Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nie działa myszka PS/2 a klawiatura dziala

areczek5s 28 Jun 2009 16:31 3424 4
    areczek5s
    Level 12  
    Witam. od dwóch dni nie działa mi myszka. odrazu mówię że nie odpinałem jej wogóle od komputera. poprostu w pewnym momencie przestała reagować.Myślałem że to wina myszki więc teraz kupiłem porządniejszą ale dalej nic. co to może być?
    entermen
    Level 32  
    Może być uszkodzone gniazdo ps/2. Najleiej kupić cos na usb, albo pobawić się wejściem ps/2 przy płycie głównej lub sprawdzić piny od strony klawiatury.
    areczek5s
    Level 12  
    ale mogło się zepsuć bez przyczyny? bo czytałem na internecie że ktoś przy włączonym komputerze odpinał i poszło a ja miałem od ponad roku wpięte i nic nie ruszałem
    Manfred48
    Level 17  
    Mogłoby się wydawać, ze zasilacz nie ma z tym nic wspólnego jednak ja poproszę o jego model i markę.

Czy jest to myszka optyczna czy kulkowa?

Istnieje możliwość, że Twoja poprzednia myszka zrobiła zwarcie w porcie PS/2 i go uszkodziła. Jest to mało prawdopodobne ponieważ z doświadczenia wiem, ze zwarcie na PS/2 oznacza upalenie jeszcze innych rzeczy.
    areczek5s
    Level 12  
    mam myszkę optyczną . pisze na niej a4 tech przez 1 dzień używałem myszki usb i dzisiaj jak podłączyłem swoją myszkę pod ps/2 to działa bez zarzutów. myślę że była to wina programowa(jakiś błąd czy coś podobnego)

Dodano po 50 [sekundy]:

myślę że skoro wszystko już działa to temat można zamknąć