Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N95 przestała działać

28 Cze 2009 18:38 2959 20
  • Poziom 9  
    Witam
    Bardzo Proszę o pomoc, wczoraj zabrałem sie za maisterkowanie w moim autku i zostawilem swoja n 95 w samochodzie na jakies 15 min. Przychodze po tych 15 min a tu na telefonie czarny ekran, pomyslalem ze sie zawiesil sprobowalem go wylaczyc ale nic wiec wyjalem baterie i spowrotem ja wlozylem ale tel niechce sie uruchomic,a dokladnie wyswietlacz swieci na czarno i podsw sie tylko klawisze pod wyswietlaczem nie slychac zadnej melodyjki ani nic takiego nonstop w jednym miejscu, gdy tak swieci to nie da sie go wylaczyc guzikiem tylko wyjeciem bateri. Tel reaguje na ladowarke czyli swieci na czarno i pods klawisze pod wyswietlaczem. Probowalem jafem i phoenixem dead phone ale nic z tego poniewaz gdy naciskam guzik on to zaden program nie widzi mi telefonu. Jak go naprawic i ile moze kosztowac naprawa?? Bardzo proszę o pomoc i z gory dziekuje.
  • Poziom 23  
    Jezeli masz jafa to full flasch telefon kopyto recnie wybierz bliki i jada ja tam nie preferuje fleschowania telefonów po usb fbus to fbus

Proszę poprawić błędy.
    mod yulu
  • Poziom 9  
    niestety nie posiadam kabelka fbus tylko usb, ale czy to na 100% padniety soft? Dwa dni przed padnieciem robiłem NSU i do padniecia dzialalo swietnie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A czy telefon przypadkiem przez te 15 min nie lezal na sloncu
    obstawiam bardziej na padniety LCD niz soft
  • Poziom 31  
    A jak włączasz telefon wibruje na chwilę?
  • Poziom 9  
    Tak, wibruje. Słońce go nie przygrzało ponieważ było pochmurnie.
  • Poziom 16  
    Witam.

Mam ten sam problem co autor tematu, tylko że mój telefon padł podczas aktualizacji firmware przez NSU, telefon wyłączył się a potem tylko czarny ekran. Tak samo jak wyżej telefon po włączeniu za wibruje i tyle dalej czarny ekran, nie słychać żeby się włączał. Reaguje na ładowarkę.

Wie może ktoś jak go ożywić?? Czy da się to zrobić zwykłym kablem USB??

A oto log z próby flashowania phoenixem, może się przyda:
    Code:
    Flashing started

Creating product data items list
    Product data items list created
    Backup not required
    Flashing phone
    Initializing
    Loading image files...
    Waiting for USB device. Press phone's power button (if you start from dead terminal)
    Failed to open RAW USB connection
    Unable to set the phone to flash mode. Unable to flash.
    All operations completed
    Product flashing failed.

Gdy program czeka na włączenie telefonu, włączam telefon i się włącza ale program go nie rozpoznaje?
  • Poziom 31  
    ventylek9 napisał:
    Tak, wibruje. Słońce go nie przygrzało ponieważ było pochmurnie.

Włącz telefon, zawibruje, poczekaj chwile jakbyś czekał na normalne odpalenie, wpisz pin (o ile jest), zatwierdź. Jeżeli miałeś uruchomioną muzyczkę na powitanie powinna się pojawić. Jeżeli się nie pojawia, to czy wyciągałeś kartę? Jeżeli tak to telefon może pytać o to czy kontynuować obsługę telefonu w trybie offline. Jak masz kogoś co ma n95 pobaw się z jego telefonem, by wiedzieć w jakim momencie obsługi jesteś, bo tak to trochę ciężko trzeba znać rozkład funkcji i zapytań telefonu. Ale kombinuj, bo to że nie widać nic na lcd nie oznacza że telefon nie działa. Podepnij go jeszcze pod usb i napisz czy komputer go wykrył.

Dodano po 1 [minuty]:

Vampir8 napisał:
    Witam.
    Mam ten sam problem co autor tematu, tylko że mój telefon padł podczas aktualizacji firmware przez NSU, telefon wyłączył się a potem tylko czarny ekran. Tak samo jak wyżej telefon po włączeniu za wibruje i tyle dalej czarny ekran, nie słychać żeby się włączał. Reaguje na ładowarkę.

Wie może ktoś jak go ożywić?? Czy da się to zrobić zwykłym kablem USB??

A oto log z próby flashowania phoenixem, może się przyda:
    Code:
    Flashing started

Creating product data items list
    Product data items list created
    Backup not required
    Flashing phone
    Initializing
    Loading image files...
    Waiting for USB device. Press phone's power button (if you start from dead terminal)
    Failed to open RAW USB connection
    Unable to set the phone to flash mode. Unable to flash.
    All operations completed
    Product flashing failed.

Gdy program czeka na włączenie telefonu, włączam telefon i się włącza ale program go nie rozpoznaje?

Flashuj po dead usb jest tam takie okienko i je zaznacz i naciśnij guzik power kiedy program Cię prosi
    "Press phone's power button (if you start from dead terminal)"
  • Poziom 16  
    Cytat:
    Włącz telefon, zawibruje, poczekaj chwile jakbyś czekał na normalne odpalenie, wpisz pin (o ile jest), zatwierdź. Jeżeli miałeś uruchomioną muzyczkę na powitanie powinna się pojawić. Jeżeli się nie pojawia, to czy wyciągałeś kartę? Jeżeli tak to telefon może pytać o to czy kontynuować obsługę telefonu w trybie offline. Jak masz kogoś co ma n95 pobaw się z jego telefonem, by wiedzieć w jakim momencie obsługi jesteś, bo tak to trochę ciężko trzeba znać rozkład funkcji i zapytań telefonu. Ale kombinuj, bo to że nie widać nic na lcd nie oznacza że telefon nie działa. Podepnij go jeszcze pod usb i napisz czy komputer go wykrył.

Telefon mam od roku czasu i znam rozkład menu. Muzyczki nie ma. Nie reaguje na naciskanie klawiszy (np. potwierdzenie trybu ofline) tylko czarny ekran i swiecą sie przyciski pod LCD, numeryczna nie swieci.

To mi się zrobiło po nie udanym flashowaniu więc hardware raczej jest ok.

Cytat:
    Flashuj po dead usb jest tam takie okienko i je zaznacz i naciśnij guzik power kiedy program Cię prosi
    "Press phone's power button (if you start from dead terminal)"

Dokładnie tak robię, tylko ze jak program czeka na włączenie telefonu to się nie może doczekać. Telefon po naciśnięciu power włącza się ale program nie wykrywa włączenia.

Jak podpinam tela pod USB to nic się nie dzieje, nawet jak proboje włączyć na ślepo tryb PC Suite albo dysk przenośny ;/ bo to wygląda tak jakby nie bylo oprogramowania w telefonie.

przeglądałem różne fora i u innych w logach zaraz po "Press phone's power button (if you start from dead terminal)" pojawiało się "ROM Boot Drivers loaded. Creating RAW connection" a tu cisza tak jakby nie było tego boota
  • Poziom 31  
    Pierwsza część postu była do autora, druga do Ciebie. Naładuj baterię i spróbuj jeszcze raz z baterią i podpiętą ładowarką.
  • Poziom 16  
    Ja napisałem tutaj ponieważ mam identyczne objawy co autor tego tematu
  • Poziom 31  
    Vampir8A naładowałeś baterię i próbowałeś flashować? Telefon wibruje czy nie przy próbie włączenia?
  • Poziom 9  
    probowalem z naladowana bateria jak i podlaczona ladowarka i nic nadal nie wykrywa mi tel o i jeszcze zaowazylem ze gdy podpinam ladowarke to skychac standardowe pikniecie nokii charakterystyczne dla podlaczenia ladowarki
  • Poziom 17  
    Witam,
    W jafie z emulatorem pkeya funkcja dead usb na n95 nie dziala- jedynie fbus. Nie wiem czy to wina programu ale wydaje mi sie ze jak na JAFie dead usb nie dziala z n95 to na phoenixie moze tez nie dzialac. Pozdrawiam.
    kubatek94
  • Poziom 16  
    Cytat:
    probowalem z naladowana bateria jak i podlaczona ladowarka i nic nadal nie wykrywa mi tel o i jeszcze zaowazylem ze gdy podpinam ladowarke to skychac standardowe pikniecie nokii charakterystyczne dla podlaczenia ladowarki

Dokładnie ten sam efekt.

Cytat:

Vampir8 A naładowałeś baterię i próbowałeś flashować? Telefon wibruje czy nie przy próbie włączenia?

Tak ładowałem baterie, telefon wibruje przy włączeniu, niestety to nic nie zmienia przy probie flashowania dalej to samo
  • Poziom 9  
    wczoraj oddalem swoja nokie do serwisu i zadzwonili do nie zebym ja odebral pojechalem uradowany ze juz naprawiona a tu klapa a dokladnie powiedziano mi ze ani mtbox ani fbusw zaden sposob nie widzi telefonu:(
    Czy ktos mial taki problem z n95?? i jak go rozwiazal??
  • Poziom 16  
    Ja swoja zawiozę w piątek i zobaczymy co powiedzą :D
    A jakoś tak mi się nie widzi 1000 zł w plecy
  • Poziom 9  
    oddalem swoja nokie n95 do serwisu i powiedzieli mi ze ani box ani fbus nie widzi telefonu wiec oddalem go do serwisu nokii i zobaczymy co powiedzą. Za wgranie softu do n95 jak by sie ktos pytal to biora 20 zł.
  • Poziom 16  
    A więc tak odbieram telefon z serwisu i ...

Niby niedziałający wyświetlacz, stary dostałem (później sprawdzę czy działa) i nie pasuje mi to ze mam nowsze oprogramowanie :D

tylko teraz trochę mi dźwięk charczy przy głośniejszym graniu? nie wiem czy to oni coś robili czy to oprogramowanie?

wersja 31.0.0.017

Dodano po 39 [minuty]:

dobra to charczenie to były opiłki w głośniku, tylko skąd się tam wzięły? wcześniej nie miałem takiego efektu przed daniem do serwisu.

a ten wyświetlacz co dostałem nie działa ;/