Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka ELECTROLUX ER 7641 B typ ZLKI 261 zimny i mokry bok

29 Cze 2009 18:45 5429 7
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z lodówką ELECTROLUX model ER 7641 B typ ZLKI 261.
    Na prawym boku (patrząc od przodu) na zewnątrz lodówki, bliżej tyłu na wysokości od 50 do 100 cm na obszarze o kształcie elipsy skrapla się woda. Oczywiście miejsce jest zimne. Z tyłu lodówki na tej wysokości jest prostokątka klapka która również jest zimna i mokra. Oprócz tego lodówka funkcjonuje prawidłowo. Co mogę z tym zrobić?
    Pozdrawiam
    Filip
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Delikatnie wydrapać piankę i wpuścić świeżą.
  • Poziom 2  
    wiesiekba napisał:
    Delikatnie wydrapać piankę i wpuścić świeżą.

nigdy nie rozbierałem lodówki - którędy się dobrać do tej pianki?
  • Specjalista AGD
    Od tyłu tylko delikatnie bo są tam rurki i przewody nigdy nie wiadomo jak się ułożyły podczas produkcji.
  • Poziom 9  
    Witam
    Podłącze się do wątku.
    Chyba mam ten sam problem ale z electroux ZLKI 301. Lodówka ma 5 lat
    Na zdjęciu widać na zewnątrz mokrą plamę w kształcie koła (centralne zdjęcie ) a w środku lód.
    Na tej szarej piance z tyłu była plastikowa zaślepka ale ją zdjąłem przed zrobieniem zdjęć.
    Pytanka ->
    Czy mam wydłubać tą szarą prostokątną piankę i w jej miejsce nanieść nową ?
    Jakiej pianki użyć, będę wdzięczny za przykład ?

lodówka ELECTROLUX ER 7641 B typ ZLKI 261 zimny i mokry bok lodówka ELECTROLUX ER 7641 B typ ZLKI 261 zimny i mokry bok lodówka ELECTROLUX ER 7641 B typ ZLKI 261 zimny i mokry bok
  • Specjalista AGD
    Śrubokrętem nożem mona to wydłubać tylko wcześniej rozmrozić.
  • Poziom 1  
    Witam
    Również mam ten sam problem ze swoją lodówką, czy ktoś się już uporał z tym tematem ? Może jakieś wskazówki ?

Pozdrawiam
    Krzyś
  • Poziom 2  
    Witam
    W końcu wziąłem się za robotę. W mojej lodówce za prostokątną zaślepką był kawał izolacji z materiału coś jak gęsta i twarda gąbka. Po wydłubaniu tego (wychodzi w jednym kawałku) zobaczyłem dwie miedziane rurki w plastikowym korytku. Czyli tędy to pianki nie dało się dojść. Wyciąłem więc z tyłu wzdłuż krawędzi lodówki pionowy otwór o szerokości jakieś 3 cm i wysokości 20 cm i wydłubałem piankę na głębokość ok. 15 - 20 cm (uwaga na rurki !!!) Dłubałem prętem bo śrubokręt okazał się za krótki. W strefie zamarzania pianka była miękka i namoknięta wodą. Po usunięciu pianki i wydmuchaniu resztek zabezpieczyłem okolice dziury przed uwaleniem wypływającą pianką. Potem zapiankowałem dziurę i zostawiłem na 24 godziny. To co wypłynęło obciąłem równo nożem, włożyłem gąbkę, założyłem zaślepkę i podłączyłe lodówkę. Problem rozwiązany :)

Piankę kupiłem najmniejszą dostępną w jednym ze znanych marketów budowlanych, pisało na niej że ma doskonałe właściwości izolacyjne, więc stwierdziłem że bedzie OK

Pozdrawiam
    Filip