl podlaczony.

0
  • Pomocny post
    #18 28 Cze 2009 18:36
    Matuzalem

Poziom 43  

Możeś i nie używał, ale to są dzisiejsze błędy, a w Aplikacji tylko ten gry jest taki - reszta już starsza (czasem mocno). Skoro zaś błędy występują to znaczy że komunikacja szwankuje i cały ten "spisek" ma, a przynajmniej może mieć, jednak ręce i nogi.

0
  • #19 28 Cze 2009 18:44
    slash263190
    Poziom 12  

Co do daty to myk polega na tym że przy tych problemach kilka razy zrobilem reset biosu i nie chcialo mi sie pozniej ustawiac daty.Ale cóż na wszelki wypadek przeczyszcze jeszcze cdeka. Masz możę jakies rady co jeszcze moge zrobić?

0
  • #20 28 Cze 2009 18:49
    Matuzalem

Poziom 43  

Może bym spróbował jeszcze - poza tą zabawą taśma/czytnik, jakieś sfc /scannow odpalić, ale to tylko "delikatna sugestia", bo bardziej bym się spodziewał czegoś po poinstalowanych programach niż błędach w plikach systemowych.

0