Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 521 powoli drukuje

PDT 21 Maj 2004 12:15 1905 17
  • #1 21 Maj 2004 12:15
    PDT
    Poziom 24  

Witam
    mam problem jak na wstepie. Glowica drukuje tylko w jedna strone i bardzo powoli nawet przy wydruku strony testowej bez podlaczenia do kompa - co z tym zrobic

0 17
  • #2 21 Maj 2004 12:59
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

wydrukuj maenu i powiedz jak masz ustawione opcje: Symbol Sets-> Character Set;Set-up -> graphics; Set-Up-> Print Suppres Efectiv??

0
  • #3 21 Maj 2004 13:06
    irf
    Poziom 16  

Moze byc grafika przestawiona na jednokierunkowa unidirectional, przestawic na bidirectional.

0
  • #4 21 Maj 2004 15:21
    malysobolek
    Poziom 12  

mozesz miec zle ustawiona szczeline pomiedzy glowica a walkiem (moze byc za duza)

0
  • #5 21 Maj 2004 15:28
    kosmita

malysobolek napisał:
    mozesz miec zle ustawiona szczeline pomiedzy glowica a walkiem (moze byc za duza)

:lol: ale... :lol: ale przecierz ta drukarka sama reguluje sobie szczeline o ile w opcjach menu nie ma ustawione inaczej :lol:

0
  • #6 21 Maj 2004 15:29
    malysobolek
    Poziom 12  

ale mozna przeciez recznie ustawic,
    dodam wiecej nawet jezeli jest zle to trzeba

0
  • #7 21 Maj 2004 15:49
    kosmita

no tak tylko jak będzie za duża (powiedzmy że przeregulowana ręcznie) to automat będzie ustawiał sie na "1" a w tej pozycji drukarka drukuje z maksymalną szybkością (przy ustawieniach pow 3 zwalnie bo są to ustawienia dla papieru samokopiującego i potrzebne jest silniejsze udeżenie igły co realizowanye jest dłuzszym czasem zadziałania cewki niwelującej pole magnetyczne magnesu głowicy) czyli defakto musiała by być ustawiona zbyt mała szczelina żeby automatyka ustawiała głowice na pozycje 6 do 9 żeby ją ustawić (głowica mierzy czas jaki mija miedzy sygnałem do cewki i uderzeniem igły w papier)

0
  • #8 21 Maj 2004 16:03
    malysobolek
    Poziom 12  

jezeli kolega PDT odkrecal karetke to ja stawiam na zla odleglosc karetki od walka
    Ale poczekajmy co odpisze kolega PDT

0
  • #9 21 Maj 2004 16:11
    kosmita

zgadzam się no chyba że ustawiona nie jest czcionka SSD a NLQ i ustawiono w menu drukowanie w jedną strone ale... takie rzeczy chyba się na początku sprawdza

0
  • #10 22 Maj 2004 10:00
    PDT
    Poziom 24  

Po przeanalizowaniu Waszych uwag dochodze do wniosku ze mam zla odleglosc glowicy od walka - tylko jak ja ustawic zeby ta automatyka dobrze dzialala.

0
  • #11 22 Maj 2004 10:52
    kosmita

a te ustawienia o które pytałem??

0
  • #12 22 Maj 2004 14:41
    PDT
    Poziom 24  

Ustawienia wszystkie OK - ale na papierze pozostaja smugi poziome bo glowica za mocno dociska tasiemke. Jak wylacze na bezczelnego drukarke podczas drukowania to po wyjeciu kasetki widac 6 chociaz drukuje na pojedynczym papierze - a zgodnie z tym co pisaliscie powinno byc 1

0
  • #13 24 Maj 2004 16:43
    PDT
    Poziom 24  

Naprawde nikt nie wie jak ustawic glowice drukarki???

0
  • #14 25 Maj 2004 08:39
    kosmita

Witam ponownie
    powodem tego efektu jest prawdopodobne uszkodzenie mechanizmu ustawiania głowicy... niestety na 100% to można to sprawdzić tylko w serwisie.. sprawdz jeszcze jedno: w menu są ustawienia GAP dla każdego rodzaju podawania papieru, można to ustawiać na ustawienie auto GAP; albo na dowolną pozycję od 1 do 9.. sprubuj ustawić na jakieś konkretne ustawienie i zobacz czy ustawienie na karetce i to co ustawiłeś są takie same (oczywiście podczas wydruku czyli podczas wydruku musisz wyłączyć drukarkę) aha no i pytanie zasadnicze bo chyba taka informacja tu nie padła, czy ktoś rozbierał drukarkę?? jeśli tak to jaki był pierwotny powód naprawy?? może my tu debatujemy a powód jest zupełnie inny (ja podaje ci informacje dla uszkodzeń w drukarce nie otwieranej)przy złym złożeniu i prubach regulacji drukarka może zacząć zachowywać się jeszcze dziwniej czy wręcz kompletnie się rozkalibrować

pozdrawiam

0
  • #15 25 Maj 2004 09:30
    PDT
    Poziom 24  

Rozbierana byla na pewno przy wymianie bac-up rolera

0
  • #16 25 Maj 2004 10:47
    kosmita

teraz powiedz mi czy karetka przesówa sie lekko czy z oporem??

0
  • #17 25 Maj 2004 11:33
    hq
    Poziom 14  

Witam. Kiedys spotkalem sie z podobnym problemem w tym modelu drukarki, wolny wydruk w jedna strone - przyczyna byla uszkodzona tasiemka laczaca karetke z elektronika. Odnosnie pozycjonowania głowicy to faktycznie jest tak jak mowi kosmita, ale czesto zdarza sie tak ze glowica pozycjonuje sie jak chce i np nic nie drukuje. Mozna wtedy podkrecic w karetce odległosc miedzy głowicą a wałkiem (kartka papieru), no ale jezeli ma sie to robic samo dobrze to wymiana karetki lub głowicy (ona tez czesto robi dziwne rzeczy). hq

0
  • #18 27 Maj 2004 10:47
    PDT
    Poziom 24  

Glowica za luzno nie chodzi - to znaczy z lekkimi oporami

0