Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczny Układ Nawęglania,Podajnik do pieca z Allegro

kemot1001 30 Wrz 2009 22:34 42716 44
    waldikol
    Poziom 11  
    Witam
    Rozumiem że profil zamknięty będzie wypełniony wodą w celu schłodzenia podajnika możesz mi kolego wytłumaczyć skąd będzie zasilana ta woda czy z układu CO, czy może przy wzroście temperatury podajnika będzie wpuszczana woda bieżąca z wodociągu
  • Computer ControlsComputer Controls
    Pawel1812
    Poziom 26  
    Będzie płynęła woda z CO, cały przepływ z powrotu (najzimniejsza woda w obiegu) będzie skierowany do profilu. Stamtąd będzie tłoczona do dolnej części bloku wodnego pieca. Nie przewiduję chłodzenia wodą wodociągową.
    Chłodzenie ma przynosić zysk na sprawności, a nie marnowanie ciepła i wody. Jednak konieczność chłodzenia w moim przypadku narzucona została bezpośrednio przez zastosowanie dość cienkich blach.
    xman24
    Poziom 11  
    Do Paweł 1812
    Udało mi się załatwić podajnik szufladowo(robiony), musiałem go trochę przerobić. Robiłem przy nim kilka dni, wczoraj robiłem próbę i niestety! Piec strasznie długo się rozgrzewa a do tego bardzo durzo sadzy osadza się na ściankach. Zamontowałem go w skrzynce jak na zdjęciach i teraz żałuję że wyciąłem te ruszta pewnie to tego wina.
    Teraz mam dylemat co dalej. Chyba czekają mnie znowu przeróbki a co nie będzie takie łatwe! Pozdrawiam!
  • Computer ControlsComputer Controls
    Pawel1812
    Poziom 26  
    W jaki sposób sterujesz dmuchawą? Czy jest moc maksymalna? Czy masz deflektor płomienia? Czy podajnik jest dostosowany do wielkości kotła - stosunek powierzchni palnika do powierzchni rusztu w piecu.
    kemot1001
    Poziom 9  
    Witam
    Czy ktoś odpowie sensownie na pierwsze pytanie w tym temacie.
    Pytanie było konkretne i chce konkretnej odpowiedzi na temat takiego a nie innego podajnika.
    kemot1001
    Poziom 9  
    Twoja uwaga jest naprawdę merytoryczna. Super fachowiec jesteś od systemów grzewczych
    kemot1001
    Poziom 9  
    Nie wiem co jest subiektywnego w mojej opini. Od fachowców i doradców oczekuje się konkretnych odpowiedzi. Jak nie masz nic do powiedzenia, to na siłę nie grzej tematu. I usuń wszystkie odpowiedzi które nie wiążą z pytaniem: Automatyczny Układ Nawęglania i przenieś do odpowiednich tematów w których zainteresowani budują różne podajniki
    tomek3119
    Poziom 10  
    Witam wszystkich.Panowie czy może ktoś ma takowy palnik bo interesują mnie konkretne wymiary.Z góry dziękuję.
    Pawel1812
    Poziom 26  
    Wymiary takiego palnika zawsze będą zależeć od pieca do którego chcemy go zamontować. Nie można kupić uniwersalnego palnika który w prosty sposób zamontujemy do każdego pieca. Kiedyś kontaktowałem się ze sprzedającym i taką właśnie informację otrzymałem.
    tomek3119
    Poziom 10  
    Witam .Dziękuję za odpowiedź koledze PAWEŁ1812 . Posiadam piec typu ZĘBIEC-KMW23.Jest to piec typowo miałowy ale można nim palić wszystko zarówno od dołu jak i od góry.Sęk w tym że ma się już dość chodzenia codziennie do kotłowni i tego rytuału czyszczenia ,zasypywania i rozpalania pieca.Kanały doprowadzające powietrze są już mocno zdeformowane i wymagają na wiosnę gruntownej naprawy.Tak przy ,,okazji" można by było spróbować zmodernizować sposób podawania węgla.Przeglądałem forum ,,podajnika szufladowego-tłokowego"(chylę nisko czoło i jestem pod wrażeniem tworzenia konstrukcji przez ludzi którzy nieznając się wzajemnie stworzyli wspólnie dzieło które stało się się ich pasją).Konstrukcja owszem owszem ale wg. mnie za bardzo skomplikowana.W konstrukcji podajnika z ALLEGRO mamy ślimak i palnik(prostsze już być nie może)i to do mnie przemawia.Mając w warsztacie spawarkę, szlifierki wiertarki etc.oraz znajomego tokarza jestem w stanie takie cudo wykonać.Przeglądałem różne fotki ,orientacyjne wym. porobiłem ale nie chciałem się się wkompać i zrobić coś nie tak.Pozdrawiam.
    Pawel1812
    Poziom 26  
    A ja uważam, może być prościej.Tłok jest zdecydowanie prostszy do wykonania i bardziej niezawodny od ślimaka. Ponadto pozwala palić tańszym miałem.
    kissmy...
    Poziom 9  
    poszukuję obecnie podajnika o mocy około 200kw do nagrzewnicy powietrza (suszarnia do zboża) czy macie jakieś doświadczenie z palnikami z pancerpol? czy są na rynku jakieś tańsze konstrukcje? zależy mi na możliwości stosowania różnych paliw (miał, ekogroszek) w takiej konfiguracji palnik z podajnikiem o mocy 250-300kw kosztuje około 8500zł/brutto, na razie nie znalazłem nic tańszego, bardzo proszę o pomoc i komentarze dotyczące podajników tej mocy