Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ automatycznie włączający

28 Cze 2009 15:55 1367 8
  • Poziom 10  
    Szukam schematu układu, który będzie po włączeniu telewizora do sieci automatycznie włączał telewizor, czyli układzik, który będzie mi zwierał styki mikrostyku przez jakieś 0,5s, myślę że najlepiej coś co podłącze na wtórne transformatora, lub na wyjście mostka.

Proszę o rade.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Nie musisz zwierać styków mikrostyku. Musisz sprawdzić, czy mikrostyk podaje na kontroler napięcie czy masę, a potem sprawę załatwi prosty układ RC z jakimś tranzystorkiem.
    Patent kolegi technics6 też może się udać.
    Ciekawi mie tyllko po co ci to?
  • Poziom 10  
    A bo to ma być pozakładane w marketach jako prezenter multimedialny, no i jak prąd na noc wyłączą, to rano musi jeden z obsługi przyjść i włączyć, a im się strasznie chce :)

Dodano po 4 [minuty]:

No dobra, możesz mi jakiś prosty nukład rc podać?

Dodano po 3 [minuty]:

technics6 napisał:
    Znajdź w zasilaczu w tym TV jakiś punkt gdzie jest stałe napięcie 12V które działa w trybie standby i podłącz tam mały przekaźnik przez jakiś kondensator elektrolityczny, np. 1000uF.

Wiesz o co mi chodzi?

Dodano po 1 [minuty]:

Poprawka - coś będzie musiało ten kondensator powoli rozładowywać - może do kondensatora rezystor 4,7k? Musi być dość duży, żeby rozładowywał, ale nie powodował załączenia przekaźnika.

Ja bym kombinował w ten sposób.

Możesz jeszcze opisać jak to podłaączyć, czyli gdzie kondensator, rezystor itp ?:)
  • Poziom 10  
    Dziękuje bardzo, tak myslałem, ale wolałem się upewnić, początkuje:)
  • Poziom 10  
    tak tak, to raczej konieczne, mam już podstawki z diodami, ale dzieki za przypomnienie.