Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy Beretta. Zwrot z tytułu zakupu pieca.

Anna Szumska 28 Cze 2009 20:37 4023 2
  • #1 28 Cze 2009 20:37
    Anna Szumska
    Poziom 1  

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Kupiłam mieszkanie od dewelopera, w którym posiadam dwu funkcyjny piec gzowy beretta.Słyszałam, że mogę liczyć na zwrot pieniędzy z tytułu zakupu pieca, chodzi o ekologię.Czy ktoś z państwa wie do kogo należy się zwrócić i jakie złożyć dokumenty?Pozdrawiam.

0 2
  • #2 28 Cze 2009 20:53
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Raczej wątpię, aby Pani otrzymała jakąś refundację czy zwrot kosztów. Np. na Śląsku dofinanfowaniu podlega modernizacja instalacji (kotłowni) ze standardowej na tzw. ekologiczną tj. gdy np. zmieniamy kocioł na paliwo stałe starego typu na kocioł węglowy z podajnikiem (tzw. ekologiczny) lub np. na kocioł gazowy. Klientów, którzy od razu w nowym budynku zakładają kocioł gazowy lub "ekologiczny" węglowy refundacja / dofinansowanie nie obejmuje. Wiem, że to robój w biały dzień, ale tak jest. Ale o szczegóły należy zapytać w swoim urzędzie miasta.

0
  • #3 28 Cze 2009 21:48
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Może spróbuj tutaj

systemgaz napisał:
    Dofinanoswania OZE + 50% dla osób prywatnych

Firma Ecoway zajmująca się doradztwem ekologicznym, w czerwcu uruchomiła pierwszy w Polsce program, dzięki któremu osoby fizyczne mogą dostać dotacje do 50 % całkowitej kwoty inwestycji na Odnawialne Źródła Energii.

Wszystkie osoby, które do końca lipca złożą wniosek o dotacje w Ecoway, mogą zostać zwolnione z blisko połowy kosztów instalacji i zakupu: pomp ciepła, kolektorów słonecznych, turbin wiatrowych, czy ogniw fotowoltaicznych. W ramach dofinansowania można również odliczyć sobie koszty termomodernizacji budynku czy wymiany kotła.

Projekt Ecoway ma na celu pomoc, tym wszystkim prywatnym inwestorom dla których liczy się energooszczędność budynku, zwrot kosztów instalacji oraz ekologia.

To dotychczas jedyna szansa dotacji dla prywatnych osób, aby mogły sobie pozwolić na korzystanie z odnawialnych energii.
    Dofinansowania dostępne na rynku dotyczyły na razie jedynie większych jednostek prawnych.

Inicjatywa Ecoway przyniesie znaczne zyski prywatnym właścicielom energooszczędnych budynków, zwiększy ich liczbę, a także przybliży nas do standartów krajów europejskich, gdzie na ogrzewanie wydaje się 1/3 naszych kosztów.

Źródło: ecoway.pl

Dodano po 35 [sekundy]:

...albo dogaduj się z deweloperem

0