Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka dobra antena do odbioru TV naziemnej? (Ostrołęka)

29 Cze 2009 06:45 1786 1
  • Poziom 23  
    Witam. Mam problem z odbiorem TV naziemnej.

Moje współrzędne N53° 07' 777" E21° 37' 400"

Do nadajnika w Ostrołęce mam jakies 15 km.

Dane nadajnika do odbioru - RTON
    Ostrołęka *Kopernika*

Szerokość geograficzna: 53°04'53" N
    http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokalizacja.php?pid=1

Problem jest z odbiorem TVP2. Strasznie sniezy i szumi. Mam jakas tam kiepska antene siatkowa na zewnatrz budynku. Jesli zmienie jej polozenie to traci na odbiorze tvp1 i polsat ale za to tvp 2 poprawia jakosc. Nie moge znalezc miejsca w ktorym bedzie odbieral dobrze kazdy z 3 wymienionych kanalow.

Moze polecicie mi jakas dobra antene na ktorej odbior tych programow bedzie w miare dobry albo poradzicie aby poprawic jakosc odbioru. Moze zastosowac dwie anteny i polaczyc je ze soba.

Dodam ze bardzo blisko bo okolo 20 metrow od domu i anteny biegnie naziemna linia 110 kv i wokolo sa budynki oraz drzewa.

Zgodnie z punktem 15 regulaminu, proszę poprawić post.
    Użyj przycisku Jaka dobra antena do odbioru TV naziemnej? (Ostrołęka) przed wysłaniem postu.
    Nie kasować wpisu! /c2h5oh/
  • Moderator
    Już chyba było zapytanie w tym temacie.....
    Po pierwsze Ostrołęka TVP1 jest na kanale 7 w polaryzacji PIONOWEJ, a pozostałe kanały 21/31 idą w polaryzacji poziomej. Inaczej mówiąc dwie anteny, jedna pionowa , jedna pozioma i zwrotnica...
    DOBRZE zrobione powinny działać... Oczywiście nie przy pomocy "Anteny siatkowej" z bazaru za 20 zł...

Jakaś bliższa lokalizacja? może coś innego jest jeszcze do odbioru...?