Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-P9800BT z USA

kristover 26 Cze 2009 19:48 3639 11
  • #1 26 Cze 2009 19:48
    kristover
    Poziom 11  

Witam czy jest możliwość zmiany rastra w tym radio, z tematów które tutaj znalazłem nic jasno nie wynika.

W załączniku jest service manual do tego radia w formacie PDF (17,1MB), może ktoś coś wyczyta lub podrzuci jakieś rozwiązanie , może jakieś czary z klawiszami... z góry dzięki za zainteresowanie tematem.

0 11
  • #2 26 Cze 2009 22:29
    antena
    Poziom 20  

Widzę że chcesz napykac sobie punktów .Zdejmij punkty to może ktos cos podpowie

0
  • #3 27 Cze 2009 10:19
    kristover
    Poziom 11  

chodzi o te dla użytkownika (3), OK pierwszy raz wrzucałem załącznik, juz poprawiam

0
  • #4 27 Cze 2009 17:53
    Nawigator
    Poziom 33  

A jaki ten raster obecnie jest?
    W manualu zwykłym czyli instrukcji obsługi wersja ang na str. 94 stoi:

----------------------
    Setting the FM tuning step
    Normally the FM tuning step employed by
    seek tuning is 50 kHz. When AF or TA is on,
    the tuning step automatically changes to 100
    kHz. It may be preferable to set the tuning step
    to 50 kHz when AF is on.
    1 Use MULTI-CONTROL to select
    FM tuning step.
    FM tuning step appears in the display.
    2 Press MULTI-CONTROL to select the FM
    tuning step.
    Pressing MULTI-CONTROL repeatedly will
    switch the FM tuning step between 50 kHz
    and 100 kHz while AF or TA is on. The selected
    FM tuning step will appear in the display.

Note:
    The tuning step remains at 50 kHz during manual
    tuning.
    -----------------------------------

Z kolei z ciekawości znalazłem amerykańską wersję tego manuala tu:
    http://www.pioneerelectronics.com/vgn/images/..._11221/311042269DEHP9800BTOperationManual.pdf
    i w nim nie ma nic o zmianie rastra! Faktycznie dziwne, może ktos bardziej obeznany z tym modelem coś poradzi.
    Symbol radia jest identyczny w obu przypadkach.

N.

0
  • #5 28 Cze 2009 09:41
    kristover
    Poziom 11  

w tej chwili stroi co 0,2 i tylko xxx,1; xxx,3 - czyli miejsca nieparzyste po przecinku i zakres z tego co pamiętam chyba do 103, w wersji angielskiej nie ma wzmianki o zmianie rastra, spróbuję sposobu podanego wyżej....

....

a więc tak: Sprawdzałem kombinację klawiszy i nie ma opcji FM tuning step.. :-(

i rzeczywiście w amerykańskiej wersji instrukcji obsługi nie ma wzmianki o zmianie rastra.

Może ktoś już przerabiał to radyjko ingerując w środek, a może jest inny sposób...?

acha nie wiem czy dobrze wyczytałem ale na schemacie blokowym service manual sa podane dwa różne numery procesorów zależne od wersji ... może tu tkwi problem... czekam na opinie tęgich głów w tych sprawach.

0
  • #6 07 Lip 2009 19:37
    kristover
    Poziom 11  

hm widzę że ciężki orzech będzie do zgryzienia, może ktoś mi podpowie który scalak jest odpowiedzialny za raster, jeżeli to będę wiedział to będę kombinował....na prawdę nikt nie ma żadnych pomysłów na ten "kosztowny złomik" :-)

0
  • #7 08 Lip 2009 04:05
    gabik001
    Poziom 36  

Ze schematu widze ze sa dwie wersje procka. Jeden to PEG260A w modelach ...-P980BT (premier) i 9800BT (pioneer0 oraz PEG261A w wersji ...-P9850BT. Ta druga wersja ma raster co 0.05MHz (model na Ameryke Pld podobny jak EU tyle ze bez RDS-u i paru innych funkcji) i nadawalaby sie gdyby nie procek. W Twoim jest PEG260A i nie ma mozliwosci poza wymiana procka na zmiane rastru. Podejrzewam w modelu EU procesor PEG261A .
    Pozdrawiam

0
  • #8 08 Lip 2009 14:27
    Nawigator
    Poziom 33  

Obawiam się ze wymiana procesora nic nie da bo wersja USA ma tuner FM/MW i jest przystosowana do obsługi dodatkowego tunera satelitarnego lub cyfrowego a wersja EU jest FM/MW/LW bez w/w opcji.
    Dziwne tylko ze taki sam jest symbol tego radia dla obu przypadków.
    Może ktoś ma schemat amerykańskiej wersji, na pewno będzie inny.

P.S. taki konwerter http://www.carshopfortuin.nl/shop/pdfdocs/pb-1500_l4.pdf
    zalecają na tym forum http://www.carshopfortuin.nl/shop/PERIPHERAL-PB1500-p-871.html
    ale cena mało przyjazna i nie wiadomo jak się to ustrojstwo sprawdza.
    Ale tu z kolei http://www.autoaudio.co.nz/data/UserFiles/PDF/fitting/P38FM%20Converters.pdf firma z ulicy Poland pisze że ten konwerter przesuwa pasmo czyli tak jak dawniej u nas stary UKF a nie zmienia rastra wiec jest w tej sytuacji bezużyteczny.

Cytują na w/w forum odpowiedź z Pioneera że nie ma możliwości zmiany rastra tego radia w wersji EU.
    Czyli raczej szkoda czasu i środków na walkę z tym przypadkiem

N.

0
  • #9 08 Lip 2009 21:07
    kristover
    Poziom 11  

chyba sobie odpuszczę, wpadłem na pomysł inny odpalę radio na telefonie SPV M650 i spróbuję przekazać strumień audio przez BT na kanał BT AUDIO radia, dam znać czy zadziała...

............... mmmmmmm nie działa :-( i z tego co czytałem na forach to nie będzie.... szkoda

0
  • #10 10 Lip 2009 04:20
    gabik001
    Poziom 36  

Nawigator napisał:

Może ktoś ma schemat amerykańskiej wersji, na pewno będzie inny.

Ale to jest schemat radia z rastrem takim jak w USA oraz na Am. Pld.

Na schemacie widac kilka miejsc gdzie mozna przerobic go na premiera albo na ..p-9850BT (am pld). Tyle ze przerobka na ten drugi wiaze sie z wymiana procka. I ta wersja byla by najkorzystniejsza dal uzytkownikow w EU gdyby nie ten procek.
    Grunt zeby FM gral , AM-u raczej malo kto slucha w aucie ( w tych wersjach jest aM pokrywajacy srednie tyle ze skok ma co 10KHz a nie jak w europie co 9).
    Pozdrawiam

0
  • #11 14 Sie 2009 00:22
    kris015
    Poziom 12  

Mam podobny problem z radiem Pioneer DEH-P7800MP.Radio ściągnąłem ze Stanów.Łapie 4 stacje lokalne.Czy ktoś już kombinował na zewnątrz bądż wewnątrz tego modelu,żeby uzyskać regulację eu,czyli krok co 50kHz.Na razie jest krok co 200kHZ i zaczyna się od 87,9MHz.W instrukcji dołączonej do radia nie ma żadnych informacji takich jak np. w przypadku modelu opisywanego powyżej,który jest z resztą bardzo do mojego podobny.Przeglądam service manual z elki i nie bardzo kminie.Procek u mnie to w/g sm PEG221A.Kombinowałem już z klawiszami ale nic nie znalazłem.Więc pozostają rezystory.Czy pozamieniać je jak wcześniej się udało eldo85 w modelu 7700 - tam były to R601 zamienione z R602 i R603 zamienione z R604.Ale czy tutaj to te same?Co radzicie?

0
  • #12 14 Sie 2009 12:46
    kris015
    Poziom 12  

Dla porównania przejrzałem instrukcje od DEH-P7700MP no i niestety jest inny procek więc i pewnie też inne rezystory wchodziły w grę.Nie mogę rozeznać się na nazwach pinów PEG221A.Który pin jest związany bezpośrednio z kalibracją kroku w regulacji fm?

0