Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niepełne wyświetlenia stron internetowych.

28 Cze 2009 22:04 8906 14
  • Poziom 10  
    Witam

Mam następujący problem.

Otóż strony internetowe otwierają mi się w bardzo ubogiej wersji.

O to przykładowy widok strony (wersja uboga):

Oraz wersja pełna (poprawna):

Na tej dość prostej stronie są już widoczne znaczne różnice. Na innych stronach efekt mocno się nasila.

Dane komputera na którym występuje ten efekt:
    PROCESOR: AMD Athlon 64 x2 5200+ s.AM2 BOX
    PłYTA ORAZ GRAFIKA: MSI KA780G 780G s.AM2+(zintegrowana karta graficzna ATI Radeon HD3200)
    RAM: Kingston 2GB DDR2-800 Dual Chanel Kit CL5 Non-ECC
    NAPĘD OPT.: LG DVD Recorder GH-22NS40 Sata Black Oem
    ZASILANIE: PENTAGRAM Silent Force PSF-460-P12S [P 9003-1]
    MONITOR: LG 17" LCD L1742S-BF
    DYSK: WD WD3200AAKS 320GB sATA II 16MB
    SYSTEM: Windows XP Home Edition.

Dodam tylko że na komputerach znam sie dość ogólnie a ww. zestaw został złożony w sklepie, gdzie zainstalowano system oraz wszystkie sterowniki (podejrzewam że chyba one mogą być przyczyną)

Pozdrawiam
    Cumle
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Przepraszam , że nie podałem info o przeglądarce.

Korzystam z firefoxa, ale sprawdzałem również na IE i bez zmian :-(

Łącze stałe z UPC (Sprint 5 Mb)
  • Poziom 10  
    Wyczyściłem pamięć podręczną i ciasteczka, niestety bez efektu :-(

Teraz musiałbym użyć programu ComboFix jednak trochę się obawiam, ponieważ nigdy nie korzystałem z tego oprogramowania i boję się abym 'nie namieszał' sobie w systemie.
  • Admin grupy komputery
    Tym programem nic nie popsujesz .

Moderowany przez Mery84:

Poważnie się kolega myli! Nie bez powodu w nazwie widnieje Fix. Odsyłam do lektury:
    http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=86306&pid=544578&st=0&#entry544578
    Combofix to nie złoty środek i należy go używać z rozwagą!

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Temat stary, usterka również. Przyczyn zaistniałych problemów nadal nie znalazłem ale problem udało mi się obejść. Mianowicie zainstalowałem przeglądarkę "Google chrome" i oto okazało się że problem nie występuje (dla przypomnienia wcześniej występował na FF i IE). Aktualnie przy włączonych równolegle dwóch przeglądarkach na FF nadal występuje niepoprawne wyświetlanie strony a na Google chrome jest wszystko ok. Jeśli ma ktoś pomysł z czego to wynika to bardzo proszę o sugestie. Dodam tylko że wszystkie poruszone w tym temacie rady (poza wykorzystaniem programów typu ComboFix) już zrealizowałem, bez efektu:-(.

Poniżej efekt wizualny:

FF

GCH

Na przedmiotowych screenach akurat nie widać efektu nie wyświetlanych zdjęć ale i tak chyba różnica jest dostrzegalna.

Nadal proszę o pomoc, gdyż wolę aby w komputerze był FF (ze względu na funkcjonalność Kasperski Internet Security 2010).
    Proszę również o powstrzymanie się od uwag dotyczących faktu, iż usterka ta tak długo nie została usunięta.
  • Poziom 10  
    Niestety nie mogłem dostać się do modemu w podany sposób, ale jutro zabieram maszynę do znajomego, który ma internet od innego providera, co da nam odpowiedź czy wina jest w modemie.
  • Poziom 10  
    Zainstalowałem przeglądarkę Google Chrome i problem nie występuje :-) tak więc to chyba coś w ustawieniach przeglądarek Firefox i IE.

P.S.
    Do znajomego nie dotarłem bo jak się okazało też już ma neta z UPC
  • Poziom 10  
    Witam. Mam podobny problem. Strony wyświetlają się niepełne lub bywa też że wcale i wyskakują errory jakbym nie miał dostępu do neta, oczywiście dostęp jest.
    Wygląda to mniej więcej tak: Niepełne wyświetlenia stron internetowych.

Historia powtarza się we wszystkich przeglądarkach jakie wypróbowałem czyli IE, Firefox, Chrome i to zarówno po WiFi jak i po kablu.
    Dodam też, że błędy występują absolutnie przypadkowo. Doszukiwałem się jakiegoś schematu, dlaczego tak się dzieje, przy jakich aplikacjach, czy innych okolicznościach błędy się pojawiają, ale niestety nic nie wymyśliłem. Często błędy pojawiają się na niedługo po starcie systemu. Przez moment strony śmigają, potem się wysypują. A potem jeśli chodzi o występowanie tych błędów to już zupełny random.
    Oczywiście przy tym nigdy nie straciłem dostępu do neta. Router też jest ok, bo na pozostałych komputerach problem nie występuje.
    Pamięci przeglądarek oczywiście wyczyszczone, skorzystałem też z Combofix'a (bez zmian) oraz zresetowałem wszystko co się dało przy użyciu Winsock Fix'a.

Nie mam już dalszych pomysłów. Myślałem że to wina może mojej karty WiFi ale po kablu jest to samo, więc kartę wykluczyłem.

Proszę o pomoc, jeśli komuś cokolwiek przychodzi jeszcze do głowy.
    Pozdrawiam

// Dodam jeszcze tylko że wszelakie firewalle też odpadają, bo nic nowego nie instalowałem a problem wcześniej się nie pojawiał.
  • Poziom 28  
    Po moich przygodach doszedłem do ciekawych wniosków.
    Zakładam że masz neta z upc i łączysz się bezpośrednio z modemem przez kartę sieciową, a w kompie nie masz syfu. Jeśli net działa ci tylko na chrome (chrome nie zawsze korzysta z http -> spdy :) ) to wina jest po stronie UPC - wiesza im się http na jakichś serwerach (jeśli ftp ciśnie ile fabryka daje), zgłaszasz awarię - jak trafisz na kumatego gościa to potrafią usunąć awarię w kilka godzin, jeśli usterka będzie chroniczna to trzeba ich molestować. U mnie za trzecim telefonem poskutkowało. Sypało się zazwyczaj wieczorami, w dzień mniej rwało, ale żadna strona do końca się nie ładowała.
    Jeśli nie działa na żadnej przeglądarce to może być walnięty router/karta sieciowa w twoim kompie lub j.w. jakiś serwer upc.
    Jeśli łączysz się przez routerek to jest opcja że routerek jest walnięty - objaw identyczny, wykluczyć łatwo - wystarczy podłączyć kompa do netu bez routera.
    Dla niedowiarków rozmawiałem z konsultantem w upc i zdradził że to częsta usterka w moim rejonie bo jakiś "serwer" (to jego określenie, nie wiem dokładnie o jakie urządzenie chodzi ) im często się wiesza. Po miesiącu w końcu go wymienili i było 6miesiecy bez awarii. Usterka występowała u kilkunastu sąsiadów równocześnie na jednej ulicy, a innym nadal internet działał bez problemu, więc nie ma mowy o przypadku.
    Elvisu - odpal jakiegoś linuxa live z płyty, jak będzie to samo to masz walnięta płytę główną w lapku. Jeśli pod linuxem będzie ok to winna jest wingroza, w viście często pomaga wyłączenie ipv6 i link layer topology discovery (nie wiem jak to brzmi po polsku).
  • Poziom 10  
    Skoro mówisz że warto ich pomolestować to spróbuję. Natomiast usterki kompa i routera raczej powykluczałem, bo na innych kompach w domowej sieci problem nie występuje. Błędy pojawiają się tylko u mnie na laptopie obojętnie przy jakiej przeglądarce. i neta po kablu też sprawdzałem - jest to samo. Nie mam opcji podłączenia sie do modemu bez użycia routera, gdyż posiadam modem, router i VOIPa w jednym urządzeniu (Thomson TWG870U). Płyta główna w laptopie też musi być w porządku, bo jak pójdę z kompem do kogoś innego i podłączę się po WiFi, to tak samo problem znika. Dziwna sprawa. Niby z tym Thomsonem jest ok, skoro na innych kompach nic się nie dzieje, a tylko u mnie...
    Spróbuję dzwonić do nich w wolnej chwili. Dzięki za pomoc. Jak coś wywalczę, postaram się odpisać.
    Pozdrawiam.