Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasady działu - przed utworzeniem tematu przeczytaj!

Artur k. 29 Jun 2009 07:18 76423 0
Altium Designer Computer Controls
 • #1
  Artur k.
  Admin of Audio group
  W działach "Audio Serwis" oraz "Audio Początkujący" obowiązują następujące zasady:

  1. Główny dział "Audio Serwis" przeznaczony jest dla osób mających już pewne doświadczenie w zakresie napraw sprzętu audio.
  1.1. Posty z których wynika, że ktoś nie bardzo orientuje się w temacie napraw urządzeń audio będą przenoszone do subforum "Audio Początkujący".
  1.2. W dziale "Audio Początkujący" wymagane jest minimum wiedzy z zakresu elektroniki w tym: znajomość nazewnictwa elementów, obsługi podstawowych przyrządów pomiarowych oraz umiejętność posługiwania się narzędziami ręcznymi.
  1.3 W obydwu wyżej wymienionych działach, należy przedstawić efekty wstępnych oględzin sprzętu - pomiary kluczowych napięć oraz elementów.
  Posty nie spełniające tych wymagań mogą zostać usunięte z forum.

  2. W dziale poruszamy zagadnienia związane wyłącznie z naprawą fabrycznego sprzętu audio (za wyjątkiem zestawów głośnikowych). Nie pytamy o układy DIY, zarówno o to jak zbudować, jak i o ich usterki. Do tego celu służą inne działy forum - np. Układy elektroniczne DIY pomysły, problemy lub Początkujący Elektronicy

  3. Zagadnienia dotyczące budowy, naprawy, modernizacji zestawów głośnikowych, doboru głośników, zwrotnic itp. poruszamy w dziale Głośniki i Zestawy głośnikowe.
  3.1. Podobne zagadnienia związane z nagłośnieniem czterech kółek poruszamy w specjalnie do tego przeznaczonym dziale: CarAudio.
  Problemy związane z projektowaniem zestawów głośnikowych Car Audio należy kierować do działu wymienionego w p.3.1

  4. Pytania związane z konfiguracją i użytkowaniem sprzętu audio (podłączenia, funkcje itp.) zadajemy w dziale RTV Użytkowy i subforach.
  4.1. Problemy "użytkowe" związane ze sprzętem Car Audio, poruszamy w dziale CarAudio.

  5. Problemy związane z wyborem sprzętu poruszamy w dziale Nagłośnienie Co Kupić. Oferty sprzedaży/kupna fabrycznych i sprawnych urządzeń audio należy kierować do subforum wyżej wymienionego działu - Nagłośnienie Giełda

  5.1. O dobór sprzętu Car Audio pytamy w dziale CarAudio Co kupić?.

  6. Problemy związane z naprawą sprzętu Car Audio (radia samochodowe, wzmacniacze itp.) poruszamy w dziale: RadiaSamochodowe Serwis.

  7. Zagadnienia związane z naprawą oraz użytkowaniem wszelkiego rodzaju odtwarzaczy mp3/mp4 poruszamy w dziale: Inne Odtwarzacze cyfrowe.

  8. Pytania o dobór zamienników tranzystorów, układów scalonych, diod należy kierować do działu Elementy Elektroniczne.

  9. Posty osób zupełnie niezorientowanych w tematyce elektroniki lub w inny sposób rażąco zaniżające poziom działu "Audio Serwis" będą przenoszone do działu Początkujący Naprawy lub do kosza.

  W sprawach niewymienionych w niniejszym ogłoszeniu obowiązuje Regulamin forum elektroda.pl.
 • Altium Designer Computer Controls