Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Martwa płyta główna MSI 7250 K9N SLI

scuba_diver 28 Cze 2009 16:19 1872 1
 • #1 28 Cze 2009 16:19
  scuba_diver
  Poziom 12  

  Witam,
  w czasie pracy komputera pojawiły się na ekranie smugi (paski) i wszystko się zawiesiło. Komputer ponownie już się nie dał włączyć. Wszystkie pozostałe komponenty komputera sprawne (włącznie z zasilaczem chieftec). Na płycie są "zwarcia" w miejscach jak na rysunku. Po wylutowaniu tych elementów na płycie w tych miejscach przejścia są nadal. Gdzie szukać przyczyny. Co tu odpowiada za vcore. A przy okazji jak sprawdzić cewki? Pzdr.

  Martwa płyta główna MSI 7250 K9N SLI

  0 1
 • #2 02 Lip 2009 20:43
  ufol
  Poziom 23  

  Zaznaczone elementy to regulator impulsowy zasilający moduły pamięci DDR2. Między źródłem a drenem tranzystora Q31 powinno być około 30 ohm. Taka sama rezystancja będzie między polami lutowniczymi kondensatorów EC42 i EC43.

  Cewki na zdjęciu uszkodzić można praktycznie tylko w sposób mechaniczny, czyli uszkodzić rdzeń ferromagnetyczny, przerwać zwoje lub uszkodzić izolacje między zwojami. Przyczyn uszkodzenia w Twoim przypadku na pewno nie szukałbym w cewkach.

  Za zasilanie procesora (Vcore) odpowiadają elementy między socketem AM2, a złączem LPT (zespół tranzystorów kluczujących) oraz sterownik PWM po prawej stronie socketu AM2 - patrząc na zdjęcie (układ U15).

  Uszkodzenie regulatora zasilającego procesor można wykluczyć w bardzo prosty sposób. W przypadku jego uszkodzenia, płyta po włączeniu zasilania zostaje natychmiast wyłączona - w Twoim przypadku tak nie jest prawda?

  1