Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piszczący zasilacz i mysz usb

Bagheera 29 Cze 2009 19:28 3255 10
  • #1 29 Cze 2009 19:28
    Bagheera
    Poziom 11  

Witam, mam nietypowy problem, otórz czasem, gdy ruszam myszą, w zasilaczu coś cicho piszczy/brzęczy. To dość irutyjące jest. Dlatczego tak się dzieje, i co z tym zrobić?

Mysz razer copperhead, zasilacz fortron NO-FSP400, ubuntu linux

0 10
  • #2 29 Cze 2009 20:03
    tronic1
    Spec od komputerów

Najpierw musisz ustalić co piszczy w zasilaczu, dławik, transformator czy któryś kondensator. Dopiero potem można coś zaradzić.

1
  • #3 29 Cze 2009 20:36
    Bagheera
    Poziom 11  

Po ostanich złośliwościach elektroniki wobec mnie nie mam ochoty tam zaglądać, bynajmiej póki dźwięk nie zwiększszy swojego tonu, i częsciej się zacznie pojawiać. Ale ciekawi mnie przyczyny/związek, dlaczego w zasilaczu coś się odzywa jak ruszam myszą. Razer pracuje w trybie "always on"..

0
  • #4 29 Cze 2009 21:07
    tronic1
    Spec od komputerów

No wiesz, tego typu dolegliwości można tylko fizycznie usunąć lub pogodzić się z nimi. Jak pracują myszy Razer'a to wiem. Przy przewijaniu np.klawiaturą strony też efekty występują ?

0
  • #5 06 Lip 2009 13:54
    ryhu9
    Poziom 13  

No wiesz,po prostu zasilaczowi podoba sie twoja mysz i gwizda na nia ;P
    a tak na powaznie to posprawdzaj kondensatory na plycie glownej i w zasilaczu jesli nie sa spuchniete.

0
  • #6 06 Lip 2009 21:34
    ufol
    Poziom 23  

Piszczy na pewno zasilacz??? Podobny do Twojego problem występuje dość często jednak dźwięki pochodzą z umieszczonego na płycie buzzerka, a nie z zasilacza.

0
  • #7 08 Lip 2009 19:16
    marcinloza
    Poziom 10  

Ja miałem coś podobnego. Myślałem że to piszczy zasilacz a okazało się że to płyta główna która niedługo później się zepsuła.

0
  • #8 20 Sie 2009 10:07
    Bagheera
    Poziom 11  

Na 100% dźwięk pochodzi z zasilacza. Ostatnio się uspokoiło i albo piszczenie nie występuje, albo jest bardzo słabo słyszalne.

Zastanawia mnie dźiwne sprzęrzenie w słuchawkach, pewien dźiwny dźwęk słychać w nich, przy maksymalnej głośności, jak ruszam kursorem myszy, albo coś się wczytuje, albo wyświetla w konsoli, np jak zapuszczę ping, to przy każdej linijce słuchać cichutkie pyknięcie w słuchawkach. Ale to też nie zawsze występuje, nie mniej jednak dość ciekawe jest to zjawisko.

0
  • #9 20 Sie 2009 10:36
    daavid117
    Poziom 42  

he he prosta sprawa :) to głośniki lub słuchawki, a nie zasilacz. Miałem to kiedyś. Postępuj wg wskazówek:
    Panel sterowania => Dźwięki i urządzenia audio => zakładka "głos" => kliknij "głośność" pod "odtwarzanie głosu" => u góry "opcje" => właściwości => na liście zaznacz "głośność mikrofonu" => OK => pod paskiem "głośność mikrofonu" zaznacz "wycisz" lub zjedź pasek do dołu. I po problemie :P Nie wiem sam jak to działa i dlaczego jest to związane z ruchem myszki.

Jeśli to było to, to daj znać :)

0
  • #10 20 Sie 2009 11:24
    Tomek331
    Poziom 26  

To, że słychać w słuchawkach dźwięk jak się rusza myszką, coś się wczytuje, to jest normalne. Ale co do piszczącego zasilacza, miał bym pewne wątpliwości, moim zdaniem to będzie płyta główna. Jak trzymam klawisz dłużej to mi też piszczy na płycie.

0
  • #11 20 Sie 2009 18:06
    daavid117
    Poziom 42  

Ten dźwięk ze słuchawek gdy masz włączoną głośność mikrofonu jest taki, że sam długo nie mogłem znaleźć jego źródła :) Niech sprawdzi to co mu mówiłem. Co do dłuższego trzymania to wtedy chyba odzywa się ta systemowa "piszczałka" :) sygnalizuje podstawowe błędy (np. wciśnięcie przycisków o przeciwnym działaniu lub przytrzymanie przycisku w momencie gdy nie może on zostać w żaden sposób użyty). Może ona działać właśnie na dwa sposoby: takie wczytywanie lub typowe piszczenie. W zależności od głośniczka w komputerze może działać z różną głośnością.

PS. to, że coś się wczytuje przy ruchu myszką raczej nie jest normalne, bo ja tego jakoś nie mam i nie kojarzę aby którykolwiek z moich znajomych coś takiego miał :) chyba, że chodzi Ci o to, że czasem słychać procesor :P

0