Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tworzenie wirtualnej karty dźwiękowej do radia.

Verona 29 Cze 2009 00:58 1026 5
  • #1 29 Cze 2009 00:58
    Verona
    Poziom 23  

Witam. Wpadłem na pomysł stworzenia własnego radia internetowego, lecz bez żadnego wkładu finansowego. Miała by tam lecieć tylko sama muzyka, bez użycia mikrofony itp.

Sporo o tym czytałem, i wiem że trzeba wykupić serwer. U siebie go nie postawię gdyż mam wolne łącze.
    Pomyślałem aby założyć radio a czymś typu justin.tv lub ustream.tv które mają zastosowanie do telewizji. Nie próbowałem, ale gdy będę w jakiś sposób wysyłał dźwięk z mojej karty dźwiękowej, to ta muzyka będzie musiała nom stop lecieć...

Czy istnieje jakiś specjalny player, tworzący własną wirtualną kartę dźwiękową? Ja bym używał swoją na USB to gier itp, a w tle działała by osoba która odtwarzała by z playlisty muzyczkę.
    Na serwisie, np. ustream podał bym ją w konfiguracji, i miał bym swoje radio :) Więc jest jakiś sposób na puszczanie do tego typu serwisów muzyczkę z playlisty?

Bardzo proszę o pomoc!

PS
    A może jest jakiś serwis do którego ja wgrywam muzyczkę, i on odtwarza nie wykorzystując mojego łącza?

0 5
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #2 29 Cze 2009 10:20
    KSRhaziel
    Poziom 36  

A tak z ciekawości, jakie masz łącze?

0
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #3 29 Cze 2009 10:27
    jagor15
    Poziom 12  

Ja się na tym nie znam ale uważam że stacji internetowych jest dość dużo i ciekawe kto by słuchał. A ty byś tylko marnował łącze (jeśli radio dawało by z twojego kompa).

0
  • #4 29 Cze 2009 10:53
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 29 Cze 2009 10:56
    Kamo2k
    Poziom 14  

Przeciez do radia wystarczy zwykly hosting..nawet jakis darmowy sie znajdzie z obsluga cgi i picostreamer. I koniec zadne dedyki czy vpsy.

0
  • #6 29 Cze 2009 13:14
    Verona
    Poziom 23  

Bez kombinacje i wkładu finansowego, czyli tak jak chciałem. Ustream + FlashMediaLiveEncoder i gitara....
    Świetna jakość, bez reklam w radiu, bez limitów, ładny player i szybkie.

http://www.futuretechnic.pl/?page_id=374 tutaj można sprawdzić jak się sprawuje. Kilka piosenek puszczonych i jest dobrze.
    Jagor15 nie oczkuje 100 słuchaczy :)

0