Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet przerywa wina routera czy isp

27 Cze 2009 23:22 2741 4
  • Poziom 9  
    Witam

Mam pytanie od jakiegoś czasu mam problem z Internetem. Co chwila mnie wywala z GG albo Skype. Filmy na youtube ładuje tylko do 1/4 a strony raz ładuje a raz nie. Czego to może być wina czy ISP czy może routera Netgear WGR614 v7.

Z góry dzięki za odpowiedz.
  • Poziom 31  
    bardzo łatwo to sprawdzisz: Wpisz w uruchom ping -t ip routera i drugi raz ping -t dowolny ip w internecie np onetu i obserwuj. Jeżeli oba się zerwą w tym samym czasie to znaczy że wina komputera/routera. Jeżeli zerwie się tylko ten "w świat" to wina leży po stronie ISP-a
  • Poziom 9  
    Zrywa oby dwa w tym samym miejscu. Na to wychodzi ze to wina sprzętu tylko co teraz czy pod pachę z routerem do serwisu czy sie bawić i próbować cos naprawić. Dodam ze właśnie testuje Windows 7 wiec może to ma jakiś wpływ może jakieś niedociągnięcia ze strony Microsoft-u
  • Poziom 9  
    Spróbowałem wpisać -t ping jak komputer jest podłączony kabelkiem do internetu dało to taki efekt ze tylko raz wyskoczyło oczekiwanie powyżej 100 ms a tako to to było w okolicach 5 ms i ani razu nie zerwało. Wiec to chyba wina routera. Co wy na to?

PS. Wziąłem podłączyłem router spowrotem do kompa i dałem ping -t do routera i do onetu nigdzie nic nie gubiło oglądam film na youtube znowu to samo pobieram plik co chwila mi wyskakuje błąd. Co robić??

Popraw wszystkie błędy w swoich postach w tym wątku. Na forum są narzędzia do sprawdzania pisowni. Tak elementarne błędy nie będą tolerowane. Regulamin forum pkt. 15.
    Mery84
  • Poziom 9  
    Do zamkniecia problem rozwiazalem sam. Byla wina routera poszedla do serwisu.

P.S. Dziekuje "wszystkim" za wielka pomac w rozwiazanu problemu :)