Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piszczący zasilacz i mysz usb

29 Cze 2009 19:28 3411 10
 • Poziom 11  
  Witam, mam nietypowy problem, otórz czasem, gdy ruszam myszą, w zasilaczu coś cicho piszczy/brzęczy. To dość irutyjące jest. Dlatczego tak się dzieje, i co z tym zrobić?

  Mysz razer copperhead, zasilacz fortron NO-FSP400, ubuntu linux
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Spec od komputerów
  Najpierw musisz ustalić co piszczy w zasilaczu, dławik, transformator czy któryś kondensator. Dopiero potem można coś zaradzić.
 • Poziom 11  
  Po ostanich złośliwościach elektroniki wobec mnie nie mam ochoty tam zaglądać, bynajmiej póki dźwięk nie zwiększszy swojego tonu, i częsciej się zacznie pojawiać. Ale ciekawi mnie przyczyny/związek, dlaczego w zasilaczu coś się odzywa jak ruszam myszą. Razer pracuje w trybie "always on"..
 • Spec od komputerów
  No wiesz, tego typu dolegliwości można tylko fizycznie usunąć lub pogodzić się z nimi. Jak pracują myszy Razer'a to wiem. Przy przewijaniu np.klawiaturą strony też efekty występują ?
 • Poziom 13  
  No wiesz,po prostu zasilaczowi podoba sie twoja mysz i gwizda na nia ;P
  a tak na powaznie to posprawdzaj kondensatory na plycie glownej i w zasilaczu jesli nie sa spuchniete.
 • Poziom 23  
  Piszczy na pewno zasilacz??? Podobny do Twojego problem występuje dość często jednak dźwięki pochodzą z umieszczonego na płycie buzzerka, a nie z zasilacza.
 • Poziom 10  
  Ja miałem coś podobnego. Myślałem że to piszczy zasilacz a okazało się że to płyta główna która niedługo później się zepsuła.
 • Poziom 11  
  Na 100% dźwięk pochodzi z zasilacza. Ostatnio się uspokoiło i albo piszczenie nie występuje, albo jest bardzo słabo słyszalne.

  Zastanawia mnie dźiwne sprzęrzenie w słuchawkach, pewien dźiwny dźwęk słychać w nich, przy maksymalnej głośności, jak ruszam kursorem myszy, albo coś się wczytuje, albo wyświetla w konsoli, np jak zapuszczę ping, to przy każdej linijce słuchać cichutkie pyknięcie w słuchawkach. Ale to też nie zawsze występuje, nie mniej jednak dość ciekawe jest to zjawisko.
 • Poziom 42  
  he he prosta sprawa :) to głośniki lub słuchawki, a nie zasilacz. Miałem to kiedyś. Postępuj wg wskazówek:
  Panel sterowania => Dźwięki i urządzenia audio => zakładka "głos" => kliknij "głośność" pod "odtwarzanie głosu" => u góry "opcje" => właściwości => na liście zaznacz "głośność mikrofonu" => OK => pod paskiem "głośność mikrofonu" zaznacz "wycisz" lub zjedź pasek do dołu. I po problemie :P Nie wiem sam jak to działa i dlaczego jest to związane z ruchem myszki.

  Jeśli to było to, to daj znać :)
 • Poziom 26  
  To, że słychać w słuchawkach dźwięk jak się rusza myszką, coś się wczytuje, to jest normalne. Ale co do piszczącego zasilacza, miał bym pewne wątpliwości, moim zdaniem to będzie płyta główna. Jak trzymam klawisz dłużej to mi też piszczy na płycie.
 • Poziom 42  
  Ten dźwięk ze słuchawek gdy masz włączoną głośność mikrofonu jest taki, że sam długo nie mogłem znaleźć jego źródła :) Niech sprawdzi to co mu mówiłem. Co do dłuższego trzymania to wtedy chyba odzywa się ta systemowa "piszczałka" :) sygnalizuje podstawowe błędy (np. wciśnięcie przycisków o przeciwnym działaniu lub przytrzymanie przycisku w momencie gdy nie może on zostać w żaden sposób użyty). Może ona działać właśnie na dwa sposoby: takie wczytywanie lub typowe piszczenie. W zależności od głośniczka w komputerze może działać z różną głośnością.

  PS. to, że coś się wczytuje przy ruchu myszką raczej nie jest normalne, bo ja tego jakoś nie mam i nie kojarzę aby którykolwiek z moich znajomych coś takiego miał :) chyba, że chodzi Ci o to, że czasem słychać procesor :P