Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasady działu - przed utworzeniem tematu przeczytaj!

Artur k. 29 Cze 2009 07:18 64636 0
 • #1
  Artur k.
  Admin grupy audio
  W działach "Audio Serwis" oraz "Audio Początkujący" obowiązują następujące zasady:

  1. Główny dział "Audio Serwis" przeznaczony jest dla osób mających już pewne doświadczenie w zakresie napraw sprzętu audio.
  1.1. Posty z których wynika, że ktoś nie bardzo orientuje się w temacie napraw urządzeń audio będą przenoszone do subforum "Audio Początkujący".
  1.2. W dziale "Audio Początkujący" wymagane jest minimum wiedzy z zakresu elektroniki w tym: znajomość nazewnictwa elementów, obsługi podstawowych przyrządów pomiarowych oraz umiejętność posługiwania się narzędziami ręcznymi.
  1.3 W obydwu wyżej wymienionych działach, należy przedstawić efekty wstępnych oględzin sprzętu - pomiary kluczowych napięć oraz elementów.
  Posty nie spełniające tych wymagań mogą zostać usunięte z forum.

  2. W dziale poruszamy zagadnienia związane wyłącznie z naprawą fabrycznego sprzętu audio (za wyjątkiem zestawów głośnikowych). Nie pytamy o układy DIY, zarówno o to jak zbudować, jak i o ich usterki. Do tego celu służą inne działy forum - np. Układy elektroniczne DIY pomysły, problemy lub Początkujący Elektronicy

  3. Zagadnienia dotyczące budowy, naprawy, modernizacji zestawów głośnikowych, doboru głośników, zwrotnic itp. poruszamy w dziale Głośniki i Zestawy głośnikowe.
  3.1. Podobne zagadnienia związane z nagłośnieniem czterech kółek poruszamy w specjalnie do tego przeznaczonym dziale: CarAudio.
  Problemy związane z projektowaniem zestawów głośnikowych Car Audio należy kierować do działu wymienionego w p.3.1

  4. Pytania związane z konfiguracją i użytkowaniem sprzętu audio (podłączenia, funkcje itp.) zadajemy w dziale RTV Użytkowy i subforach.
  4.1. Problemy "użytkowe" związane ze sprzętem Car Audio, poruszamy w dziale CarAudio.

  5. Problemy związane z wyborem sprzętu poruszamy w dziale Nagłośnienie Co Kupić. Oferty sprzedaży/kupna fabrycznych i sprawnych urządzeń audio należy kierować do subforum wyżej wymienionego działu - Nagłośnienie Giełda

  5.1. O dobór sprzętu Car Audio pytamy w dziale CarAudio Co kupić?.

  6. Problemy związane z naprawą sprzętu Car Audio (radia samochodowe, wzmacniacze itp.) poruszamy w dziale: RadiaSamochodowe Serwis.

  7. Zagadnienia związane z naprawą oraz użytkowaniem wszelkiego rodzaju odtwarzaczy mp3/mp4 poruszamy w dziale: Inne Odtwarzacze cyfrowe.

  8. Pytania o dobór zamienników tranzystorów, układów scalonych, diod należy kierować do działu Elementy Elektroniczne.

  9. Posty osób zupełnie niezorientowanych w tematyce elektroniki lub w inny sposób rażąco zaniżające poziom działu "Audio Serwis" będą przenoszone do działu Początkujący Naprawy lub do kosza.

  W sprawach niewymienionych w niniejszym ogłoszeniu obowiązuje Regulamin forum elektroda.pl.