Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w doborze sprzętu - kamery + rejestrator do biura.

vacq 26 Cze 2009 16:31 1529 7
  • #1 26 Cze 2009 16:31
    vacq
    Poziom 9  

witam
    Instaluję sieci komputerowe, ale mam u klienta zrobić również monitoring w biurze. Studiuję namiętnie elektrodę od jakiegoś czasu, edukuję się w tym temacie, jednakże chciałbym zwrócić się o pomoc w doborze sprzętu.

System na pięć kamer, służący do kontrolowania pracowników w biurze, działający w dzień, w normalnych, biurowych warunkach oświetlenia. W grę wchodzą raczej kamerki kopułkowe kolorowe. Podpierając się opiniami innych forumowiczów chodzi mi po głowie Samsung SID-47, ale:
    - jest ona dość droga
    - nie potrzebuję kamerki o aż takich parametrach.

Przez to skłaniam się raczej do sprzętu z niższej półki, powiedzmy okolice 300zł. Czy np kamerki Apera:
    http://monitoruj.pl/cctv/1748-vacc-1512dn.html
    http://monitoruj.pl/cctv/599-vacc-1502dh.html
    albo:
    http://napad.pl/katalog/index.php?akcja=opis&iKatId=43&iProdId=840

są coś warte? Myślę, że 470 linii wystarczyłoby do takiego zastosowania. W tym niższym przedziale cenowym kamer jest dużo; ciężko osobie mającej słabe rozeznanie w sprzęcie wybrać coś sensownego i nie nadziać się na badziew... Co polecacie sprawdzonego w takim razie?

0 7
  • #2 26 Cze 2009 16:58
    zak12
    Poziom 17  

gdyby w grę wchodziły 4 kamery to polecałbym rejestrator CPD 560. Czy kamery mają pracować w dzień czy w nocy. Czy wiesz , że do rejestacji rozmów w pomieszczeniu wypadałoby uzyskać pisemne zezwolenie przebywających w nim ludzi? Czy pomieszczenie jest dobrze oświetlone światłem dziennym i sztucznym przy pochmurnych dniach? Pomyśl o opcji kamer dzień/noc. Może zamiast 5 kamer wystarczą dwie obrotowe reagujące na ruch. Moim zdaniem wystarczą przy odpowiednim oświetleniu kamery kolorowe za ok 200 zł

Dodano po 1 [minuty]:

Te kamerki co podałeś odnośniki mogą być

0
  • #3 26 Cze 2009 17:21
    vacq
    Poziom 9  

dzięki za szybką odpowiedź
    no właśnie kamer minimum 5, z możliwością rozbudowy. A co z AVC 785 ?? Zdaję sobie sprawę, że to low-end. Kamery mają pracować tylko w dzień, fonia nie będzie nagrywana (chociaż to jeszcze płynna kwestia).

Światła jest tyle ile w biurze :) w pochmurny dzień pomieszczenia doświetlane są świetlówkami.

0
  • #4 26 Cze 2009 17:28
    zak12
    Poziom 17  

Powinno wystarczyć. Oprogramowanie jest identyczne jak w cpd560. Dobrze sprawuje się w LANIE . Ale ma jeszcze jedną zaletę w porównaniu z CPD560 to nagrywnie na pena. Sadzę , że wybrana przez Pana konfiguracja powinna wystarczyć. Sprzęt można konfigurować przez sieć jak również odtwarzać dane archiwalne i live na lokalnym komputerze. Powinien Pan powiadomić ( oznaczyć) pomieszczenie "Pomieszczenie monitorowane".

0
  • #5 26 Cze 2009 20:01
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Co rozumiesz przez kontrolę pracowników? Rejestracja obecności, zachowania? Bo jeśli tak to nie potrzebujesz nic specjalnego. Z tym że Aper 1715 posiada matrycę 1/4" i może się w pewnych warunkach okazać za wąski (niski sufit). Jeśli trzeba rejestrować coś więcej może być konieczny lepszy sprzęt, ewentualnie dobrać obiektywy (np. do identyfikacji osób wchodzących do biua). Nim kupisz jakiegoś avtecha zastanów się nad aperami z serii PDR-S. Sprzęt o wiele bardziej kulturalny, znacznie lepsza praca przez sieć. BCS-y też lepiej przez sieć pracują.
    Tej kamerki Tayamy C3834-62A1 nie montowałem, ale jeśli to ta sama matryca tylko w innej obudowie co C3844-01A1 to polecam, do takich zastosowań wystarczy. Chociaż VACC-1502 napewno lepiej by pracował.

0
  • #6 29 Cze 2009 08:22
    vacq
    Poziom 9  

Kontrola pracowników, czyli kontrola zachowania, wydajności pracy. W takim razie zamontuję kamerki:

VACC-1502DH
    albo
    C3834-62-A1

A co myślicie o rejestratorze BCSDVR0804LNHS ? Niewiele droższy od AVC, może warto dołożyć?

0
  • #7 29 Cze 2009 16:01
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Jak dla mnie to zdecydowanie warto, sprzęt lepszy od AVC. Minus jest taki że masz odtwarzanie maksymalnie z dwóch kanałów jednocześnie, a tak naprawdę z jednego. No i trzeba mieć trochę cierpliwości przy konfiguracji. W podobnych cenach kupisz też PDR-S2008. Mniej klatek nagrywa ale obraz na bierząco i nagrania (a w szczególności live) znacznie lepsze. No i sprzęt firmowy.

0
  • #8 29 Cze 2009 16:33
    vacq
    Poziom 9  

ok, wiem już czego potrzebuję, dzięki Wam wielkie za pomoc.

0