Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochod do 6tys, ekonomiczny, bezawaryjny, jaki?

basstec 06 Sty 2010 12:36 64521 190
    miszarus
    Poziom 15  
    RENAULT LAGUNA, czyż to nie ona jest słynną królową lawet? Jeden z najgorszych wyborów, ale kusi dobrą ceną, dobrym wyposażeniem, ale nikt nie zwraca uwagi na to, że jest jakiś powód że jest taka tania.
    Dużo lepszym wyborem byłby golf III, lub jakiś japończyk.
  • Relpol przekaźniki
    kamil bula
    Poziom 18  
    Ale o którą Lagunę chodzi? I generacja jest taka awaryjna czy ogólnie wszystkie?
    basstec
    Poziom 34  
    Nie wiem jak pierwsza, mam krotko ale o drugiej to slyszalem rozne dziwne rzeczy od osob bezposrednio posiadajacych.
  • Relpol przekaźniki
    areajdm
    Poziom 2  
    Do 6000tyś? Ja tutaj widzę tylko dwie możliwości - Mazda 323 lub VW Polo 6N.
    xanio
    Poziom 27  
    która Mazda 323? Jesteś może właścicielem takiej?
    cirrostrato
    Poziom 36  
    Syn ma 323C z 1995r i ten akurat egzemplarz (bo nie generalizował bym) jest wart ceny zakupu (trzy lata temu 7600), ostatnio wymiana chłodnicy (310zł), rok temu amortyzatory tył, zero korozji, nie bita, przebieg (pewny) ok. 170tys, pali w mieście ok. 8l , trochę dużo ale młody ma ciężką nogę. Silniczek 1,4 i mógłby być ciut większy ale i tak do fajnej zabawy wystarcza. Ja mam 626 (to już jednak trochę inna grupa cenowa) ale przesiadając się dwa lata temu z poldka zaskoczony byłem cenami części na poziomie tego polskiego jeździdełka, przykładowo ostatnio: wysprzęglik (w 626 sterowanie sprzęgła hydrauliczne) 30zł (chiński) lub japoński 60zł (ten kupiłem), pompa/siłownik sprzęgła 48zł, robocizna 70zł. Nie bójcie się cen części zamiennych do japończyków.
    xanio
    Poziom 27  
    No to na podstawie Twojego opisu stwierdzam, że nie warto mi szukać Mazdy 323 jako następcy dla mojego Swifta.
    slaff
    Poziom 15  
    kamil bula napisał:
    Na ramę? Chyba żartujesz. Za 2 tysiące to dobrego dynama nawet do roweru nie kupisz, chłopie...

widać znasz się
    bartek1606
    Poziom 2  
    Ja posiadam lagunę II 2.0 IDE , spalanie na poziomie 9 l .I jakoś za bardzo awaryjna to ona nie jest choć przebieg 220 tys. z tego ja przeleciałem jakieś 50 tys. . jeden mankament to części SA bardzo drogie jak na ta klasę auta Głównie do samego silnika, ale bezpieczeństwo komfort bezcenny .
    slaw00000
    Użytkownik obserwowany
    POLECAM VOLVO 460 1996R wywiesz do 6tys w dieslu, bezawaryjny silnik, ja mam w benzynie + gaz brc bezawaryjny dodam ze mam silnik 1,7 turbo 120Km
    pawelgli
    Poziom 13  
    A ja za 6000 polecam mazdę 323 rocznikowo można kupić 94 do 96 Mój brat ma taką 96r. benzynka 1.6 jak ją sprowadził 3 lata temu miała 180tys km (ilę na pradę Bóg raczy wiedzieć) teraz ma 258tys i jedyne co robił przez te trzy lata to zawieszenie - gumki i tuleje i raz ją musiał od nowa zaprogramować bo komp zgłupiał. Poza tym leje paliwo i jedzie. Z czystym sumieniem mogę polecić, co prawda miejsa ma tyle co i w megance może nawet i mniej, komfort jazdy też porównywalny, ale jeśli chodzi o bezawaryjność to nie ma lepszego, no pod warunkiem że trafisz na jakąś dobrą sztukę, a to nie łatwe.