Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Znaczniki w Step7-microwin

darekg600 28 Jun 2009 18:36 1239 1
SterControl
 • #1
  darekg600
  Level 10  
  Witam wszystkich, od jakiegioś czasu mam problem z dokładem zrozumieniem znaczników w Step-7 microwin. Potrzebuję zrobić sterowanie w którym muszę użyć 30 receptur a każda z nich ma swoją nazwę (string) o ilości 14 znaków oraz 6 zmiennych typu int.
  Wiem że wizard służy do odczytu/zapisu danych w zewnętrznym epromie, jednak ja cały program chcę umieścić w pamięci V. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi znacznikami lub dać jakieś podpowiedzi, rozumiem że jest on zapisywany jako podwójne słowo w którym przechowywany adres komórki do której się odnosi ale co???. z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 • SterControl
 • #2
  macbe
  Level 15  
  Musisz chyba jeszcze raz przeczytać to co napisałeś i zastanowić się, o co Ci chodzi :->
  Mogę się zabawić we wróżkę i wywróżyć, że zapewne chodzi Ci o wskaźniki. Wskaźnik to 4-bajtowy adres (podwójne słowo). Jeśli masz kilka bloków takich samych danych, to możesz posługiwać się numerem bloku, wyliczać adres bloku i dobierać się do danych. Pod wyliczonym adresem masz po prostu bajt. Jeśli z tego adresu np. odczytasz słowo, to będziesz miał słowo (bajt z wyliczonego adresu i kolejny bajt) itd.
  Niestety nie wiem, czy dokładnie o to Ci chodzi :->

  Pozdrawiam
  Maciek