Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PC5510 - błąd E52 oraz E04

surykatka 27 Cze 2009 14:24 6781 5
  • #1 27 Cze 2009 14:24
    surykatka
    Poziom 13  

Witam
    objaw pralki jest taki gdy ją uruchamiam słychać pracę silniczka który chce wypompować wodę z pralki i wyskakuje kod e04(zapchany filtr) oczywiście filtr jest czysty, wymianiłem silnik na nowy kupiony na allegro i jest to samo.
    Teraz dodatkowo przy włączaniu pojawia się także błąd e52 po zresetowaniu go powraca albo wyskakuje znów e04.
    Prosiłbym o jakieś wskazówki jak można było by naprawić pralkę aby skasować błąd e52 i e04.
    Kilka miesięcy temu miałem usterkę z e04 i wymiana silnika pomogla a teraz nie skutkuje
    jakies pomysly?
    pozdrawiam

0 5
  • #2 27 Cze 2009 21:50
    ROBSON33
    Moderator AGD

Tak na początek sprawdź drożność układu hydrostatu .

1
  • #3 28 Cze 2009 08:32
    surykatka
    Poziom 13  

a gdzie go szukać? jak on wygląda i jak sprawdzić jego działanie?

Dodano po 13 [minuty]:

znalazłem zdjęcie w internecie odnalazłem w pralce to samo urządzenie no i po odłączeniu go i dmuchnieciu w środek coś przytyka i dalej powietrze nie idzie więc zdaje się być sprawny
    Może poprostu trafiłem na wadliwy silnik tylko skąd e52?

0
  • #4 28 Cze 2009 08:55
    ROBSON33
    Moderator AGD

Oczyść to co znajdziesz na drugim końcu wężyka .

0
  • #5 28 Cze 2009 13:42
    surykatka
    Poziom 13  

czysto było, nie ma nic w wężu, ani na wylotach

Dodano po 3 [minuty]:

Dodatkowo zauważyłem iż nastawiając np na odwirowanie powinno się pokazywać czas czyli 10minut a wyskakuje 2 minuty (wypust wody) lub inny program prania znakiem tego że było by coś z programatorem chyba jeszcze do zrobienia, do naprawy wymiany?
    kiedyś całą płytkę wraz z programatorem zalała woda z proszkiem gdy wysadziło węźa który polewa pranie od góry
    jaki był by koszt wymiany programatora z płytką i czy nie trzeba wymianiać czy uda się to naprawić?

0
  • #6 03 Lip 2009 20:40
    surykatka
    Poziom 13  

Zna ktoś odpowiedź jak rozwiązać problem?

0