Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z nawigacją w bmw e46 MK3 z softem v30

27 Cze 2009 21:58 4877 9
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Mam problem, który nie wiem jak usunąć i liczę na Waszą pomoc, bo nikt więcej mi już nie został. Posiadam nawigację monochromatyczną w BMW 316i E46 MK3 z zainstalowanym softem v.30. Na wyświetlaczu (nawet po włożeniu do czytnika mapy) wyświetlane są tylko 4 opcje do wyboru i są to:
    1. Audio
    2.Setting (gdzie jest funkcja tylko do ustawiania w jakich stopniach ma być podawana temperatura oraz szybkość mowy lektora)
    3. Outside temperature
    4. Monitor off.

Stało się nagle, że zginęły funkcje on bord computer i navigation. Wcześniej moglem ustawić datę, zegar czy np. informowanie mnie o przekroczeniu ustawionej prędkości. Nie ma teraz tego i nie wiem dlaczego. Przyzwyczaiłem się do tego i teraz brakuje. Myslę cały czas co mogło się spier...... ale nie wiem
    Liczę na Waszą pomoc i czekam na Wasze uwagi...
    Pozdrawiam...
    P.S. MK3 sprawny
  • Poziom 27  
    musisz poszukac czy nie ma update do tego ,w audi to normalka ale bmw nie znam i nawet nie wiem czy da sie zrobic update z pozycji samochodu ,znaczy wkladajac plytke .

Dodano po 7 [minuty]:

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=169288 sprawdz to

Dodano po 5 [minuty]:

http://www.ge39.com/files/markiiinav.pdf troszke musisz postudiowac to

Dodano po 10 [minuty]:

z tego co tam widze to sa trzy linie sygnalowe czerwona ,zielona i niebieska ,i jeszcze dwie osobne .No przydala by sie diagnoza komputerowa moze wyjasni sprawe .
  • Poziom 10  
    Chcesz powiedzieć, że również w przypadku nawigacji można podpiąć się pod komputer i wykasować błędy? To by mogło załatwić sprawę?

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

A ewentualnie które bezpieczniki sprawdzić? Są jakieś bezpośrednio przy nawigacji mk3?
    A gdzie sprawdzić czy jest podłączony moduł nawigacji?
    Czekam na odpowiedz...
  • Poziom 27  
    oczywiscie ze navi musi miec diagnoze jesli jest fabrycznym produktem bmw ,potrzebujesz sprawdzic czy nie ma bledow w ukladzie elektronicznym navigacji ,do tego potrzebujesz tester najlepiej tylko i wyłacznie do bmw jak audi ma vcds n.p

Dodano po 10 [minuty]:

t am sa jakies kroki podane do service mode ,trybu serwisowego navigacji trzeba wlaczyc zaplon w pozycje 1 i przytrzymac setup na 8 sekund

Dodano po 34 [minuty]:

spytaj dealera bmw o uaktualnienie znaczy płytke do navigacji z ktora masz problem ,powinni Ci sprzedac i powiedza Ci czy trzeba tester do uaktualnienia czy nie ,z tych instrukcji tam wynika ze trzeba ale wcale nie musi tak byc.Ja bym sprawdzil te bledy wpierw a nastepnie uaktualnil.Niewiem tylko czy znowu nasz szanowny dealer udostepni Ci informacje jesli nie jedz gdzies ,ja kupuje plytki do audi w czechach ,Nasz Polski szanowny dealer nie sprzeda ,reszta swiata z usmiechem na twarzy zyczac powodzenia

Dodano po 5 [minuty]:

a moze cos poprzełączałeS ?
  • Poziom 10  
    Nic nie odłączałem. Pozytywnie zainstalowałem v30 zgodnie z zaleceniami ale usterka dalej aktualna...popróbuję, dzięki za ukierunkowanie...
  • Poziom 27  
    Kolego a Ty to domontowales do auta ??
  • Poziom 27  
    Kolego a Ty to domontowales do auta ??
  • Poziom 10  
    Nie było oryginalnie od nowości...
  • Poziom 9  
    Kolego musisz wgrać v17 soft a wtedy możesz znowu spróbować z v29 lub v31 mi to przeważnie pomaga
    jak będziesz chciał więcej info to pisz na gg
    4925686
  • Poziom 1  
    Czesc, specjalnie zalozyem tutaj konto bo mam to samo... udalo ci sie naprawic ta nawigacje ?