Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5002WLMi - instalacja innego systemu a CD-KEY

28 Cze 2009 12:52 2320 8
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie.
    Mam pytanko moze ktoś mi pomoże w temacie.
    Zakupiłem za granicą laptopa Acer Aspire 5002 wlmi ale system nie był po polsku a z językiem skandynawskim ciężko się porozumieć. Więc sformatowałem dysk i posiadając naklejke licencyjną z nr na laptopie chciałem wgrać windows xp home edition (wersja om którą mam zakupioną do innego laptopa) ale tutaj pierwszy problem bo nie przyjmował numeru z naklejki licencyjnej. Wgrałem system z moim nr licencyjnym ale kończy mi się termin 30 dni bo nie moge go zarejetrować na ten nr ponieważ już jeden komputer rejestrowałem.
    Jakie mam wyjście z tej sytuacji ?? Doczytałem że do laptopa były dodawane oryginalne płytki ale ja niestety nie dostałem niczego takiego a jak nawet obawiam się że były by to płytki skandynawskie.
    Proszę o pomoc i podpowiedzi. Z góry dziękuje. Pozdrawiam

• Poziom 43  
    Kup system.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedź ale tyle to wiedziałem bez zadawania pytania na forum.

• Poziom 43  
    A jakiej odpowiedzi się spodziewałeś? - Mniejsza o to zresztą.

Możesz spróbować kontaktu z dystrybutorem - choćby krajowym - ale czy jakiś efekt w postaci innych niż oryginalne - pasujące do klucza - nośniki dostaniesz nie mnie oceniać.
  • Poziom 9  
    Ja do notebooka (HP Compaq NX6110) miałem XPka po angielsku. Mi to nie przeszkadzało, ale moja mama chciała mieć system po polsku, jak się zamienialiśmy na notebooki, więc pożyczyłem od znajomego płytkę z polską wersją, skopiowałem, zainstalowałem i aktywowałem. Poszło bez problemów. Teraz mam Lenovo IBM Thinkpad R61i, na nim miałem (zrobiłem format) ukrytą partycję. Na ukrytej partycji był program Rescue and Recovery, przywraca on komputer do oryginalnego stanu. Może Ty też coś takiego masz??? Ten klucz produktu nie zadziała na wersji OEM (tzn. nie aktywujesz za jego pomocą systemu), bo jest on z puli przyznanej twojemu producentowi. Microsoft ma w bazie woje klucze, a twój producent ma swoje klucze, tyle że on nie robi czegoś takiego jak aktywacja systemu.
  • Poziom 11  
    Z tego co wiem była taka partycja ale ktoś kto mi to robił wywalił ją i sformatował tak, że nie wiem jakie są szanse na odzyskanie jej a poza tym jeżeli była to zapewne system po skandynawsku. Zastanawiałem się nad mozliwością poszukania płytek instalacyjnych od takiego samego laptopa ale w polskiej wersji językowej czy ten numer by przeszedł to nie wiem ??
    Może ktoś z was ma takie płytki od tego modelu i byłby w stanie je udostępnić dla sprawdzenia ?
  • Poziom 24  
    Po 1 z tego co pamiętam klucz a co za tym idzie licencja jest na dany produkt, czyli jak masz skandynawski to na ten system jest licencja :) sam sticker przyklejony do lapka nic nie daje niestety po za stickerem musisz mieć dowód zakupu to 2 sprawa a 3 to ta że nawet jeśli uda się tobie aktywować system ( jak klucz jest na win xp sp1 instaluj sp1 jak na sp2 wiadomo :) ) to i tak i tak nie będzie on legalny.
  • Moderator Samochody
    Abstrahując od legalności - do musi być "niebrandowany" OEM lub OEM dedykowany do Acera, z płytki dedykowanej do Della czy Lenovo - na pewno nie pójdzie.

Niektórzy producenci oferują odpłatną lub nie (np. HP w laptopach serii business) płytę instalacyjną systemu w wersji angielskiej lub dowolnie wybranej, nie zaszkodzi więc skontaktować się z Acer Polska.
  • Poziom 11  
    Sprawa zakończona. Może podpowiem co i jak zrobiłem. Zakup płytek od innego Acera, później zmiana klucza bo podczas instalacji wrzucił swój klucz z płytek. Rejestracja w Microsoft i chula jak złoto. Co do legalności co zapewne zaraz ktoś zarzuci, odpowiem że może nie jest to super rozwiązanie ale mam i działa i mi to starcza.
    Pozdrawiam