Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lcd casio ex-z8 zniknęło podswietlenie;/

28 Cze 2009 13:01 1455 2
  • Poziom 1  
    Mam problem, posiadam aparat casio exilim ex-z8 8mpx w którym padł obiektyw. Kupiłem drugi aparat casio ex-z60 z takim samym obiektywem lecz z inna matrycą 6mpx. Przez przypadek założyłem te mniejsza matryce do aparatu i padło podswietlenie lcd , wyświetla normalnie ale pod światło dopiero widać na ekranie. O losie założyłem do drugiego aparatu te drugą matryce by sprawdzić czy to od tego i tez padło podswietlenie.
    Teraz pytanie czy spaliła sie jakaś przetwornica? czy co jest? nie orientujecie sie? dzieki za odpowiedz. pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    Mam ten sam problem w moim aparacie, wymieniałem ekran lcd i jak założyłem nowy to nie działa podświetlenie lcd, pewnie coś przepaliłem przy wymianie, czyba trzeba będzie wymienić całą płytkę, mam Sony dsc h50
  • Poziom 31  
    Proponuje dokładnie sprawdzić podłączenie do LCD. Podświetlenie jest realizowane na dwóch przewodach czarny i czerwony - lutowane do punktu na płytce. Może oderwany, któryś lub naderwany.

Proszę poprawić treść postu -zdania zaczynamy wielką literą a kończymy kropką - zgodnie z regulaminem pkt. 15. [dzimi]