Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Znaczniki w Step7-microwin

28 Cze 2009 18:36 1152 1
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich, od jakiegioś czasu mam problem z dokładem zrozumieniem znaczników w Step-7 microwin. Potrzebuję zrobić sterowanie w którym muszę użyć 30 receptur a każda z nich ma swoją nazwę (string) o ilości 14 znaków oraz 6 zmiennych typu int.
    Wiem że wizard służy do odczytu/zapisu danych w zewnętrznym epromie, jednak ja cały program chcę umieścić w pamięci V. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi znacznikami lub dać jakieś podpowiedzi, rozumiem że jest on zapisywany jako podwójne słowo w którym przechowywany adres komórki do której się odnosi ale co???. z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 15  
    Musisz chyba jeszcze raz przeczytać to co napisałeś i zastanowić się, o co Ci chodzi :->
    Mogę się zabawić we wróżkę i wywróżyć, że zapewne chodzi Ci o wskaźniki. Wskaźnik to 4-bajtowy adres (podwójne słowo). Jeśli masz kilka bloków takich samych danych, to możesz posługiwać się numerem bloku, wyliczać adres bloku i dobierać się do danych. Pod wyliczonym adresem masz po prostu bajt. Jeśli z tego adresu np. odczytasz słowo, to będziesz miał słowo (bajt z wyliczonego adresu i kolejny bajt) itd.
    Niestety nie wiem, czy dokładnie o to Ci chodzi :->

Pozdrawiam
    Maciek