Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera FS-9100DN -obcina margines natarcia z 1 szuflady

tomek1970 26 Jun 2009 23:27 2523 10
 • #1
  tomek1970
  Level 22  
  Kyocera FS-9100DN licznik ok 1500k -obcina margines natarcia z 1 szuflady z drugiej szuflady margines stabilny równa odległość od treści wydruku a z pierwszej obcina czasem trafi w kartke czasem treść na krawędzi.
  Usterka występuje w trybie wydruku dwustronnego i jednostronicowego  Szyny pobierające z kaset zamienione 1 z 2 2AR00160 PRIMARY PAPER FEED ASSY- NIE POMOGŁO
  kasety zamienione - NIE POMOGŁO
  Sprzegło i czujnik w 2BL93410 MIDDLE FEED ASSY pierwszej kasety (4 rolek ze sprzęgłem jednokierunkowym) wymienione - NIE POMOGŁO
  2BL93410 MIDDLE FEED ASSY - zamienione z innej sprawnej drukarki - NIE POMOGŁO
  Sprzegło napędu mechanzmu pobierania kartek z 1 kasety - wyemieniono - NIE POMOGŁO
  Podsatwiono sprzęgło napędu rolek duplexu - NIE POMOGŁO
  Sprawdzono vertical assy - OK - zamieniono w nim sprzegła miejscami - NIE POMOGŁO.
  Zadnych zacięć , maszyna po gruntownej konserwacji, żadnych niepokojących odgłosów, działa ale drukuje z nierównym marginesem z pierwszej kasety objaw ustreki zauważalny przy wydrukach 5 stronicowych i dłuższych 1-2 strony OK nastepne zawęża margines zrównuje z krawędzią kartki a pózniej obcina.

  Licze na wasze sugestie
  Pozdr...
 • #2
  forteca
  KYOCERA specialist
  Witam,

  przyznam się szczerze, że czytałem Twój post 3 razy i nijak nie mogę go zrozumieć...

  Z tego co wiem w drukarce FS-9100 nie ma listwy rejestracji zwłaszcza w pierwszej kasecie.

  Nie mogę też doszukać się "6 rolek ze sprzęgłem jednokierunkowym".

  Proszę usystematyzuj swoją wypowiedź, to postaram się Ci pomóc.

  Pozdrawiam
 • #3
  tomek1970
  Level 22  
  Pzepraszam za chaotyczny styl poprawiłem swój post.
  Jesli będą dalsze niejasności co do jego interpretacji proszę o uwagi. Dziekuję za zainteresowanie. Czekam na Wasze sugestie.

  Do kolegi forteca - każda kaseta ma inny sposób rejestracji krawędzi kartki ?
  Sadziłem że za rejestracje odpowiada optyczny czujnik 2BL27420 SWITCH REGISTRATION i działa niezaleznie od źródła papieru.

  Pozdr...
 • #4
  pitbaw
  Level 21  
  ja bym zaczął od rozebrania ograniczników papieru w 1 i 2 szufladzie. Dokładnie wyczyścić tą płytkę która jest pod spodem. Jak poskładasz to przykręć to na stałe do szuflady na format A4.

  Bo nic innego mi do głowy nie przychodzi - już prawie wszystko zrobiłeś.
 • #5
  tomek1970
  Level 22  
  Zamieniałem szuflady to nieto usterka sprawia wrażenie niezależnej od mechaniki miałem nowe sprzęgło i zamieniałe kolejno za kazde podejżane i nic z 1 kasety żle z dolnej OK. Rece opadły pomysłów brakło
 • #6
  krzys_ka
  Level 25  
  ..a może warto sprawdzić czujnik pre-rejestracji (na PL nr 72) czy się przypadkiem nie wiesza? W jakim stanie jest jego sprężynka? można też podmienić cały moduł pre-rejestracji.
 • #7
  tomek1970
  Level 22  
  Jeśli chodzi o to
  "Sprzegło i czujnik w 2BL93410 MIDDLE FEED ASSY pierwszej kasety (4 rolek ze sprzęgłem jednokierunkowym) wymienione - NIE POMOGŁO "
  podmieniałem najpierw sprzegło cały czujnik a później cały moduł z innej maszyny.

  Interesuje mnie sugestia kolegi forteca o innym sposobie rejestracji kartek z dolnej i górnej kasety. Takie rozwiązanie to mogłoby jednoznacznie wskazać źródło problemu. Czekam na jego odpowiedź.
 • #8
  forteca
  KYOCERA specialist
  Witam,

  tomek1970 wrote:
  Jeśli chodzi o to
  Interesuje mnie sugestia kolegi forteca o innym sposobie rejestracji kartek z dolnej i górnej kasety. Takie rozwiązanie to mogłoby jednoznacznie wskazać źródło problemu. Czekam na jego odpowiedź.


  Niestety nie ma żadnej sugestii, poza tym co wcześniej napisałem...a Ty już poprawiłeś swój pierwszy post...oto chodziło ;-) ...napisałeś w nim, że chodzi o listwe rejestracji szuflady pierwszej...prawda jest taka, że w drukarce jest taki sam mechanizm rejestracji dla obu szuflad i podajnika, koniec kropka....po prostu trochę chaotycznie opisałeś problem i tyle.

  Wracając do tematu....z opisu wynika, że prawie wszystko wykonałeś...z małym ale:

  1. co do podmiany sprzęgieł to byłbym bardziej ostrożnym...zauważ, że mają różne kolory nie tylko po to żeby "zmylić przeciwnika".

  2. jak dla mnie to masz problem ze sprzęgłem rejestracji....dojdziesz do niego od tyłu drukarki.

  3. generalnie wg. mnie problem leży po stronie rejestracji....a więc zająłbym się czujnikiem, lewą i prawą rolką rejestracji, rzeczonym sprzęgłem rejestracji.

  Pozdrawiam
 • #9
  pitbaw
  Level 21  
  a że tak zapytam... jaki jest ustawiony format papieru w drukarce (kaseta 1) - po wyłączeniu i włączeniu jej z prądu? Powiedz jeszcze jak drukuje z ręcznego.
 • #10
  tomek1970
  Level 22  
  Rozpoznawanie papieru w kasecie poprawne jakkolwiek bym to nie ustawił zamieniałem kasety ustawienie prowadnic poprawne.

  Sprawdze sugestie kolegi forteca i odpisze jak poszło
 • #11
  tomek1970
  Level 22  
  Sugestia kolegi forteca była słuszna za problem odpowiedzialne było sprzegło współpracujące z rolkami rejestracji wymiana skutecznie usunęła problem. Wspomniane sprzegło miało znaczny luz i prawdopodobnie było trwale namagnesowane zasprzęglając napęd na rolki rejestracji. Z dolnej kasety droga do rolek rejestracji jest dłuższa mogło się zdażyć rozłaczyć i działać poprawnie.

  Raz jeszcze dziękuję Wszytskim którzy wzięli udział w rozwiązaniu tej usterki.
  Szczególne pozdrowienia dla kolegi forteca.

  Zamykam temat