Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Afficio Sp 8100 dn - wymiana materiałów

bonus5 28 Cze 2009 20:29 1643 5
  • #1 28 Cze 2009 20:29
    bonus5
    Poziom 10  

Witam. W drukarce Ricoh Afficio SP 8100 dn mam do wymiany materiały eksploatacyjne ( bęben, listwe bębna, developer ). Przyznam że z tym urządzeniem będe miał do czynienia pierwszy raz.
    W związku z tym szukam podpowiedzi, rad na co zwrócić uwage przy wymianie oraz kodów serwisowych do skasowania liczników tych że materiałow. Może posiada ktoś service manuala do tej drukarki.
    Za wszyskie rady i pomoc będe bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam.

Moderowany przez rys57:

Tytuł uzupełniłem. Regulamin p.11.

0 5
  • Konica Minolta
  • #2 28 Cze 2009 21:49
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

W tej maszynie powinno się wymieniać cały moduł wywołujący. Po wlożeniu moduł sam się zainicjalizuje i wykasuje liczniki.

0
  • Konica Minolta
  • #3 29 Cze 2009 21:13
    bonus5
    Poziom 10  

Witam. Dziekuje za informacje. Rozumiem że moduł jest jeden ( bęben plus zespół wywołujący), czy zepół bębna osobno i wywołujący osobno? Z tego co się dowiedziałem ( nie wiem na 100 procen) że bęben jest na 150K a developer na 300K. To prawda?
    Ja natomiast mam wymienić sam bęben z listwą i developerem. Nie mam całych zespołów.
    Czy w tej drukarce wchodzi w gre wymiana całego zespołu czy można wymienić sam bęben i developer?
    Bęben z listwą i developer można kupić osobno, więc wymiana raczej jest możliwa, ale nie chce sie wymądrzać.
    Proszę więc o radę doświadczonych czy jest sens wymieniać poszczególne materiały czy od razu cały zespół?
    Pozdrawiam

0
  • #4 29 Cze 2009 21:50
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

Teoretycznie i praktycznie jest możliwe zespol jest rozbieralny. To że developer wytrzyma 300k to czysta teoria praktyka to niestety weryfikuje i to znacznie w doł. Pamiętaj jedno że maszyna nie ma kodu kasujacego licznik developera licznik ten kasuje się poprzez włożenie nowego kompletnego zespołu.

0
  • #5 19 Maj 2011 11:19
    marger
    Poziom 2  

Witam. Bęben listwę developer wałek teflonowy można wymienić osobno( doskonale pasują od popularnej kserokopiarkii drukarki ricoh. Wymieniłem iwszystko działa. Pozdrawiam

0
  • #6 19 Maj 2011 12:17
    Nightwing
    Poziom 17  

Z tego co pamiętam na module bębna była zapadka którą trzeba było przestawić i wtedy maszyna się resetowała i robiła init developer .

0