Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja głsśniow Tonsil. Czy to sie oplaca?

jarekjot 20 Maj 2004 17:35 11214 18
  • #1 20 Maj 2004 17:35
    jarekjot
    Poziom 10  

Mam pytanie; czy oplaca sie regenerowac glosniki? Jaka jest jakosc dzwieku glosnikow po regeneracji? Czy odbiega bardzo od nowych glosnikow? Chodzi mi konkretnie o glosnik GDN 20/40 8 ohm. Gosc w serwisie Tonsila zaspiewal za taki zabieg 32 zl, czyli polowe ceny nowego glosnika. I czy mozliwa jest regeneracja glosnikow GDW 9/15/6 i GDW 5/40/7? Czy tez zamiast regenerowac uzyc jakis zagranicznych zamiennikow glosnikow niskotonowych?

1 18
  • #2 20 Maj 2004 17:43
    monjan5
    Poziom 20  

To tak jak bieżnikowanie opon niby nowe, ale.....pozdrówka.monika

0
  • #3 20 Maj 2004 20:03
    PASTYL
    Poziom 15  

moim zdaniem się nieopłaca, lepiej już dać już drugie tyle za nówki...
    a w ogóle to nie lubie za bardzo głośników Tonsila... są kruche,
    nawet przy umiarkowanej exploatacji...

0
  • #4 20 Maj 2004 20:11
    janek11389
    Poziom 42  

Te na sztywnym zawieszeniu niesą takie złe, takie jak np. GD30/100

0
  • #5 20 Maj 2004 20:24
    cy_janek
    Poziom 10  

:cry: to przykre doświadczenie jak cos sie psuje. jedna jesli mozna to naprawic to czemu mialo by sie nie sprobowac. glosniki mozna przerabiac ,(modyfikowac) lecz z umiarem. wymiana membrany i kopulki to nie jest zaden problem (oczywiscie jesli masz czesci zamienne). Wiadomo , jesli zmieniasz lekkie papierowe membrany i plstykowa kopulke ( taka pseudo chrom) na nowa "karbowana" membrane polietylenowa z kopulka papierowa to nienalezy sie dziwic ze nastepuje zmiana 'jakosci slyszalnego dzwieku'. ja wymienialem membrany w w glosnikach. doklejalem kopulki (tzn wymienialem). jezeli to ma byc w domu to ok ale jesli w salonie Hi Fi obok wysokiej klasy glosnikow Maranz czy B&W (a mam nadzieje ze nie) to lepiej sobie darowac. Reperujac co s samemu uczysz sie , robisz to dokladnie, i co najwazniejsze PRETENSJE masz tylko do siebie. :D .
    Pozdrawiam.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic133425.html

0
  • #6 20 Maj 2004 21:29
    WoŹnY
    Poziom 28  

niejednokrotnie temat wałkowany. Ja jestem za regeneracją. Sam uzywam już ponad 3 lata regenerowanych GDN25/40 i działają bez zarzutów. Jesli ktoś ma inne zdanie to sznuję to

0
  • #8 20 Maj 2004 23:38
    howard12
    Poziom 10  

Cześć! Sam niejednokrotnie regenerowałem "Tonsile" i w większośći przypadków byłem bardzo zadowolony. Jeśli całą operację wykona się precyzyjnie (! centralne osadzenie membrany ! ) , to efekt jest murowany.Koszt nowej membrany to ok.15 PLN.
    Jeeli nie jeste

0
  • #9 21 Maj 2004 07:47
    micho a
    Poziom 35  

regeneracja jest tania bardzo a głośniki gdn 20/40 warto 32zł to zdzierstwo :( sam za 20 nawet mniej zregenerujesz :) tylko że lepiej najpierw poczytaj o tym żeby nie spartolić

0
  • #10 21 Maj 2004 11:01
    Stanislaw
    Poziom 14  

Wysokotonowe głośniki Tonsila można naprawiać bez problemu samodzielnie. Daje to dużo satysfakcji i oszczędności pieniędzy.

0
  • #11 21 Maj 2004 12:29
    elektronik_tk
    Poziom 26  

Też mam ten problem. Znajomy zapytał się mnie czy mogę mu zregenerować głośniki od altusa. Chodzi o górne zawieszenie. Jak to najlepiej zrobić? Jak rozumiem gdy górna "guma" się wykruszy to trzeba wymieniać całą membranę. Nie można jej samej wymienić?

1
  • #12 21 Maj 2004 13:37
    n0rbi
    Poziom 12  

a ja mam pytanie, bo dzisiaj rozebralem moje glosniczki i zobaczylem dlatego tak pierdzialy :( po prostu zawieszenie sie rozpadlo :?
    i nie pytam czy opaca sie regenerowac (bo wg mnie sie oplaca, uzywam tego tylko do kompa, do sluchania muzy to mam avance omegi 503 ;) ), tylko gdzie w kraku dostane zawieszenie do tonsilka 12 cm ? na allegro znalazlem, ale jak juz mam rozebrane toto i zapal bojowy to chcialbym to dzisiaj skonczyc ;)
    od razu dodam ze szukalem w google i PF ale nic ciekawego nie znalazlem (no oprocz tego allegro)
    ponoc gdzies kolo grzegorzeckiej jest jakis sklep z glosnikami i czesciami : jak to sie nazywa i czy beda mieli cos takiego ?
    z gory thx za odpowiedz :)

0
  • #13 21 Maj 2004 13:59
    zyraf
    Poziom 26  

chyba najczestrzym problemem w starszych tonsilach jest gorne zawieszenie, zrobione z pianki
    przymierzam sie do usprawnienia jednej fajnej kolumny Fonica A-17, mam niestety male problemy z dostaniem tych zawieszen 'samotnie'
    chyba jesli sie je wymieni (zamontuje bo zwykle juz ich niema), na takie jakie byly orginalnie to powinno grac bardzo podobnie, co innego zmiana wszystkiego: cewki, membrany, zawieszen... i skoro czesci kosztuja okolo 20zl to mysle ze warto to dac do tego 'serwisu', byleby zrobili to dobrze

0
  • #14 21 Maj 2004 14:43
    Ptolek
    Poziom 36  

Może lepiej wymienić samo zawieszenie, ale trzeba by go przeciąć, żeby podłożyć pod membranę... Czasami membrana jest zniszczona. No i na pewno oryginalnie zawieszenie jest przyklejone do membrany porządnie i równo. Jak się kupi membranę taką, jak oryginalna (co jest czasem możliwe, niestety nie w przypadku GDN 16/15) to lepiej zmienić całą.
    Dla mnie regeneracja się opłaca, bo ja to lubie :) Ale przeze mnie Tonsil mniej zarobi.

0
  • #15 21 Maj 2004 15:27
    janusz27
    Poziom 30  

w mojej opinii regeneracja głośników opłaca się zwłaszcza TONSILI. ta firma jest pożądna i jak podaje moc głośnika to podaje moc znamionową a nie muzyczną czy PMPO. Sam posiadam cztery głośniki GDN16/15 oczywiście zregenerowane i powiem wam, że bardzo ładnie grają i dają niezłego czadu. W glośnikach została wymieniona membrana wraz z resorem. myślę, że pograją następne 20 lat.

0
  • #16 08 Wrz 2005 09:39
    sadi7
    Poziom 11  

Głośniki Tonsil warto regenerować. Łatwo do nich dostać membrany,zawieszenia i cewki w rozsądnej cenie. Ludzie narzekają na tonsile, że mębrany kiepskie bo papierowe, że zawieszenia piankowe co szybko sie wykruszają, ja uważam to za przesadę. Nprawiałem niedawno głośniki niskotonowe GDN 25/40 i średniotonowe z seri GDM z kolumn tonsil Alton 80 kupionych w roku 1986 przez kolege... wytrzymały więc te papierpwe glosniki prawie 20 lat.... Obecna cena dwóch nowych GDNów i dwóch nowych GDMów do tego zestawu to ok. 360 PLN,wymiana membran,cewek i zawieszeń w tych głosnikach (stare zostają tylko kosze stalowe i magnesy ) to koszt poniżej 100 PLN no i znowu przynajmniej 10 lat spokoju! Różnicy w brzmieniu nie ma w porównaniu z nowymi głośnikami.

0
  • #17 08 Wrz 2005 10:49
    maryann
    Poziom 37  

Mnie głośniki regeneruje gościu z Wieliczki. Kiedys pracowałem z nim w zakladzie gdzie robili piecyki estradowe. Nowe głośniki przewijali... żeby mieć pewność jakości. Od niego są lepsze niż fabryczne, co wielokrotnie sparwdziłem!!!

0
  • #18 13 Gru 2012 18:07
    Hedi
    Poziom 1  

Jaki rodzaj zawieszenia bedzie lepszy piankowy czy gumowy?

2
  • #19 13 Gru 2012 19:21
    Herethic
    Poziom 28  

Oryginalny. Ewentualnie prawie identyczny jak w oryginale.

0