Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ślepy punkt - Błagam o podpowiedz (moding)

28 Cze 2009 19:44 3192 13
  • Poziom 10  
    Witajcie. Stanąłem ostatnio w miejscu bo brak czasu. Dużo nauki miałem bo zaległości ale ja nie o tym...
    Zacząłem "tuning" swojego PC. Teraz mam wakacje więc coś mógłbym zacząć dalej robić ale co mi doradzicie?
    Na 2 zdjęciu zaznaczyłem na czerwono listewki które się często odczepiają i wypadają. Czym mogę je zastąpić ?? Dodatkowo nie mam zaślepki od odtwarzacza DVD. to też przydałoby się jakoś uzupełnić ale wtedy wszystkie cztery żeby było jednakowo.
    Na 1 zdjęciu widać brak panelu. No cóż pogiął się biedny w czasie przeprowadzki. Chciałbym go zastąpić czymś w stylu plexy... ale nie na całym boku. A może w starym wyciąć w jakiś sposób wzorek dziurę z której będzie wydostawało się światło od ledów które już siedzą w środku...
    A po 3 chciałbym żebyście jeszcze coś od siebie dodali. Może jakaś zmiana w tym co już jest? Bardzo proszę o pomoc ;)
    Pozdrawiam

P.S. wybaczcie jakoś zdjęć :/

• Poziom 26  
    Mam identyczną obudowę... I mi do niej wcisnęli niegdyś totalnego złoma (ze 6 lat temu). Te "dźwiczki" na nagrywarki są totalnie do niczego ponieważ moja nagrywarka LG nie zamykała się więc musiałem ją przełożyć do 3 miejsca 5,25"

Poukładaj ładnie kable w budzie bo wstyd patrzeć... I wszystko się bardziej grzeje.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1220591.html
  • Poziom 10  
    No tak muszę tam posprzątać ale co z modingiem?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    A co my mamy ci powiedzieć? Ściągnij google SkethUp! i narysuj budę w 3D. Jak to zrobisz to będziesz wiedział jak chcesz aby twoja wyglądała.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Ja bym ja upackal w smole i piorach :D Mnie by sie podobalo i bylo by napewno oryginalnie :]

Dziwia mnie te pytania typu mam obudowe i nie wiem co z nia zrobic...
    A skad mamy wiedziec jakie masz fundusze, zdolnosci manualne, co bys tam chcial miec ani jaki jest twoj gust.

Jeden chce cichy i pancerny komputer. Inny odpustowa choinke

Sam powinienes wiedziec czego chcesz, i najwyzej zapytac jak to wykonac jak nie jestes pewien :P

Ja np bym wywalil ten panel i pokombinowal z zastapieniem go jakims ladniejszym, prostszym.
    Bo na moj gust jest oblesny
  • Poziom 10  
    odpustowa choinka ! :D
    No ten panel tez mi nie podchodzi ^^
    Sobota dzięki za ten programik ;)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Hehehe myslalem ze sie obrazisz, a tu popatrz, w koncu ktos z poczuciem humoru ;)

Panel mozesz zdemontowac i pochodzic po kumplach, wiem glupie moze. Ale wiele paneli ma dosc standardowa budowe i bez zadnych modyfikacji (lub malymi) moga pasowac do twojej. Moze ktos sie zamieni, lub jak sie okaze ze masz bardzo popularny typ panelu to jakas ladna prosta obudowe z allegro za grosze wyrwiesz.

Ew szpachla, lakier, opalarka i inne narzedzia i do roboty. Przerobisz go jak chcesz. Ale to trudne zadanie.
    W sumie jak dla mnie koszmarne w tym panelu sa wlasnie te odpadajace listewki. No i zaslepki na zatoki 5.25". Listwy wywalic, dziury zaszpachlowac. Panele zastapic gladkimi, zwyklymi zaslepkami. A cdrom skryc za jednym z paneli ktore zostana. Calosc potem pomalowac.
    Dodac okno jak lubisz choinki, jakies katody UV, tu i owdzie pacnac elementy sprayem i markerem reagujacym na UV. Cale wnetrze obudowy pomalowac na kolor calej obudowy. Opcji masz wiele...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak czytam ten temat i zastanawiam się jak mamy Ci doradzić jak Ty nawet nie wiesz co chcesz osiągnąć. Nie masz pomysłu jak ma wyglądać Twoja obudowa, a my mamy Ci doradzić jak ogarnąć front panel?

Ja wiem co robię z moją obudową i wiem jaki front panel do niej dorobić dla zachowania wizerunku całości.

Jakaś tandetna obudowa Mercury zamiast malować poszedłem w drugą stronę i pozbawiłem ją lakieru ;).
    Oszlifowana celowo w taki właśnie sposób i celowo nie wykończona żeby sobie nieco podrdzewiała i nabrała podniszczonego wyglądu ;).
    Do tego w trakcie prac jest front panel, który zastąpi srebrno-czarny oryginalny panel.
    Bok jakiejś starej obudowy wycięty w prostokąt na wymiar, wycięte tylko jedno miejsce na napęd optyczny. Na dole wycięty okrąg 12cm na przedni wentylator dmuchający do obudowy. Poza tym otwory na przyciski power i reset. Reszta prosta i ascetyczna. Oczywiście front również idzie pod szlifierkę i będzie dopasowany do wizerunku całości obudowy. Panel dookoła będzie opatrzony łbami śrub imbusowych (ok. 8 na długich bokach, 3-4 na krótkich), część śrub będzie autentyczne do przykręcenia panelu do obudowy.
    Foty obudowy przeciętnej jakości bo telefonem, foty panelu jak będzie skończony i zamontowany.

Ślepy punkt - Błagam o podpowiedz (moding) Ślepy punkt - Błagam o podpowiedz (moding) Ślepy punkt - Błagam o podpowiedz (moding)

Ot taka moja wizja ;).
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    OT ;)
    Mery84
    Wez polej ja fosolem albo jakims innym kwasem delikatnie. Szybciej skoroduje :D
    Pokorodowana buda, zielony kolor srodka, jeszcze powiedz ze analogowe wskazniki z postarzana tarczka (jakies male klimatyczne woltomierze np w rytm pracy hdd), pachnie Falloutem :D
  • Poziom 12  
    Mery84
    Kiedy już skoroduje (czy tam się pobrudzi jakoś) to polakieruj ją bezbarwnym lakierem. W ten sposób obudowa nie będzie brudzić i nie zardzewieje Ci do końca :P
    Pzdr
    P.S.
    Takie oświetlenie jest świetne - nie "wali po oczach", ale też nie jest niezauważalne. Polecam wszystkim :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Karaczan akurat inspiracji Falloutem tu nie ma - zwyczajnie za nim nie przepadam :P.

Skorodowana jest już wystarczająco samo tak wyszło i efekt mi się podoba więc nie zamierzam jej jeszcze kwasem maltretować ;).

Lakierować również nie będę bo nie widzę potrzeby korozja nie postępuje, a efekt mnie zadowala więc po co kombinować dalej ;).
    Oświetlenie nawet jakby mi przeszkadzało np. w nocy to ma pstryczka i można wyłączyć więc to również nie problem ;).
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Znow OT, moze zalozysz merry wlasny watek, bo chyba niema ;)
    Ale na korozji sie bedzie ladnie kurz trzymal, smigniecie tego akrylem spowoduje ze latwiej sie ja bedzie czyscilo ;)

Ja mam pomysl na Falloutowa bude, ale narazie brak ciekawej obudowy w klimacie, i paru czesci ;)
    Mam juz voltomierze takie ruskie, i jakis stary karton na ktorym drukne nowe podzialki itp. I pare lamp elektronowych, podswietlanych pomaranczowym LED (zarniki lamp biora za duzo pradu, pozatym wiekszosc i tak nie sprawna pewnie)

Tak wiec wracajac conieco do tematu to widzisz autorze, trzeba miec jakis ogolny pomysl i robic pod niego. Bo nikt nie wie co chcesz osiagnac i kosztem jakich przerobek.

A Fallout wielki jest na wieki ;] Nawet F3 ;)
  • Poziom 10  
    Mam już jakiś pomysł. Front panel na razie zostawiam bo on jest uciążliwy. Ale mam zamiar wywalić ten felerny neon ze środka i w zamian wstawić katodę UV tak jak podpowiadał Karaczan i maznąć od środka markerem reagującym na UV jakiś napis.Kabelki wszystkie posprzątać a najlepiej wywalić nie potrzebne (mam na myśli np. taśmę od stacji dyskietek-wgl. tego nie używam) ścisnąć to i wsunąć w takie miejsce żeby nie było tego widać. Chciałbym jeszcze jakoś wykonać boczny panel. Myślałem żeby wyciąć w starej obudowie prostokąt z pozostawieniem takiej szerokości krawędzi żeby można było to jeszcze zamocować do PC i przykleić pleksi. I tu kolejne pytanie. Jak tego dokonać? jaka pleksi jaki klej czy wgl. klej ?

Aha myślałem jeszcze o wentylatorze z przodu obudowy, tam na dole. Kolor dałbym czerwony. Czy to nie gryzłoby się za bardzo z tym niebieskim który jest już u góry? Czy może lepiej dać także niebieski?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Ja bym dal nie swiecacy, ew jak chcesz miec farbe UV to wentyl swiecacy na UV, bo rozproszenie ultrafioletowego swiatla po obudowie jest troche problematyczne. Ma slaby efektywny zasieg.
    A markerem UV to ludzie maluja sciezki np kart czy plyt glownych. Wyglada to kosmicznie, ale wole nie wiedziec ile czasu oni malowali te karty by sciezki obwodow drukowanych swiecily ;)
    No i malujac po elektronice upewnij sie ze marker/farba nie przewodzi pradu, bo mozesz sobie kuku zrobic.